Ksiadz mowiacy po angilesku

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

Ksiadz mowiacy po angilesku

Postprzez Alex23 » Śro Lut 21, 2007 12:45 pm

Witam mam pytanko czy ma ktos moze namiary na ksiedza ktory mowi po angilesku, jakoz moj przyszly malzonek jest obcokrajowcem i polowa gosci bedzie anglojezycznych i pomyslelismy ze byloby tak milo zrobic msze w pol na poj. probojemy znales kogos a nie jest tak latwo w parafi w ktorej biezemy slub niestety nie ma nikogo takiego. jezeli kogos znacie dajcie znac
dzieki
Alex23
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez elka » Czw Lut 22, 2007 6:04 pm

a mogłabyś powiedzieć coś bliżej o terminie i parafii ślubu - czy rozmawiałaś o tym w kancelarii, bo w zasadzie jest tak, że jeżeli ksiądz w kancelarii przyjmie termin ślubu to też jest w jego interesie - obowiązku -  załatwienie kiędza mówiącego po angielsku, chyba, że z góry uzgodniliście, że bedziecie mieć swojego księdza (jak będziesz sama załatwiała takiego księdza to musisz liczyć się z ofiara dla niego za tzw. intencje mszalną) a osobno ofiara w kancelarii z okazji ślubu. Bo to właściwie tak powinno sie nazywać.
elka
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Alex23 » Pią Lut 23, 2007 11:00 am

Slub mamy 4 sierpnia w kosciele na Wittiga, bardzo sliczny maly dzrewniamy kosciolek w kolo bardzo zielono i tak fajnie. Proboszcz powiedzial moim dziadkom (bo mnie ne ma w kraju i oni musza wszystkiego narazie dopilnowac ) ze nie maja ksiedza ktory mowi po angielsku ale jak kogos znajdzemy to nie ma problemu zeby odprawil msze. wiec probojemy kogos znalesc, bo wydajem mi sie ze byloby fajnie. Robin sie smieje i mowi ze on nie bedzie mi przysiegal jak nie zrozumie bo pewnie sobie cos wymysle i juz nie bedzie odwrotu... ale tak powaznie to byloby super kogos takiego znalesc zeby odprawil msze pol na pol, zwlaszcza ze polowa gosci bedzie angielsko jezyczna.
Alex23
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez cfcgirl » Pon Lut 26, 2007 1:30 pm

Ja bym na Twoim miejscu zapytała na Papieskim Wydziale Teologicznym, przy katedrze. Jeżeli nie będzie księdza możecie się dowiedzieć czy może być tłumacz przysięgły zamiast księdza.
Awatar użytkownika
cfcgirl
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Shipley,Anglia

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>