rozsadzanie gości przy stole na weselu

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

Postprzez Haruka82 » Sob Wrz 12, 2009 10:24 am

U nas jest dwoje trzylatków i jedna jedenastolatka i sadzam je przy rodzicach. Uważam, że nie ma sensu nastolatka zapraszać z osobą towarzyszącą. Z tego co się orientowałam dopiero 18-latkowi powinno dać się osobne zaproszenie z dodatkową osobą towarzyszącą. Wiadomo, że i tak sprawa idzie o pieniądze i każdy zaprasza tyle osób na ile ich stać.
Co do usadzania to ja mieszam rodzinkę i ustawiam stół "młodzieży" i stół "starszaków" A jak będą chcieli to później się przesiądą

Haruka82
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Klaudusia » Sob Wrz 12, 2009 6:37 pm

My właśnie dawaliśmy zaproszenia z osobą towarzyszącą dla osób które ukończyły już 18-naście lat. Te które były poniżej 18 roku życia dostały zwykłe zaproszenie i siedziały przy stoliku z dziećmi :)  
Klaudusia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez lilka886 » Wto Wrz 15, 2009 4:25 pm

No u nas będzie 170 osób i też się zastanawiamy jak ich wszystkich usadzić..... to jest wieeelki problem a wydaje się, że nie.

lilka886
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Agucha » Czw Paź 01, 2009 4:18 pm

Haruka wydaje mi sie ze stoły ustawiane na okrągło są fajne, ale nie ma chyba takiej integracji miedzy ludzmi jak jest takie ustawienie. Byłam teraz na wspaniałym weselu w nadmorskiej miejscowości i przyznam, ze naprawde ustawienie standardowe w podkowke sie sprawdzilo. Bo wczesniej tez myslam o tym aby na okraglo te stoly poustawiac

miłość wszystko zwycięży
Agucha
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez lilka886 » Pon Paź 12, 2009 2:33 pm

My będziemy mieć stoły okrągłe:)

lilka886
super gaduła
super gaduła

Postprzez Mikaa » Czw Paź 15, 2009 9:28 pm

No wlasnie,a ja nie mam pojecia jak bedziemy usadzac gosci:czy przy nas swiadkowie i przyjaciele,czy swiadkowie i rodzice,dziadkowie.Nie wiem jak jest lepiej?
Mikaa
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez lilka886 » Czw Paź 15, 2009 10:13 pm

Koło nas usiądą świadkowie a gdzieś blisko rodzice.....dziadkowie dalej a przyjaciele z innymi goscmi....

lilka886
super gaduła
super gaduła

Postprzez karola-1984 » Śro Paź 28, 2009 12:18 pm

Martika napisał(a):<DIV>No wlasnie,a ja nie mam pojecia jak bedziemy usadzac gosci:czy przy nas swiadkowie i przyjaciele,czy swiadkowie i rodzice,dziadkowie.Nie wiem jak jest lepiej?</DIV>

ja też mam niestety ten problem :wykrzyknik: na weselach, na ktorych byliśmy niedawno blisko Młodych siedzieli znajomi i rodzeństwo, a rodzice wśród gości. ja nie wiem gdzie posadzić rodziców w tej sytuacji, ale wydaje mi się, że oni powinni siedzieć blisko nas.

Awatar użytkownika
karola-1984
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Sallyan_86 » Śro Paź 28, 2009 12:25 pm

.
Ostatnio edytowany przez Sallyan_86, Pon Wrz 19, 2011 2:50 pm, edytowano w sumie 1 raz
Sallyan_86

Miejscowość: --------------

Postprzez barbórka » Pon Lis 02, 2009 10:23 pm

Rodzice wcale nie muszą siedzieć blisko młodych.
A tak na marginesie - jak planujecie winietki na weselu to dopilnujcie, żeby goście nie wchodzili przed wami na salę. Niektórzy lubią przestawiać winietki
barbórka

Postprzez Liziii » Pon Lis 02, 2009 11:06 pm

Nasi rodzice usiada przy swoich rodzinach - moja mama raczej "na wylocie" bo pewnie bedzie chciala wszystkiego dopilnowac i byc mobilna..
Co do gosci - u nas jest zwyczaj ze wchodzą przed młodą parą na sale, ale nie by zasiasc od razu za stołami, tylko najpierw toast szampanem, dopiero pozniej przejscie na czesc jadalnianą..
Liziii
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez demetrios » Wto Lis 03, 2009 10:04 am

Przy naszym stoliku zasiądą razem z nami drużbowie, a rodzice będą siedzieć przy pierwszych stolikach po każdej ze stron sali przy swoich rodzinach. U mnie w ogóle to jest jedna wielka sala wokół której się siedzi a na środku się tańczy.

Awatar użytkownika
demetrios

Miejscowość: okolice Krakowa

Postprzez aaggii » Wto Lis 03, 2009 2:48 pm

...a ja mam problem jak rozsadzic gosci bo robimy wesele w Hotelu Buggati a tam sa dwie sale i sala balowa trzecia...moze ktoras z Was organizowalo juz tam wesele i moze cos podpowiedziec dzieki
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Liziii » Wto Lis 03, 2009 10:58 pm

Ja bylam niedawno na weselu w restauracji gdzie byly 2 sale ze stolami.. w centralnej siedzieli mlodzi, ich znajomi i najblizsza rodzina (rodzice, dziadkowie), za filarem i takim pseudooknem w scianie my, czyli chrzestna, ciotki od strony mamy panny mlodej a za drugim takim oknem takie same koligacje ze strony ojca panny mlodej. na drugiej sali siedziala rodzina pana mlodego.. Z tym ze dzieki tym "oknom" widzielismy mloda pare bez problemow.. Jesli sale sa zupelnie oddzielone, to na drugą niz ta, w ktorej jest stol panstwa mlodych, dalabym dalsza rodzine i znajomych rodziny, z tym ze musicie tam czesto zagladac i sie dosiadac, by goscie nie poczuli sie urazeni :)
Liziii
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez tirin__tirin » Śro Lis 04, 2009 7:33 am

agakwiat napisał(a):
...a ja mam problem jak rozsadzic gosci bo robimy wesele w Hotelu Buggati a tam sa dwie sale i sala balowa trzecia...moze ktoras z Was organizowalo juz tam wesele i moze cos podpowiedziec dzieki

Ja w sumie tez mialam dwie sale, a nawet trzy. Wszytskie co fakt byly przechodnie i dobrze widoczne. Tak wiec w jednej mniejszej siedzielismy my - Mlodzi wraz z naszymi znajomymi (3 stoliki), a wiekszej sali siedziala cala rodzina (stolikow 6). Trzecia sala natomiast sluzyla wylacznie do tanczenia.
tirin__tirin

Postprzez Niezapominajka » Śro Lis 11, 2009 12:58 pm

My chcemy ustawić jeden stół,  chodź może być z tym problem. I jak się to nie uda to nie wiem jak rozsadzimy gości. Kto usiądzie przy tym mniejszym. poza tym kilkoro gości będzie siedzieć tyłem do siebie -tak jakoś dziwnie. A że zapraszamy tylko najbliższa rodzinę, nie mam pojęcia kogo mielibyśmy posadzić przy tym mniejszym stole.  Nie sztuka jednak postawić jeden stół kosztem swobodnego poruszania się po sali.
winietki na pewno będą. Byłam na kilku weselach i tam gdzie nie było winietek było istne zamieszanie z zajmowaniem miejsc. A na weselu gdzie karteczki z imionami były spokojnie szukała się swojej i siadało w miejscu wyznaczonym. dzięki temu np siedziałam wśród ludzi o podobnym wieku a nie miedzy dziadkami.
Niezapominajka
super gaduła
super gaduła

Postprzez Dorotka » Pon Gru 28, 2009 8:41 pm

A my postanowiliśmy, że po pierwsze na weselu będą winietki/ przyznam szczerze, że nie za bardzo sobie wyobrażam to, żeby ich nie było. Byłam już na kilku weselach gdzie tego nie było i goście jak wchodzą na salę to od razu miejsca zajmują, a dopiero później idą na środek do młodej pary. A jak usadzić gości.... ja bardzo bym chciała stół ułożony w podkowę i my na środku. A koło nas świadkowie i rodzeństwo. A rodzice wśród gości. Już nawet rozmawialiśmy na ten temat i sami stwierdzili, że to dobry pomysł:)

Awatar użytkownika
Dorotka
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez jasada » Wto Gru 29, 2009 7:20 pm

My też chcemy stoły ustawione w podkowę, my na środku, potem świadkowie. Rodzice też gdzieś niedaleko a reszta gości może siadać jak chce. U mnie w rodzinie winietki chyba by się nie sprawdziły.Uznaliby, że jakoś specjalnie chcę ich usadzić i tak czy siak usiedliby po swojemu.
Awatar użytkownika
jasada

Miejscowość: wrocław

Postprzez aaggii » Wto Gru 29, 2009 7:25 pm

No wlasnie o winietkach tez myslimy oraz o jakiejs tablicy informacyjnej, poniewaz czesc gosci prawdopodbnie bedzie anglojezyczne wiec bedziemy chcieli ich posadzic z ludzmi ktorzy mowia po angielsku aby nie czuli sie wyobcowani
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez ogrodniczka » Czw Gru 31, 2009 10:11 am

Mi się ostatnio nudziło i zaczełam się bawić takim programem do usadzania gości, Perfect Table Planner. Myślałam, że z usadzaniem mojej rodziny będzie bardzo trudno, ale jakoś w końcu mi wyszło ;) Oczywiście ten podział miejsc teraz to tylko zabawa, bo i tak przecież nie wiem kto przyjdzie, ale program polecam. Ja będę miała trzy stołu w literę U, przy głównym będziemy siedzieć my, świadkowie i znajomi, przy drugim stole moja rodzinka (rodzice mniej więcej na środku), przy trzecim jego rodzina (rodzice na środku).

Awatar użytkownika
ogrodniczka
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wrocław/Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>