Kurs przedmałżeński u "Orzecha"

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Kurs przedmałżeński u "Orzecha"

Postprzez madeleine » Wto Lip 11, 2006 12:10 pm

Jak długo trwają nauki przedślubne w Wawrzynach u o. Orzechowskiego? Czy nadal są w formie wyjazdów weekendowych? Kiedy zazwyczaj się zaczynają, ile jest spotkań i ile wyjazdów? Potrzebuję szczegółowe informacje bo jesteśmy spoza Wrocławia i może uda nam się dojeżdzać na te nauki; ale jeśli się zdecyduję chciałabym wiedzieć na jak długi czas jeżdzenia się nastawić. No i jaka wogóle atmosfera :)
madeleine
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez miszka » Śro Lip 12, 2006 8:11 am

Nauki trwają 8 tygodni. W tym czasie odbywa się wyjazd na dialogi narzeczeńskie na weekend. Spotkania odbywają się co tydzień we wtorek po około godzina i 20 min.

Jeśli chodzi o terminy, to informcja pojawia się zawsze na stronie:
http://www.wawrzyny.wroc.pl/

Z tego co się orientuję, to kurs odbywa się 3 razy w roku: ok października, stycznia i maja.

Ja gorąco polecam te nauki. Można wiele z nich wynieść. Watro poświecić na nie tyle czasu.

Pozdrawiam.
miszka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez zus » Śro Lip 26, 2006 8:20 am

Witam dziewczyny, szczególnie Madę :)
My wybieramy się od października na plac Dominikański. Dla nas najprostsza i najszybsza droga (do jazdy :) . Dzisiaj dzwoniłam, ale nie ma ojca odpowiedzialnego, ale jutro powinnam wiedzieć już wszystko.
Pozdrawiam serdecznie
Zuza
zus
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez madeleine » Wto Sie 08, 2006 10:12 am

A ja dopiero z urlopu wróciła... :) Czy już coś wiadomo kiedy dokładnie zaczyna się kurs i w jakie dni tygodnia będzie?
madeleine
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez zus » Wto Sie 08, 2006 12:14 pm

Hej,
zapisałam nas, ale jeszcze nic nie wiadomo co do terminów. Szczegóły dostaniemy w późniejszym terminie :(
Tyle na razie wiem, na moje pytanie czy będzie to w godzinach pócno popołudniowych lub wieczornych nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi. Kontaktujemy się @
Serdecznie pozdrawiam :)
zus
świeżutko na forum
świeżutko na forum

:)

Postprzez eppl » Śro Lis 07, 2007 11:59 pm

Ja też polecam na nauki u Orzecha,bo własnie na nie chodzimy :-)
eppl
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: okolice Wrocławia :-)

Postprzez pawel23 » Śro Lis 28, 2007 9:46 am

Też słyszałem o nim pozytywne opinie. Jak można się do niego dostać, tzn. spotkać żeby wypytać czy są wolne terminy na najbliższy kurs?
pawel23
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez eppl » Śro Lis 28, 2007 3:15 pm

To jest we Wrocławiu na ul.Boiwida.Kursy odbywają się 3 razy do roku,własnie konczy sie kolejny.Nie ma ilości miejsc ograniczonej,kazdy kto przyjdzie na spotkanie bierze udział.W trakcie kursu jest wyjazd na dialogi narzeczeńskie.O dacie rozpoczęcie muszisz dowiadaywać się najlepiej na stronie internetowej duszpasterstwa akademickiego "Wawrzyny".Naprawdę polecam bo warto,my jesteśmy bardzo zadowoleni i w naszej turze brało udział 100 par,także wszystko mówi za siebie.Jak chcesz zobaczyć jak to wygląda to przyjdź na jedną z nauk w przyszły wtorek na 20:00 do kaplicy akademickiej,nie ma problemu nikt Was stamtąd nie wyrzuci bo każdy może przyjść i posłuchać.Pozdrawiam i życzę szcześcia  :D  :D  :D  :D
eppl
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: okolice Wrocławia :-)

hej

Postprzez GPM » Pią Lut 01, 2008 9:39 pm

-
Ostatnio edytowany przez GPM, Pią Cze 19, 2009 2:15 pm, edytowano w sumie 1 raz
GPM
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: wrocław

Postprzez Agataa » Wto Mar 25, 2008 1:16 pm

Dziewczyny, poszukuję kogoś kto jest teraz na naukach u Orzecha. Nie wiecie, czy mamy dzisiaj jeszcze spotkanie?
Agataa
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez esteragon » Pon Maj 19, 2008 9:22 pm

Mam pytanie, czy ktoś z Oleśnicy dojeżdża może na trwające teraz nauki u Orzecha??
Pytam, bo mój Narzeczony pojechał w delegację z pracy, zabrał samochód i nie wiem czy będę miała jak stamtąd wrócić. Proszę o informację jeśli byłaby opcja żebym sie z kimś mogła jutro zabrać po naukach.
Z góry wielkie dzięki
Pozdrawiam gorąco
Miłość poznaje się kochając:)
Awatar użytkownika
esteragon
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Oleśnica

Postprzez esteragon » Wto Maj 20, 2008 10:58 am

Czyli nie ma nikogo :(
Awatar użytkownika
esteragon
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez chudonoga » Wto Maj 20, 2008 2:21 pm

Estragon, a jak wrażenia po wyjeździe do Krzydliny?
chudonoga
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez esteragon » Wto Maj 20, 2008 2:31 pm

Hej, w tym sęk, że nie pojechaliśmy jednak wtedy, nie daliśmy rady. Teraz w ten weekend jesteśmy wpisani na listę wyjazdową i mam nadzieję, że tym razem się uda. Kurcze nie wiem tylko czy dzisiaj pojadę na te nauki, bo kiepski mam tam dojazd, a nie znalazłam niestety żadnej osoby na forum, która by sie wybierała z moich okolic :(
Wy byliście na wszystkich spotkaniach wtorkowych z Orzechem, myślisz, że stanie się coś jak raz opuszczę...Bez samochodu to z tej Oleśnicy ciężko się gdzieś wybrać kurczę...
Awatar użytkownika
esteragon
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez esteragon » Wto Maj 20, 2008 7:31 pm

No więc nie udało mi się pojechać dziś na nauki, mam nadzieję, że nas Orzech nie skreśli z tego powodu. Jeśli ktoś z forum był dzisiaj to proszę o informację czy wyjazd do Krzydliny jest aktualny w zbliżający się weekend. Pozdrawiam i z góry dziękuję za info od takiego ktosia.
Awatar użytkownika
esteragon
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez chudonoga » Śro Maj 21, 2008 11:16 am

Estragon, my też opuściliśmy zajęcia przed samym wyjazdem i nie było z tego tytułu żadnych konsekwencji. nie ma listy obecności sprawdzanej podczas wtorkowych zajęć, ponadto wszyscy jesteśmy ludźmi - każdy może się pochorować, pojechać w delegację etc. niektóre pary nie chodziły na kurs, pojechały wyłącznie do Krzydliny i nikt nie robił im problemów.
jeśli chcesz mieć pewność co do wyjazdu może zadzwoń do kancelarii parafialnej?
chudonoga
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez kaja87 » Sob Sty 16, 2010 11:44 pm

hej, chciałabym wznowić ten wątek. Mam pytanie do par, które chodziły na ten kurs. Czy trzeba być na wszystkich spotkaniach wtorkowych? co jeśli ktoś będzie tylko na połowie? mój K ma w tym samym czasie prace niestety i nie bardzo może wtedy przychodzić:/ a mi zależy na tych kursach. Drugie pytanie: słyszałam że jest parę terminów wyjazdów, wiecie może kiedy one są? tzn czy jeśli kurs trwa luty-marzec, to czy one są w tym czasie, czy później? to może głupie pytanie, ale ważne dla mnie....
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne... tam gdzie chcą!
kaja87
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Słonik » Nie Sty 17, 2010 12:40 pm

dziubek, jak my chodziliśmy to Orzech mówił jasno - nie ma listy i nikt nie sprawdza obecności. więc nikt nie będzie wiedział, czy byliście na wszystkich spotkaniach czy nie. ważne jednak, żeby być na spotkaniu, na którym zapisuje się na konkretne daty wyjazdów. my mieliśmy 3 terminy i w zasadzie kurs skończyliśmy w marcu a do Krzydliny pojechaliśmy chyba 18 kwietnia, czyli ok miesiąc po spotkaniach. wszystkie wyjazdy były po zakończeniu spotkań, bo to tworzy pewną całość. na stronce netowej duszpasterstwa powinny być podane terminy wyjazdów. pozdrawiam i życzę owocnych nauk :)
Słonik
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wrocław

kiedy kurs ???

Postprzez angelika86 » Pią Lut 05, 2010 8:27 pm

Na stronie nie ma informacji o kursie, jednakże zauważyłam że we wtorkem najbliższy jest spotkanie pierwsze czy już w  trakcie?
Jeśli tak to kiedy jest następne?
podjeliśmy decyzje o uczesnictwie w   rekolkach ale nie wiemy kiedy się zaczynają?
Do ślubu jak na razie nam daleko, ednakże chcemy poznać siebie lepiej i przekonać się czy to właśnie razem chcemy spędzić resztę życia.
angelika86
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez angelika86 » Czw Kwi 15, 2010 5:12 pm

Kurs rozpoczęłam od wtorku, na spotkaniu było ok. 100 par. Na dialogi wyjazd na Górę Świętej Anny. Jestem ciekawa jak wyglądają takie dialogi kto je odbył może coś napisze. Byłabym wdzięczna.
angelika86
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Następna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>