polecajcie księzy i parafie

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

polecajcie księzy i parafie

Postprzez maja » Nie Lip 30, 2006 3:00 pm

Mam taki pomysl zeby tutaj wpisywac polecanych przez Was ksiezy, proboszczow i parafie. Faktem jest, ze jedni z was pisza o sytuacjach, w ktorych mozna wziac slub bez jakiegos tam papierka, gdzie ksieza nie sa przesadzonymi formalistami, a do tego cieplo, milo i przyjaznie traktuja narzeczonych.
Uwazam ze to bardzo wazne, zeby i oni zaczeli sie bardziej starac, w koncu w tych czasach, kiedy jest kryzys religii i instytucji malzenstwa, to jest tez w ich interesie, zeby ludziom pomagac i ulatwiac wziecie slubu, a nie klasc klody pod nogi i z wielka laska podchodzic do przestraszonych narzeczonych. Bo jak to wytlumaczyc, ze jedne sprawy sie w danej parafii da zalatwic bez problemu, a w drugiej sa nie do przejscia? To zalezy wylacznie od ksiezy, bo skoro sie da, to znaczy ze mozna i ze nie lamia zadnych zasad, ale poprostu jednym sie chce a innym nie.
Nie wiem co administrator na to, czy tak mozna, ale mysle ze jest to dobry pomysl -
PROMUJMY PRZYJAZNE PARAFIE I FAJNYCH KSIEZY, NAWET Z NAZWISKA.
Ze swojej strony i paru slubach na ktorych bylam - wpisuje jako pierwsza przyjazna parafie Kosciola Garnizonowego we Wroclawiu !!!!!!!!!!!!!!!
Piszcie!
jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie...
Awatar użytkownika
maja
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Ww

Postprzez evonka » Wto Sie 01, 2006 11:16 pm

Potwierdzam, tez slyszalam mega pochwali o tym kosciele, bardzo sympatyczny ksiadz jest tez w tym ceglastym kosciele na Zernikach.
evonka
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Legnica

Postprzez Ewelina » Śro Sie 02, 2006 1:17 pm

Witam ze swojej strony mogę serdecznie polecić parafię MB Miłosierdzia przy al. Bruknera i Księdza proboszcza Czesława Przeradę. Pierwszy raz spotkałam sie z taką serdeczneściością i otwartością wobec młodych ludzi. Ksiądz nie robi żadnych problemów formalnych czy finansowych a nawet bardziej przejmuje sie ceremonią niż młodzi. Serdecznie polecam.
Ewelina
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez *basia » Wto Sie 08, 2006 3:48 pm

Uwazam, ze to swietny pomysl - polecamy tu sobie rozne sprawy, a tu jedna z najwazniejszych czai sie gdzies z boku przepelniona bladym strachem - JAKI BEDZIE MIAL HUMOR, O CO ZAPYTA, ILE WYPADA DAC I JAK KSIADZ ZAREAGUJE, CZY MOZNA WLASNEGO MUZYKA PRZYPROWADZIC, CZY ABY FOTOGRAF MOZE FLESZEM BLYSKAC, CZY NIE DAM PLAMY PRZED OLTARZEM, CZY BEDZIE MILY I KAZANIE BEDZIE ROZNILO SIE CHOC TROCHE OD STU INNYCH SLUBNYCH???????????
Popieram, jak takiego ksiedza znajde - od razu napisze, warto wyrozniac ludzi, ktorzy dzialaja z prawdziwego powolania i nie zapominaja, ze maja slyzyc Bogu, ale przede wszystkim praktycznie to blizniemu!
plany sie zmieniaja, czas leci, nowe doswiadczenia...
Awatar użytkownika
*basia
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez kalina » Śro Sie 16, 2006 9:06 am

Sluchajcie, cos troche malo informacji w tym watku, naprawde jest az tak zle??????????
k.lina
Awatar użytkownika
kalina
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: wroclaw

Postprzez Kamila » Sob Sie 19, 2006 9:31 am

Ja mogę polecić księdza Krzysztofa z parafi Matki Boskiej Nieustajacej Pomocy przy ul. Szkockiej
Bardzo miły ksiądz.
Kazanie było ciepłe. Potrafił też zażartowac i nas rozluźnić.
Rodzina byla nim zachwycona - (nawet ta częśc mojej rodziny, która jest ewangelicka i negatywnie nastawiona do kościoła katolickiego)
Ślub bardzo się podobał.
Codziennie zagłosuj na tego szkraba i poproś znajomych http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_nosz ... onkurs/115  

Kamila
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez jolla » Sob Sie 19, 2006 11:14 am

Kamila napisał(a):
Ja mogę polecić księdza Krzysztofa z parafi Matki Boskiej Nieustajacej Pomocy przy ul. Szkockiej
Bardzo miły ksiądz.
Kazanie było ciepłe. Potrafił też zażartowac i nas rozluźnić.
Rodzina byla nim zachwycona - (nawet ta częśc mojej rodziny, która jest ewangelicka i negatywnie nastawiona do kościoła katolickiego)
Ślub bardzo się podobał.

Kamilko,

serdeczne gratulacje poslubne:)

Wrzucisz Wasze zdjecia? Jak wygladaliscie? Jaka orkiestra?

Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
jolla
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez sonja » Nie Wrz 10, 2006 12:53 pm

A co wiecie o ksiezach w Kosciele uniwersyteckim? prosze o opinie:)
jako i ja....
Awatar użytkownika
sonja
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Małgosia » Nie Wrz 10, 2006 7:23 pm

Kościólek św. Marcina duszpasterstwo środowisk twórczych Ostrów Tumski,
s.x Zdzisław Madej - młody,przesympatyczny ,przedślubne spotkania z Nim to przyjemność a nie obowiązek. Kosciolek jak dla nas super,malenki,kameralny z takim wlasnym "klimatem".
Awatar użytkownika
Małgosia
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez *basia » Pią Wrz 15, 2006 6:30 pm

Malgosiu, a sami sobie te parafie i ksiedza wybraliscie, czy parafia "z przydzialu" bo tam mieszkacie?
plany sie zmieniaja, czas leci, nowe doswiadczenia...
Awatar użytkownika
*basia
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Anjako » Śro Paź 04, 2006 10:06 am

Moja siostra jak i dziewczyna mojego brata stwierdziły, że jak mają wychodzić za mąż to tylko w Kościele Garnizonowym gdy  ślub poprowadzi Ks. Mariusz.

Ślub był piękny, ks. Mariusz niesamowity i załatwianie z nim wszelkich dokumentów było przyjemnością (po za tym że wysłane z Belgii dokumenty doszły- za potwierdzeniem do kurii, jednak zostały w niej zgubione, ale ks. Mariusz osobiście do kurii pojechał próbując je znaleść, niestety nie zostały znalezione, wiedząc iż nasz ksiądz. w Belgii zrobił kopię wszystkich dokumentów zostały one przesłane faxem i wszystko dobrze się skończyło)

POzdrawiam wszystkich i polecam Kościół Garnizonowy!
Każdy wojownik światła bał się kiedyś podjąć walkę
Każdy wojownik światła zdradził i skłamał w  przeszłości
Każdy wojownik światła utracił choć raz wiarę w przyszłość
Anjako
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: be

Postprzez moniśka » Śro Paź 04, 2006 11:10 am

Bardzo gorąco polecam młodego ks. Pawła Kajla z parafii św. Michała przy ul. Prusa. Przepięknie poprowadził nasz ślub, widział, że jesteśmy zestresowani (mój mąż stracił głos przez chwilę ;) ) i przed każdym podejściem do nas do klęcznika, serdecznie się uśmiechał, powiedział jakieś miłe słówko, które miało nas rozluźnić. Zwracał się do nas tak, jakby znał nas parę lat, a tak naprawdę widział nas po raz pierwszy w życiu :) Dzięki niemu nasz ślub był najcudowniejszym przeżyciem.
Niestety jego przeciwieństwem jest proboszcz tej parafii, z ktróym załatwia się wszelkie formalności... jeżeli ktoś ma cierpliwość, to bardzo polecam branie ślubu w tym kościele (przepiękny, neogotycki obiekt). Ale zawsze można poprosić księdza Pawła do innej parafii, jeżeli proboszcz wyrazi na to zgodę.
Pozdrawiam,
Monika
sprzedam suknię ślubną
Awatar użytkownika
moniśka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Małgosia » Śro Paź 04, 2006 1:11 pm

*basia napisał(a):
Malgosiu, a sami sobie te parafie i ksiedza wybraliscie, czy parafia "z przydzialu" bo tam mieszkacie?
SAMI.
Awatar użytkownika
Małgosia
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez kajas » Pon Lis 12, 2007 10:26 am

Bylam gosciem w kosciele niestety nie wiem jak sie nazywa, ale jest z tylu akademikow polibudy na Sepolnie - taki jakby w stylu z pruskiego muru - ksiadz byl normalny, ale sam kosciolek i miejsce urocze dla malych slubow, jak ktos szuka wlasnie malych kosciolkow to powinien tam zajrzec:)
Awatar użytkownika
kajas
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: wroc

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>