kiedy planujecie pierwsze dziecko po slubie ??

9 miesięcy, refleksje, wspomnienia, trudności, opisy, rady ...

Re: kiedy planujecie pierwsze dziecko po slubie ??

Postprzez dora01 » Śro Lip 17, 2013 8:06 pm

Ja dopiero dołącze do nowego tematu za jakieś 4 miesiące ... tylko musi się udać.
Awatar użytkownika
dora01
kocham to forum? :)

Miejscowość: Ząbkowice Śląskie/Wrocław

Postprzez Mysiakowata » Śro Lip 17, 2013 8:37 pm

No to obyśmy obie mogły szybko dołączyć ;-))
Ziemia staje w miejscu, czując mocne bicie naszych serc... :)

Awatar użytkownika
Mysiakowata
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Piekary Śląskie

Postprzez dora01 » Śro Lip 17, 2013 8:46 pm

Mysiakowata napisał(a):No to obyśmy obie mogły szybko dołączyć ;-))

Och chciała bym bardzo
Awatar użytkownika
dora01

Postprzez Mysiakowata » Śro Lip 17, 2013 8:48 pm

Ja też, ale to "chcenie" może właśnie być zgubne.... Nie wiem, ja teraz na 11 dni przed okresem zaczęłam mieć potwornie wrażliwe piersi, czuję kłucie w podbrzuszu i w ogóle jakoś mi tak dziwnie, ale pewnie po prostu dostanę wcześniej okres i sobie wkręcam :P

Awatar użytkownika
Mysiakowata

Postprzez kasia_julka » Śro Lip 17, 2013 9:40 pm

U Nas powoli rodzą się jakieś nadzieje, bo mąż dostał podwyżkę i w październiku będziemy się starali o kredyt na mieszkanie, a właśnie to do tej pory było jedną z przyczyn powstrzymywania się. Mój instynkt szaleje od bardzo dawna, ale rozum bierze górę. Pocieszeniem jest to, że mam 22 lata więc mam jeszcze czas na bobaska :)
[http://slub-wesele.pl/]

Awatar użytkownika
kasia_julka
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Mysiakowata » Pią Lip 19, 2013 7:08 am

A u mnie dziś nadzieja umarła, bo temperatura spadła :( Ech, tak czy siak czeka mnie wizyta u lekarza, szkoda tylko, że nie z tego powodu, z którego bym chciała.

Awatar użytkownika
Mysiakowata

Postprzez dora01 » Pią Lip 19, 2013 7:20 am

Mysiakowata napisał(a):A u mnie dziś nadzieja umarła, bo temperatura spadła :( Ech, tak czy siak czeka mnie wizyta u lekarza, szkoda tylko, że nie z tego powodu, z którego bym chciała.

Nie załamuj się ... Następnym razem się uda - Trzymam za to mocno kciuki
Awatar użytkownika
dora01

Postprzez Mysiakowata » Pią Lip 19, 2013 7:38 am

No nie wiem, zawsze miałam regularny okres, a akurat teraz, jak chcemy mieć dziecko, to wszystko mi się sypie, zmienia i komplikuje :( Nie chcę co miesiąc się nastawiać i co miesiąc przeżywać rozczarowań, czemu to życie jest takie dziwne :/

Awatar użytkownika
Mysiakowata

Postprzez marlinka1 » Pią Lip 19, 2013 8:10 pm

witajcie, pewnie nikt mnie nie kojarzy bo dawno nie zaglądałam na forum , ale nieważne

Mysiakowata nie możesz myśleć o tym że starasz sie o dziecko bo wtedy się nie uda zemną też tak było i sprawdziło się to wśród wielu moich znajomych , zajmij się czyms innym (ja np. myślałam o remoncie i urządzaniu wnetrza) to naprawde działa bo jak się bardzo chce to nic nie wyjdzie ja też liczyłam dni płodne kupowałam testy owulacyjne i liczyłam dni do okresu i przychodziło rozczarowanie więc przestałam , pojechałam na narty bawiłam się świetnie i chyba tam się to stało więc głowa do góry i życze powodzenia!
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1

Miejscowość: wrocław

Postprzez marlinka1 » Pią Lip 19, 2013 8:11 pm

dodam tylko że staram się własnie o rodzeństwo dla mojej królewny...
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1

Miejscowość: wrocław

Postprzez dora01 » Sob Lip 20, 2013 6:49 am

marlinka1 powodzenia .... trzymam kciuki
Awatar użytkownika
dora01

Postprzez agrafka7 » Wto Lip 30, 2013 10:16 am

Cytrynowe-pole pojawienie się instynktu macierzyństwa to bardzo długi proces i jeśli nie pojawił się przed ślubem to tak zaraz po nim raczej się nie pojawi, ale głowa do góry, bo każdą z nam nawiedza. Dziewczyny, które zaczynają starania zaraz po ślubie, pewnie bardzo chciały zostać mamą już przed ślubem. Przynajmniej ja tak mam. Z mężem jesteśmy razem już kilka lat i z tym moim macierzyństwem było różnie... pierwsze dwa lata były na nie, dopiero później bardzo wolno coś się pojawiało a ostatni rok przed ślubem to istne szaleństwo. Na ulicy oglądam się za wózeczkami, obserwuję dziewczyny z dużymi brzuchami  :) i strasznie zazdroszczę tym parą, które mają już swoje upragnione dziecko.
… ale trochę inaczej podchodzę do starań o własnego dzidziusia. Wiem, że jak zacznę się nakręcać to może się nie udać. Pierwszy miesiąc nie biorę pod uwagę, bo ślub, obowiązki, brak czasu i związany z tym stres to samo mówi za siebie. A w tym miesiącu muszę czekać jeszcze kilka dni i się zobaczy... czy się udało.  Przyznam się też, że nie wyliczam obsesyjnie dni płodnych i nie rzucam wszystkich obowiązków, bo jak nie w tej chwili to już się nie uda w tym miesiącu... jak będzie to bardzo fajnie a jak nie to jest jeszcze kolejny miesiąc :) moja znajoma strasznie się nakręciła na dzidziusia i mija już pół roku a u nich nic :(
Bo diabeł tkwi w szczegółach, nawet ten weselny!
Awatar użytkownika
agrafka7
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez dora01 » Wto Lip 30, 2013 11:49 am

agrafka7 napisał(a):Cytrynowe-pole pojawienie się instynktu macierzyństwa to bardzo długi proces i jeśli nie pojawił się przed ślubem to tak zaraz po nim raczej się nie pojawi, ale głowa do góry, bo każdą z nam nawiedza. Dziewczyny, które zaczynają starania zaraz po ślubie, pewnie bardzo chciały zostać mamą już przed ślubem. Przynajmniej ja tak mam. Z mężem jesteśmy razem już kilka lat i z tym moim macierzyństwem było różnie... pierwsze dwa lata były na nie, dopiero później bardzo wolno coś się pojawiało a ostatni rok przed ślubem to istne szaleństwo. Na ulicy oglądam się za wózeczkami, obserwuję dziewczyny z dużymi brzuchami  :) i strasznie zazdroszczę tym parą, które mają już swoje upragnione dziecko.
… ale trochę inaczej podchodzę do starań o własnego dzidziusia. Wiem, że jak zacznę się nakręcać to może się nie udać. Pierwszy miesiąc nie biorę pod uwagę, bo ślub, obowiązki, brak czasu i związany z tym stres to samo mówi za siebie. A w tym miesiącu muszę czekać jeszcze kilka dni i się zobaczy... czy się udało.  Przyznam się też, że nie wyliczam obsesyjnie dni płodnych i nie rzucam wszystkich obowiązków, bo jak nie w tej chwili to już się nie uda w tym miesiącu... jak będzie to bardzo fajnie a jak nie to jest jeszcze kolejny miesiąc :) moja znajoma strasznie się nakręciła na dzidziusia i mija już pół roku a u nich nic :(

Agrafko  masz świętą rację ... Ja nie jestem obsesyjnie nastawiona na bycie matką, ale sprawdzam swój cykl i dni płodne, czy wszystko mam okej. Jak z moim rozmawiam na temat dzieci, to mówimy że po ślubie zaczniemy się starać i jak się uda to super a jak nie to trzeba dalej się starać - na szczęście te rzeczy są bardzo miłe   Ale boję się że to u nas się przeciągnie, bo nie wiadomo czy lekarz da nam zielone światło, wszystko się okaże w najbliższych dniach.

Trzymam kciuki za Ciebie
Awatar użytkownika
dora01

Postprzez Mysiakowata » Czw Sie 15, 2013 9:16 pm

Agrafka7, no widzisz, ja też tak mam, tzn. wydaje mi się, że nie nakręcam się za bardzo, z Mężem kocham się wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a nie wtedy, kiedy akurat trzeba bo jest owulacja... Porobiłam badania, zaczęłam brać folik i czekam na rozwój wydarzeń. A jednak w drugiej połowie cyklu dopada mnie jakaś taka nadzieja, a gdy nadchodzi okres to mi smutno, że się nie udało i zastanawiam się, ile takich miesięcy jeszcze przed nami. Ja też z instynktem miałam tak, że od jakichś 2-3 lat przybrał na sile i bardzo chciałabym mieć dziecko. Teraz tym bardziej, bo jesteśmy już małżeństwem, mamy stałą pracę, dom i tylko dziecka brakuje nam do pełni szczęścia. Boję się tego oczekiwania i kolejnych miesięcy rozczarowań :( Dziś dostałam okres po 2 miesiącu starań i jakoś mi tak smutno...

Awatar użytkownika
Mysiakowata

Postprzez emilanka » Pon Sie 19, 2013 9:18 pm

Moja droga mysiakowata to jest cholernie trudne... Właśnie mija rok odkąd się staramy o dziecko z mężem i obydwoje doszliśmy do wniosku że lepiej było "wpaść" wtedy kiedy tak skrupulatnie się zabezpieczaliśmy... Jednak z każdym kolejnym miesiącem nabieram co raz większego dystansu i paradoksalnie nas to jeszcze bardziej zbliżyło ...

Awatar użytkownika
emilanka

Postprzez Mysiakowata » Wto Sie 20, 2013 3:53 pm

emilanka, masz rację, to bardzo trudne. W tym miesiącu postanowiłam nawet nie wyliczać sobie, kiedy mam dni płodne, ani kiedy mam mieć następny okres, ale odnoszę wrażenie, że to i tak takie oszukiwanie samej siebie, bo to przecież nieprawda, że mi mniej zależy, albo że nabrałam dystansu. Nie nabrałam, bo nie umiem, pewnie jeszcze za wcześnie na to, choć im wcześniej by się udało, tym lepiej by mi było i pewnie tym szybciej starania zakończyłyby się sukcesem.  Życie to jednak jest przewrotne, jak by człowiek wiedział, jak to kiedyś będzie, to by się tak nie zabezpieczał wcześniej, no ale przecież przyszłości nie da się przewidzieć i lekkomyślnością byłoby decydować się na dziecko, gdy jeszcze nie można mu zapewnić wszystkiego, czego potrzebuje...

Wiesz, my z mężem wiele razem przeszliśmy, nasze rodziny zmagały się z wieloma trudnymi sytuacjami i mam wrażenie, że to zbliżyło nas do siebie tak, że bardziej już się zbliżyć nie możemy. Jeśli los ma to na celu, to mógłby u nas to wszystko przyspieszyć :P

Życzę Wam powodzenia i 3mam kciuki za 2 kreski :*

Awatar użytkownika
Mysiakowata

Postprzez emilanka » Wto Sie 20, 2013 8:10 pm

Oj skąd ja to znam ... Obrażanie się na los, modlitwy do Boga, stwierdzenie "Ja to wcale nie chcę mieć dzieci w takim razie"... i tak przez pierwsze pół roku co miesiąc... ostatnio nawet przestałam mierzyć temp. ( ale to również z powodu braku czasu i nawał obowiązków) ... wszystko to przerobiłam przez ten rok... Jedno z czego się cieszę to fakt że nie posłuchałam niektórych osób i poszłam do lekarza, który skierował mnie na badania hormonalne ... zaoszczędziłam jakieś pół roku frustracji, bo jest podejrzenie co może być powodem nieudanych prób... Jak kobieta czuje że jest coś nie tak powinna słychać intuicji...

Awatar użytkownika
emilanka

Postprzez Mysiakowata » Wto Sie 20, 2013 8:41 pm

Ja na razie nie czuję, że coś mogłoby być nie tak, jedynie odczuwam żal i irytację, gdy przychodzi okres. Ale pewnie jeszcze wiele (uczuć, myśli, rozczarowań, pytań) przed nami...

Awatar użytkownika
Mysiakowata

Postprzez emilanka » Wto Sie 20, 2013 10:41 pm

Oby nie... Trzymam kciuki za powodzenie :) Wiedz po prostu że nie warto słuchać innych tylko samej siebie i swojego organizmu :) i im więcej luzu tym lepiej :) na pewno Wam się uda :)

Awatar użytkownika
emilanka

Postprzez Mysiakowata » Śro Sie 21, 2013 6:16 am

Dzięki za ciepłe słowo, w chwilach zwątpienia będę sobie wracać do Twojej wypowiedzi, chociaż najlepiej, żeby mnie takie chwile nie nawiedzały ;)

Awatar użytkownika
Mysiakowata

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ciąża i młode matki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>