NA KTÓRY PALEC???

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

NA KTÓRY PALEC???

Postprzez BOY » Wto Lis 09, 2004 6:43 pm

Mam idiotyczne prawdopodobnie pytanie, ale na który palec trzeba włożyć pierścionek zaręczynowy?
BOY

na serdeczny oczywiście

Postprzez MagdalenaReg » Pon Lis 22, 2004 4:11 pm

serdeczny to"ten czwarty" licząc od kciuka
MagdalenaReg

Postprzez pa_pa » Sob Gru 04, 2004 2:27 pm

nauczona doswiadczenie radze; zanim kupisz pierscionek upewnij sie ze TRAFIA W GUST TWOJEJ PRZYSZLEJ ZONY   :mur:
pa_pa

Postprzez Kalina* » Pon Sty 17, 2005 12:07 pm

ja mam dodatkowe pytanie. To, ze na palec serdeczny ubiera sie pierścionek zaręzynowy, wiem, ale zastanawiam sie na której ręce powinno sie go nosić. Słyszałam ze na lewej (bo od serca) a na prawej tradycyjne obrączkę. Co Wy na to??
Nasz Wielki Dzień - 9 kwietnia 2005
Kalina*
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Zabrze

Postprzez Renia » Pon Sty 17, 2005 5:15 pm

U nas raczej tak, natomiast na lewej rece nosza obraczki wdowcy i rozwodnicy, a na Zachodzie wlasnie slubna obraczke nosi sie na lewej rede, co kraj...  :)
Renia

Postprzez Elik » Czw Lut 03, 2005 6:10 pm

Kalina* napisał(a):ja mam dodatkowe pytanie. To, ze na palec serdeczny ubiera sie pierścionek zaręzynowy, wiem, ale zastanawiam sie na której ręce powinno sie go nosić. Słyszałam ze na lewej (bo od serca) a na prawej tradycyjne obrączkę. Co Wy na to??

ja tak samo slyszalam :D  gratulacje!
Elik

re

Postprzez pestunia » Nie Lut 20, 2005 11:23 am

ja nosze pierscionek na prawej dloni, bo mowia ze na lewej to w Stanach nosza, potem mozna pod pierscionek nosic obraczke :)
Kochaj i szalej nie pytaj co dalej
pestunia
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Olsztyn

Pierścionek

Postprzez Gość » Wto Lip 05, 2005 11:14 am

Pamiętajmy, że zwyczaj nakazuje, aby narzeczony nie tylko podarował dziewczynie pierścionek, ale także włożył go jej na czwarty palec lewej ręki. Stary przesąd powiada, że w momencie wkładania pierścionka dziewczyna powinna zacisnąć dłoń. Gwarantuje to podobno trwałość związku. Gdy na dodatek okaże się, że pierścionek zatrzymał się na ostatnim stawie jej palca, to w myśl przepowiedni będzie ona doskonałą żoną i panią domu.

tekst s tej strony: http://www.wesele.400.pl/oswiadczyny.html
Pozdrawiam
Gość

Postprzez andrea » Śro Sie 03, 2005 11:20 am

Ale mam nadzieje, ze nie dlatego, ze kosciste stawy oznaczaja"robotnosc w zagrodzie"? Bo ja tak, to mam przerabane...  :wykrzyknik:   :wykrzyknik:   :wykrzyknik:
andrea

Postprzez kasiacleo » Wto Lut 07, 2006 5:12 pm

Ja mam pierścionek na 3. palcu, ale to tylko dlatego, że jest za duży...
jednak mama mojego A. powiedziałą, że to jest prawidłowo, ale ja myślę, że serdeczny (prawa ręka jest najlepszy)
Cleo
kasiacleo
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Jelcz Laskowice

Postprzez Wiolka » Czw Lut 16, 2006 1:10 pm

kasiacleo napisał(a):
Ja mam pierścionek na 3. palcu, ale to tylko dlatego, że jest za duży...
jednak mama mojego A. powiedziałą, że to jest prawidłowo, ale ja myślę, że serdeczny (prawa ręka jest najlepszy)

Nie sugerowałabym się,co mówi przyszła teściowa.Zareczynowy pierścionek na srodkowym palcu?

Przeciez Twoj narzeczony może dać go do zmniejszenia

Wiolka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Gość » Czw Lut 16, 2006 5:23 pm

Ja pierścionek nosze tak jak kasiacleo.Na srodkowym tylko że na lewej ręcę poniewaz mój jest tez za duży a nie bede sie bawić w zwęrzanie bo co zrobie jak mi kedys palce spuchna albo przytyje?( nie daj Boże oczywiście), natomiast obraczke będe nosić tradycyjnie na prawej ręce.I nikt mi nie mówi czy to jest dobrze czy źle.Pozrowionka
Gość

Postprzez Gość » Nie Lut 19, 2006 11:36 am

Anonymous napisał(a):
Ja pierścionek nosze tak jak kasiacleo.Na srodkowym tylko że na lewej ręcę poniewaz mój jest tez za duży a nie bede sie bawić w zwęrzanie bo co zrobie jak mi kedys palce spuchna albo przytyje?( nie daj Boże oczywiście), natomiast obraczke będe nosić tradycyjnie na prawej ręce.I nikt mi nie mówi czy to jest dobrze czy źle.Pozrowionka
To obrączkę też kup sobie za dużą,bo na bank palce Ci spuchną i co wtedy?Mysle,że na rozmaiar na kciuk będzie odpowiedni.
Słowo zwężanie-zaś sprawdź jak się pisze w słowniku.
Gość

Postprzez Gość » Pon Lut 20, 2006 3:43 pm

Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):
To obrączkę też kup sobie za dużą,bo na bank palce Ci spuchną i co wtedy?Mysle,że na rozmaiar na kciuk będzie odpowiedni.
Ojej jaka mądrala !!! Ciekawe czy Ty jesteś takim geniuszem i nie robisz błędów?! Każdemu się może zdarzyć. Jak masz wytykać ludziom ich błędy to nie wchodź na to forum bo ono nie jest od tego! A tak przy okazji: to pierścionek kupił mój narzeczony i nie byłam z Nim przy zakupie.Mimo wszystko- pozdrowionka
Gość

Postprzez Gość » Pon Lut 20, 2006 5:11 pm

[/quote]
Ty się nie czepiaj ludzi! Sam/a popatrz sobie do słownika na pisownie. Zgadzam się z poprzednikiem, każdy ma prawo do błędu a Ty idealny sam/a nie jesteś. do szkoły nie chodziłeś/aś ???
Gość

Postprzez Malwis » Wto Lut 21, 2006 11:11 pm

Nie wiem skad te dziwne reakcje u niektorych i mam nadzieje, ze jak niedlugo beda tu sie spotykaly zalogowane i pozytywnie nastawione do zycia osoby to takich pustych postow nie bedzie - co to wnosi ze ktos zrobil blad - czy to forum ortografii polskiej?
Postrafiam fszystkih forumificzuf:) hihihii:)
Awatar użytkownika
Malwis
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez anis » Śro Maj 31, 2006 7:49 pm

Hahaha nie powiem jak mój misiaczek mieżył pierścionek czy bedzie dla mnie dobry czy nie przed zareczynami ;)  :D
co do palca na którym sie nocsi zareczynowy jak i obrączke to na 4 czyli serdecznym ale jeśli jest piescionek zaduży ? hmmm po co chodzic co chwila do jubilera i sie bawić w to jeśli komuś to nie przeszkadza przecierz najważniejsze jest to że to my wiemy ile dla nas znaczy ten piescionek mozę nei pierścionek tylko osoba od której go dostałyśmy a nie dla kogoś aby komuś pokazać.

zastanawia mnei tylko jeden fakt jeśli pierścionek zareczynowy sie nosi na serdecznym paluszku i obrączke równeiż to czy w dniu ślubu zakłada sie obraczke na ten sam paluszek ?
no bo na pewno nie na lewą ręke bo tam nosza wdowy;(

Co do obraczki i jej wielkości uwazam że ona jednak powinna być na swoim miejscu czyli prawa rząd 4;d
Co innego jeśłi palce puchną;( jednak ja ze względu na swoją prace i tak bede musiała Obraczkę nosić prawdopodobnie na łańcuszku bynajmniej w pracy;( <nowe wymogi unii -zakaz biżuterii  równeiz obraczek na zakładzie pracy>

:dwaserca:
Awatar użytkownika
anis
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wołomin

Postprzez aeniołek » Nie Sty 28, 2007 8:49 pm

a ja mam pytanie. jak to jest z tym pierścionkiem zaręczynowym? jeżeli noszę go na prawej ręce to w dniu ślubu mam go też miec normalnie załozonego i narzeczony załozy mi obrączke na ten palec? czy mam zdjąć zaręczynowy i ubrać później?? :)
aeniołek
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Kraków

Postprzez madeleine » Pon Sty 29, 2007 3:27 pm

Ja noszę pierścionek na trzecim palcu, znaczy na środkowym, bo od zawsze jestem przyzwyczajona do noszenia pierścionka na tym właśnie palcu i po prostu dziwnie się czuję z pierścionkiem na serdecznym. Z czwartego każdy pierścionek mi spada bo mam za szczupłe palce.
I szczerze mówiąc nie wierzę w idiotyzmy że ma to jakiekolwiek znaczenie- noszenie na trzecim, drugim, czwartym czy piątym, zaciskanie pięści, przynoszenie szczęścia itp. Szczęscie jest tam gdzie jest miłość, nie przesądy.
madeleine
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Cathy » Pon Sty 29, 2007 7:23 pm

... mi także nie wydaje sie istotnym to na którym palcu....choc co moge powiedzieć z własnego doświadczenia, to rzeczywiście mój pierścionek nosze na lewej dłoni, na palcu serdecznym.... prawa dłoń i prawy palec serdeczny rezerwuje dla obrączki, a tą będę nosić samą na palcu bo jest szeroka, i nie za bardzo wyglada z pierścionkiem w komplecie, po prostu za duzo wszystkiego jak na jeden mały palec..... poza tym ponoć sie złoto niszczy od takiego noszenia razem                                                                      

Awatar użytkownika
Cathy
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wrocław

Następna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>