NA KTÓRY PALEC???

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Re: NA KTÓRY PALEC???

Postprzez basiao » Czw Sty 31, 2013 8:00 pm

kasiarzynka napisał(a):ja pierscionek mam na lewej ręce;)
młody tak włożył i tak zostało;)
nie umiem go nosić na prawej rece nawet.;)

No właśnie, bo później ciężko się przyzwyczaić, cały czas wygląda "obco" na drugiej ręce :-)
U mnie przełożenie na lewą nie będzie możliwe, chyba że "przytyją" mi palce, bo w tej chwili mi się zsuwa z lewej ręki.
Awatar użytkownika
basiao
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Asiela » Nie Lut 03, 2013 9:12 am

basiao napisał(a):
kasiarzynka napisał(a):ja pierscionek mam na lewej ręce;)
młody tak włożył i tak zostało;)
nie umiem go nosić na prawej rece nawet.;)

No właśnie, bo później ciężko się przyzwyczaić, cały czas wygląda "obco" na drugiej ręce :-)
U mnie przełożenie na lewą nie będzie możliwe, chyba że "przytyją" mi palce, bo w tej chwili mi się zsuwa z lewej ręki.

Mi zaręczynowy też trochę się huśta na lewej ręce, ale jakoś ciężko mi go oddać na kilka dni do jubilera celem zmniejszenia :)skoro nie zgubiłam go  do tej pory to w lecie tym bardziej będzie przy mnie :D

Awatar użytkownika
Asiela
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Chanela » Pon Lut 04, 2013 12:01 am

noszę na prawej i tam zostanie razem z obrączką. Już sprawdzałam i będą się do siebie bardzo pasować :)
Chanela
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez malwina_86 » Pon Lut 04, 2013 3:25 pm

Chanela napisał(a):noszę na prawej i tam zostanie razem z obrączką. Już sprawdzałam i będą się do siebie bardzo pasować :)

Myślę, że ważny jest odcień złota. Ale kiedy kupuje się pierścionek zaręczynowy i obrączki u jednego "jubilera" to nie powinno być z tym problemów
Awatar użytkownika
malwina_86
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Asiela » Pon Lut 04, 2013 8:52 pm

malwina_86 napisał(a):
Chanela napisał(a):noszę na prawej i tam zostanie razem z obrączką. Już sprawdzałam i będą się do siebie bardzo pasować :)

Myślę, że ważny jest odcień złota. Ale kiedy kupuje się pierścionek zaręczynowy i obrączki u jednego "jubilera" to nie powinno być z tym problemów

kupując u różnych też można fajnie połączyć :D

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez malwina_86 » Śro Lut 06, 2013 10:35 pm

Masz rację Asiela. Ja jednak wolę mieć pierścionek i obrączkę w jednym kolorze
Awatar użytkownika
malwina_86
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Asiela » Czw Lut 07, 2013 2:54 pm

malwina_86 napisał(a):Masz rację Asiela. Ja jednak wolę mieć pierścionek i obrączkę w jednym kolorze

to super, że masz taką możliwość :)

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez kamawe » Sob Lut 09, 2013 4:30 pm

ja nosze zareczynowy na lewej a obraczke zamierzam na prawej. Syszalam od jubilera, ze noszenie dwoch na jednym palcu "scina" lekko pierscionki, ktos cos slyszal o tym, moze potwierdzic?
Awatar użytkownika
kamawe
super gaduła
super gaduła

Postprzez Asiela » Sob Lut 09, 2013 5:08 pm

kamawe napisał(a):ja nosze zareczynowy na lewej a obraczke zamierzam na prawej. Syszalam od jubilera, ze noszenie dwoch na jednym palcu "scina" lekko pierscionki, ktos cos slyszal o tym, moze potwierdzic?

nie wiem czy się ścina, bo noszę osobno, ale obrączka okrutnie się rysuje od wszystkiego :D

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez kamawe » Nie Lut 10, 2013 11:06 am

Asiela napisał(a):
kamawe napisał(a):ja nosze zareczynowy na lewej a obraczke zamierzam na prawej. Syszalam od jubilera, ze noszenie dwoch na jednym palcu "scina" lekko pierscionki, ktos cos slyszal o tym, moze potwierdzic?

nie wiem czy się ścina, bo noszę osobno, ale obrączka okrutnie się rysuje od wszystkiego :D

Asiela, a jakiej masz proby zloto?
Awatar użytkownika
kamawe
super gaduła
super gaduła

Postprzez betalena » Nie Lut 10, 2013 11:35 pm

kamawe napisał(a):
Asiela napisał(a):

Pewnie 585, najpopularniejsze w przypadku ślubnej biżuterii, ponieważ jest już dość twardym stopem, a nadal ma dużo złota w złocie :)
Czyste złoto jest bardzo miękkie, dlatego miesza się je z innymi metalami, aby uzyskać twardszy stop, a tym samym trwalszy. I tak np próba 585 zawiera niespełna 60% czystego złota: będzie droższa i mniej trwała, a próba 333 tylko 33%: będzie dużo tańsza, ale twardsza.

Nawet jeśli się nie nosi obrączki z pierścionkiem, to obrączka się rysuje niemiłosiernie i nic na to poradzić nie można. Porysowana obrączka jest znakiem codziennego noszenia z dumą :) Ale też słyszałam, że noszenie pierścionka z obrączką (nawet idealnie zestawionego, proponowanego chyba przez firmę yes, o ile się nie mylę), dość mocno ją niszczy.

Osobiście zaręczynowy schowałam do kufra ślubnego i noszę tylko obrączkę.

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez kamawe » Pon Lut 11, 2013 10:47 am

Sklep, gdzie zamawiamy obraczki ma tylko 18 karatowe zloto, wiec na nie sie decydujemy :)
Awatar użytkownika
kamawe
super gaduła
super gaduła

Postprzez betalena » Pon Lut 11, 2013 1:04 pm

kamawe napisał(a):Sklep, gdzie zamawiamy obraczki ma tylko 18 karatowe zloto, wiec na nie sie decydujemy :)

To bardzo wysoka próba! Powiem Ci, że my mamy 585 i mam już głębszą rysę, poza tym mnóstwo małych rysek. Nie obawiasz się tej miękkości?

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez kamawe » Pon Lut 11, 2013 1:57 pm

widzialam obraczki tej proby na palcach przyszlych tesciow i po 30 latach nadal sa ok. Tzn. jasne, ze sie rysuja, ale nie maja zadnych odksztalcen, a to glownie sie obawialam, gdy czytalam, ze sa "miekkie". Podziele sie zdjeciem i opinia, jak juz je zamowimy i odbierzemy :)
Awatar użytkownika
kamawe
super gaduła
super gaduła

Postprzez betalena » Pon Lut 11, 2013 11:42 pm

Rysuje się nawet biżuteria próby 333, bo generalnie samo złoto jest miękkie, nawet w tak "mało złotym" stopie. 30 lat to kawał czasu i jeśli nie mają żadnych ogromnych wgłębień to faktycznie nie ma się czym martwić :) A powiedz mi, dużo drożej wychodzą z takiego stopu niż przeciętne z 585?

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez Asiela » Wto Lut 12, 2013 9:29 am

betalena napisał(a):
kamawe napisał(a):
Asiela napisał(a):nie wiem czy się ścina, bo noszę osobno, ale obrączka okrutnie się rysuje od wszystkiego :D

Pewnie 585, najpopularniejsze w przypadku ślubnej biżuterii, ponieważ jest już dość twardym stopem, a nadal ma dużo złota w złocie :)

tak jest :) 585

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez kamawe » Wto Lut 12, 2013 2:07 pm

betalena napisał(a):Rysuje się nawet biżuteria próby 333, bo generalnie samo złoto jest miękkie, nawet w tak "mało złotym" stopie. 30 lat to kawał czasu i jeśli nie mają żadnych ogromnych wgłębień to faktycznie nie ma się czym martwić :) A powiedz mi, dużo drożej wychodzą z takiego stopu niż przeciętne z 585?

Jak pisalam, tam gdzie zamawiamy sa tylko 750, wiec nie mam dokladnej cenowej skali porownawczej. Wydaje mi sie, ze moga byc drozsze o polowe od 585. Jak przegladalam wiekszych polskich jubilerow to nawet wiekszosc nie ma w ofercie 18 karatowego zoltego lub rozowego zlota.
Awatar użytkownika
kamawe
super gaduła
super gaduła

Postprzez Asiela » Śro Lut 13, 2013 12:59 pm

kamawe napisał(a):
betalena napisał(a):Rysuje się nawet biżuteria próby 333, bo generalnie samo złoto jest miękkie, nawet w tak "mało złotym" stopie. 30 lat to kawał czasu i jeśli nie mają żadnych ogromnych wgłębień to faktycznie nie ma się czym martwić :) A powiedz mi, dużo drożej wychodzą z takiego stopu niż przeciętne z 585?

Jak pisalam, tam gdzie zamawiamy sa tylko 750, wiec nie mam dokladnej cenowej skali porownawczej. Wydaje mi sie, ze moga byc drozsze o polowe od 585. Jak przegladalam wiekszych polskich jubilerow to nawet wiekszosc nie ma w ofercie 18 karatowego zoltego lub rozowego zlota.

a wy w jakim chcecie odcieniu :)? zółtym :D?

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez kamawe » Czw Lut 14, 2013 3:51 pm

to zbyt zaawansowane pytanie na ten etap poszukiwan :) decyzji co do koloru jeszcze nie ma
Awatar użytkownika
kamawe
super gaduła
super gaduła

Postprzez Asiela » Czw Lut 14, 2013 7:02 pm

kamawe napisał(a):to zbyt zaawansowane pytanie na ten etap poszukiwan :) decyzji co do koloru jeszcze nie ma

to daj znać, jak się już na coś zdecydujecie :D

Awatar użytkownika
Asiela

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>