ZAMIAST KWIATÓW PREZENT ;D

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Re: ZAMIAST KWIATÓW PREZENT ;D

Postprzez judyta89 » Pią Sty 24, 2014 10:39 am

co do kwiatów to mam takie mieszane uczucia. fajne, ale trochę szkoda pieniędzy, nie chcę wymyślać nic na siłę w zamian i nie chcę tworzyć koncertu życzeń na zaproszeniu. a kwiaty część zawsze można zawieść na cmentarz.

Awatar użytkownika
judyta89
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Lubawa

Postprzez aluzja » Pią Sty 24, 2014 11:11 am

judyta89 napisał(a):co do kwiatów to mam takie mieszane uczucia. fajne, ale trochę szkoda pieniędzy, nie chcę wymyślać nic na siłę w zamian i nie chcę tworzyć koncertu życzeń na zaproszeniu. a kwiaty część zawsze można zawieść na cmentarz.

No tak ale na cmentarzu tez nie postawic  40 wiazanek wiatow a wino np. to kiedyś tam wypijecie....

aluzja
kocham to forum? :)

Miejscowość: Dk

Postprzez judyta89 » Pią Sty 24, 2014 11:15 am

racja, ale jak rozdzielić to na 3 a nawet cztery cmentarze i coś zostawić dla siebie to już nie wygląda tak źle, tak jak mówię mam taki "mały dylemat" w weekend będzie trzeba podjąć ostateczną decyzję. i po kłopocie

Awatar użytkownika
judyta89
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Brusia » Sob Sty 25, 2014 9:32 pm

judyta89 napisał(a):co do kwiatów to mam takie mieszane uczucia. fajne, ale trochę szkoda pieniędzy, nie chcę wymyślać nic na siłę w zamian i nie chcę tworzyć koncertu życzeń na zaproszeniu. a kwiaty część zawsze można zawieść na cmentarz.

Ja tam nie wiem dlaczego, ale słyszałam, że kwiatów ślubnych nie powinno się dawać na cmentarz.
[URL=http://www.przewodnikmp.pl] [IMG]http://www.przewodnikmp.pl/img-180620090133.png[/IMG] [/URL]

[URL=http://www.przewodnikmp.pl] [IMG]http://www.przewodnikmp.pl/img-150620120141.png[/IMG] [/URL]

[URL=http://www.przewodnikmp.pl] [IMG]http://www.przewodnikmp.pl/img-270720130180.png[/IMG] [/URL]
Awatar użytkownika
Brusia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez judyta89 » Nie Sty 26, 2014 1:02 pm

Brusia napisał(a):

Ja tam nie wiem dlaczego, ale słyszałam, że kwiatów ślubnych nie powinno się dawać na cmentarz.

nie wiem nie słyszałam o tym

Awatar użytkownika
judyta89
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez aluzja » Nie Sty 26, 2014 1:23 pm

judyta89 napisał(a):
Brusia napisał(a):

nie wiem nie słyszałam o tym

To tylko kolejny przesad :)

aluzja

Postprzez martka111 » Śro Sty 29, 2014 9:53 pm

My też na pewno nie chcemy kwiatów, wszystkie względy już tutaj zostały przywołane ;) Myśleliśmy co innego i chyba jednak wino… ale myślimy nadal nad czymś oryginalnym ;)
martka111
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez judyta89 » Czw Sty 30, 2014 3:33 pm

też myślałam o czymś innym, marzyły mi się figurki aniołów, które uwielbiam, a które można kupić w każdej kwiaciarni, ale nie chcąc robić z zaproszenia listy życzeń, nic nie wpisałam

Awatar użytkownika
judyta89
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Lali » Czw Sty 30, 2014 4:09 pm

judyta89 napisał(a):też myślałam o czymś innym, marzyły mi się figurki aniołów, które uwielbiam, a które można kupić w każdej kwiaciarni, ale nie chcąc robić z zaproszenia listy życzeń, nic nie wpisałam

Możesz zrobić tzn wkładkę do zaproszeń z taką informacją :) bardzo proste i nie zaśmieca głównego zaproszenia ;) wkładasz tylko tam gdzie chcesz - ja coś takiego planuje zrobić :)

Awatar użytkownika
Lali

Postprzez judyta89 » Czw Sty 30, 2014 6:05 pm

zaproszenia zamówione, jedynie nacieszę się dużą ilością kwiatów, obudzę się w apartamencie pełnym kwiatów ;)

Awatar użytkownika
judyta89
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez martynok » Pon Lut 10, 2014 11:45 am

Ja uważam, że to niegrzeczne dopraszać się o coś zamiast kwiatów. Każdy z gości i tak daje pieniądze (lub prezent), a kwiaty to tylko symboliczny dodatek do niego, który można, ale nie trzeba dołączyć. Ze względu na małe mieszkanie raczej wolelibyśmy uniknąć kwiatów, więc może z tyłu zaproszenia poprosimy o nieprzynoszenie ich, ale zostawiłabym decyzji gości, czy chcą przynieść coś innego, czy nie. A jak będę chciała wino, to sobie kupię :)

Awatar użytkownika
martynok
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez aluzja » Pon Lut 10, 2014 11:53 am

martynok napisał(a):Ja uważam, że to niegrzeczne dopraszać się o coś zamiast kwiatów. Każdy z gości i tak daje pieniądze (lub prezent), a kwiaty to tylko symboliczny dodatek do niego, który można, ale nie trzeba dołączyć. Ze względu na małe mieszkanie raczej wolelibyśmy uniknąć kwiatów, więc może z tyłu zaproszenia poprosimy o nieprzynoszenie ich, ale zostawiłabym decyzji gości, czy chcą przynieść coś innego, czy nie. A jak będę chciała wino, to sobie kupię :)

Nie przesadzaj :) myślę, ze goście się własnie cieszą. Nie musza wywalać kasy w błoto na jakieś krzaki które i tak zdechną za 5 dni...my prosimy o karmę dla psów, która zawieziemy do schroniska i to świadczy tylko o przemyśleniu tego o co prosimy.I zaufaj mi nie spotkaliśmy sie z dziwna reakcja naszej rodziny wszyscy uważają ze to super pomysł jest.

aluzja

Postprzez martynok » Pon Lut 10, 2014 1:28 pm

Aluzja, no tak, ale prosząc o karmę dla psów ty sama (oprócz satysfakcji) nic z tego materialnie nie masz i skrótem myśląc zrzekasz się kwiatów na rzecz zwierząt w schronisku :).
To według mnie coś zupełnie innego niż "nie chcę kwiatów kupcie mi wino".

Awatar użytkownika
martynok
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Allana » Pon Lut 10, 2014 3:55 pm

Nie sądzę żeby ktoś źle odebrał sugestię, żeby zamienić kwiaty na coś innego, co zdecydowanie nie przekracza wartości wiązanki (zwykle min. kilkadziesiąt złotych), a przecież niemal zawsze goście jako dodatek do prezentu (czy koperty) kupują kwiaty. My zastosowaliśmy konstrukcję w stylu: "jesli planowaliście kupić kwiaty to wolelibyśmy otrzymać butelkę wina" (oczywiście nie dosłownie tak, ale o to chodziło). Myślę, że w ten sposób nikt nie poczuł się do niczego zmuszony, a jedynie miał zasugerowaną zmianę planów na coś bardziej nam przydatnego.

Awatar użytkownika
Allana

Postprzez kasienka » Śro Lut 12, 2014 6:39 pm

Razem z Narzeczonym chcemy się podzielić naszym szczęściem z dziećmi. Zamiast kwiatów poprosimy gości o przybory szkole, zabawki, słodkości itp. Po weselu zawieziemy je do Domu Małego Dziecka. Wiemy, że dzieciom wszystko się przyda i na pewno się ucieszą. Myślę, że wygrana w lotto jest mało realna, a my przynajmniej na chwilkę sprawimy, że pojawi się uśmiech u skrzywdzonego losem dziecka.

Awatar użytkownika
kasienka
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: ie

Postprzez simpleB » Wto Mar 04, 2014 5:24 pm

My planujemy zamiast kwiatów poprosić o wino - też bardzo elegancko, a przy tym praktycznie. Z narzeczonym uwielbiamy degustować wina i marzy nam się mała piwniczka, więc ślub to doskonały początek na rozpoczęcie kolekcji.
simpleB
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Beata88 » Sob Kwi 12, 2014 11:57 am

Butelki wina to dobry i praktyczny prezent, o wiele lepszy niż kwiaty.
Beata88
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez skibimed » Wto Kwi 29, 2014 8:09 pm

My z narzeczoną (a w zasadzie, to był jej pomysł), poprosiliśmy w zaproszeniach, zamiast kwiatów o "coś, co umili nam wieczory..." ;) I tu zostawiamy pole do popisu dla gości. Oczywiście - większość z nich myśli, że doskonałym pomysłem byłby zapas prezerwatyw. Aczkolwiek od razu uprzedzamy, że tuż po zaślubinach chcemy zabrać się za "produkcję" Juniora, więc ten pomysł nie jest trafiony. Liczymy na zwiększenie kolekcji książek, płyt z muzyką, świec, win, filmów, itd, itd... :) Ślub za miesiąc...
skibimed
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez martynok » Śro Kwi 30, 2014 12:39 pm

Zabawne :) i możecie być zaskoczeni, co goście przyniosą :)

Awatar użytkownika
martynok
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Wredota » Pią Cze 13, 2014 11:38 am

Jeżeli ktoś by miał ochotę, to bardzo ciekawym pomysłem jest  program "kochani, będziemy mieli dziecko"! :) Zamiast kwiatów zbiera się do otrzymanej puszki pieniążki, które potem młoda para wpłaca na konto fundacji i dzięki temu, jedno z dzieci ma zapewnione przez rok pomoc w nauce i różne fajne wydarzenia w ramach AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Działam tam jako wolontrariusz i serdecznie polecam! :)

Więcej o projekcie: http://www.bedziemymielidziecko.pl/

Mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jako reklama, w końcu szczytny cel :)
Awatar użytkownika
Wredota
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Jaworzno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>