NA KTÓRY PALEC???

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Re: NA KTÓRY PALEC???

Postprzez agata2012 » Pon Lis 21, 2011 12:54 pm

ja póki co nosze pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej dłoni, po ślubie jego miejsce zajmie obrączka i przełożę go na lewą rekę. tylko najpierw trzeba go bedzie oddac do zmniejszenia
agata2012
kocham to forum? :)

Postprzez betalena » Pon Lis 21, 2011 2:09 pm

Też noszę na prawym palcu serdecznym. W dniu ślubu przełożę na lewy, żeby zrobić miejsce obrączce. Na szczęście nie będę musiała zmniejszać :)

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez malwina_86 » Nie Sty 20, 2013 10:08 pm

Zdecydowanie serdeczny prawej dłoni. W końcu jesteśmy w PL ;)
Awatar użytkownika
malwina_86
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Asiela » Pon Sty 21, 2013 10:43 am

malwina_86 napisał(a):Zdecydowanie serdeczny prawej dłoni. W końcu jesteśmy w PL ;)

a ja z nerwów założyłam mężowi obrączkę na lewą rękę w kościele   ale szybko ją przełożył :D

Awatar użytkownika
Asiela

Miejscowość: Wrocław

Postprzez malwina_86 » Pon Sty 21, 2013 11:26 am

Asiela napisał(a):
malwina_86 napisał(a):Zdecydowanie serdeczny prawej dłoni. W końcu jesteśmy w PL ;)

a ja z nerwów założyłam mężowi obrączkę na lewą rękę w kościele   ale szybko ją przełożył :D

Musiało to fajnie wyglądać Ach te emocje... aż sama zaczęłam się bać o naszą przysięgę
Awatar użytkownika
malwina_86
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Asiela » Pon Sty 21, 2013 12:33 pm

malwina_86 napisał(a):
Asiela napisał(a):

Musiało to fajnie wyglądać Ach te emocje... aż sama zaczęłam się bać o naszą przysięgę

Ale praktycznie nikt tego nie zauważył :) gdyby P. nie powiedział gościom to pewnie  większość by się nie skapnęła :)

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez malwina_86 » Wto Sty 22, 2013 3:41 pm

Tak czy inaczej sytuacja jest wesoła a przede wszystkim jest co wspominać
Awatar użytkownika
malwina_86
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez betalena » Wto Sty 22, 2013 4:53 pm

Hihi, nie wszyscy :P My zmieniamy "na granicy", bo w PL noszenie na lewej, a wszędzie indziej na prawej oznacza utratę małżonka w wyniku śmierci, więc po co łapać ludzkie dziwne spojrzenia w stylu "oj biedna, taka młoda a już wdowa" :D

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez malwina_86 » Śro Sty 23, 2013 10:33 pm

betalena napisał(a):

Hihi, nie wszyscy :P My zmieniamy "na granicy", bo w PL noszenie na lewej, a wszędzie indziej na prawej oznacza utratę małżonka w wyniku śmierci, więc po co łapać ludzkie dziwne spojrzenia w stylu "oj biedna, taka młoda a już wdowa" :D

"oj biedna, taka młoda a już wdowa" ...i już sobie znalazła nowego, też biednego i owdowiałego ;)
Awatar użytkownika
malwina_86
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Asiela » Śro Sty 23, 2013 10:34 pm

malwina_86 napisał(a):
betalena napisał(a):

"oj biedna, taka młoda a już wdowa" ...i już sobie znalazła nowego, też biednego i owdowiałego ;)

hehe, no tak

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez betalena » Czw Sty 24, 2013 8:56 pm

malwina_86 napisał(a):
betalena napisał(a):

No śmiesznie to brzmi, ale przecież nie jestem zawsze z mężem, prawda? Poza tym po złamaniu palca i tak nie wcisnę na niego obrączki, więc muszę na lewej :)

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez malwina_86 » Czw Sty 24, 2013 9:49 pm

...można jeszcze poszerzyć obrączkę ;) Prędzej czy później każdą/każdego to czeka ;)
Awatar użytkownika
malwina_86
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez betalena » Pią Sty 25, 2013 2:32 am

No ale powiedz mi, po co? Żeby na siłę nosić na prawej ręce? Jak mi się naprawi palec, to może wrócę na prawą, a może nie, bo się przyzwyczaiłam na lewej.. Bo tu też wszyscy noszą na lewej, na całym świecie też. Zresztą lewa od serca, a w Polsce nosi się na prawej z powodu jednego faktu historycznego.

Nie ma to dla mnie ŻADNEGO znaczenia.

Znaczenie ma to, że zakładam krążek zaraz po wstaniu z łóżka i zdejmuję go tylko wtedy, gdy kładę się spać. Znaczenie ma to, że gdy mojego męża nie ma obok, to patrzę na obrączkę i dziękuję Bogu za to, jaką jestem szczęściarą, że mam tak wspaniałego męża. I nie ma dla mnie znaczenia, czy obrączkę mam na prawej czy na lewej, czy na serdecznym, czy na innym.. Więc wybacz, ale uważam Twoje argumenty za mało istotne :)

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez cytrynowe_pole » Pią Sty 25, 2013 6:31 am

betaleno zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości! Ja nosze pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu, bo jest ciut za duży. Nawet na chwilę nie przyszło mi do głowy, żeby oddawać go do pomniejszenia- po prostu nie chciałam się z nim rozstawać ani na sekundkę :D Ważne jest jego znaczenie i to, od kogo go dostałam. I wcale nie czuję się jakoś mniej zaręczona z tego powodu, że nie jest na palcu serdecznym ;)
Awatar użytkownika
cytrynowe_pole

Postprzez Asiela » Pią Sty 25, 2013 1:17 pm

betalena napisał(a):Znaczenie ma to, że gdy mojego męża nie ma obok, to patrzę na obrączkę i dziękuję Bogu za to, jaką jestem szczęściarą, że mam tak wspaniałego męża. I nie ma dla mnie znaczenia, czy obrączkę mam na prawej czy na lewej, czy na serdecznym, czy na innym.. Więc wybacz, ale uważam Twoje argumenty za mało istotne :)

wspaniale napisane!!

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez ksiezniczka00 » Nie Sty 27, 2013 1:39 pm

Na palcu serdecznym tj 4 od lewej  i na prawej dłoni ,bo pierścionek zaręczynowy chwilowo zastępuje obrączkę ja tak nosiłam nie wiem jak inne przyszłe Panie Młode;p
bo życie jest piękne.... O zdrowiu: http://www.zyjmydluzej.com.pl/ | http://www.aquaparki.info/
ksiezniczka00
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Kraków

Postprzez malwina_86 » Nie Sty 27, 2013 2:03 pm

Asiela napisał(a):
betalena napisał(a):Znaczenie ma to, że gdy mojego męża nie ma obok, to patrzę na obrączkę i dziękuję Bogu za to, jaką jestem szczęściarą, że mam tak wspaniałego męża. I nie ma dla mnie znaczenia, czy obrączkę mam na prawej czy na lewej, czy na serdecznym, czy na innym.. Więc wybacz, ale uważam Twoje argumenty za mało istotne :)

wspaniale napisane!!

Piękne!
Awatar użytkownika
malwina_86
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Asiela » Pon Sty 28, 2013 9:32 am

ksiezniczka00 napisał(a):Na palcu serdecznym tj 4 od lewej  i na prawej dłoni ,bo pierścionek zaręczynowy chwilowo zastępuje obrączkę ja tak nosiłam nie wiem jak inne przyszłe Panie Młode;p

też tak nosiłam :)

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez kasiarzynka » Czw Sty 31, 2013 1:33 pm

ja pierscionek mam na lewej ręce;)
młody tak włożył i tak zostało;)
nie umiem go nosić na prawej rece nawet.;)

kasiarzynka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Asiela » Czw Sty 31, 2013 2:00 pm

kasiarzynka napisał(a):ja pierscionek mam na lewej ręce;)
młody tak włożył i tak zostało;)
nie umiem go nosić na prawej rece nawet.;)

to od razu masz miejsce na obrączkę :D

Awatar użytkownika
Asiela

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>