Tulipanki w bukiecie ślubnym

dekoracje kościoła, sali, samochodu, ozdoby ślubne, bukiet ślubny

Postprzez anulek » Pią Gru 05, 2008 10:18 am

Ja też uwielbiam tulipany, a te bukieciki które tutaj widzę, są po prostu cudowne!

anulek
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez carissima » Pon Lut 16, 2009 6:11 pm

My bierzemy Ślub na początku maja i myślę o tym, żeby mieć bukiet z tulipanów i salę też udekorowaną tulipanami. Bukietu nie będę zamawiała, w hurtowni kupię naręcze tulipanów, przewiąże wstążką i taki bukiet poniosę do ślubu. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
carissima
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez anulek » Pon Lut 16, 2009 7:10 pm

hmmm sama nie wiem. Tulipany choć piękne są bardzo nietrwale...boje się, że jeśli nie zostaną ułozone w porzadny bukiet to szybko straca formę. Poza tym nie wiem czy taki bukiet przewiązany tylko wstążką nie bedzie wygladal jak kupiony od babinki z wiadra przy Hali Strzegomskiej. Myślę, ze duzo zalezy od wykonania, chyba dobrze by bylo gdybyś pomyślala nad czymś jeszcze zeby ten bukiet trochę wzbogacić czy też sprawić by był bardziej elegancki. A jeśli Twoim celem jest przede wszystkim prostota, to poproś mamę lub swiadkową by Ci zrobila ten bukiecik - podobno mloda sama nie powinna sobie robic bukietu, bo to przynosi pecha, a lepiej chyba na zimne dmuchac:D

anulek

Postprzez Gatto » Pon Lut 16, 2009 9:55 pm

carissima napisał(a):My bierzemy Ślub na początku maja i myślę o tym, żeby mieć bukiet z tulipanów i salę też udekorowaną tulipanami. Bukietu nie będę zamawiała, w hurtowni kupię naręcze tulipanów, przewiąże wstążką i taki bukiet poniosę do ślubu. Co o tym myślicie?

ja tez chce miec tulipany w bukiecie...bo moj narzeczony jest Holendrem i to bedzie taki maly akcent :) Tylko, ze my bierzemy slub w czerwcu i sie troche o te tulipany boje. Ale Pani w kwiaciarni mi powiedziala...ze zawsze da sie zalatwic :)

Choc daleko..ciagle blisko

Awatar użytkownika
Gatto
kocham to forum? :)

Miejscowość: Haga

Postprzez carissima » Wto Lut 17, 2009 12:33 pm

Może rzeczywiście powierzę to zadanie floryście. Osoba ta będzie wiedziała jaki gatunek tulipanów najlepiej się będzie do tego nadawał, a przede wszystkim wybierze takie tulipany, które będą w najodpowiedniejszym okresie rozkwitu. Mamy jeszcze trochę czasu do ślubu, bo termin mamy 1.05.2010 ale trochę się martwię, bo 1 maja pewnie kwiaciarnie będą zamknięte.
Awatar użytkownika
carissima
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez aga0802 » Śro Kwi 22, 2009 1:40 pm

Jestem  po rozmowie z kilkoma florystkami i kwiaciarkami i...nie muszę i nadal nie chcę rezygnować z wymarzonego bukietu z białych miniaturowych tulipanów:))są różne metody wykonania wiązanki, tak aby jak najdłużej się trzymała nawet w upale.Poza tym doszłam do wniosku, że do kościoła wiązanka na pewno wytrzyma, natomiast na sali bukiet i tak zawsze wstawia się do wody i jest cały czas na stole (bo przecież nie tańczymy z bukietem w dłoni).Kwiaty będą sprowadzane z Holandii, kwiaciarka mówi że może zamówić je tak,aby przywieźli je dopiero w piątek,ona zrobi wiązankę dopiero w sobotę i odbiorę ją jak najbliżej naszej mszy:))kwiaty będą w zimnym pomieszczeniu z piątku na sobotę:)jedyne co może się nie udać to to,że w Holandii mogą powiedzieć,że nie wyhodowano kwiatów.Nalezy do nich dzwonić najwcześniej pod koniec czerwca.Jeśli natomiast nie będzie tulipanów to zamawiam bukiecik z białych, kremowych kalii:))

Awatar użytkownika
aga0802
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Świebodzice

Postprzez Magda87 » Czw Sie 13, 2009 1:34 pm

I zdjęcia mojego bukietu - oczywiście z tulipanami :)

Bukiet trzymał się do poniedziałku :)
Tulipany się nie rozwijały, nie wykręcały itp :)

Magda87
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez jasada » Pią Wrz 04, 2009 7:52 am

Z tulipanków to znalazłam tylko coś takiego
image file name: 2kf972bccaa4.jpg
Awatar użytkownika
jasada

Miejscowość: wrocław

Postprzez gloriosa1 » Pon Paź 05, 2009 11:58 am

hej witam powiem tak robiłam teraz w sobotę bukiet z tulipanów wyszedł wprost  CUDOWNIE strasznie mi się podobał. I powiem że nie spodziewałam się że taki wyjdzie raczej byłam sceptyczna co do tego.A że tulipany mało trwałe może ale powiem wam normalnie super.I stwierdzam że najlepsze tulipany to te właśnie jesienne a dlaczego a więc miały małe słodkie główki zaś te wiosenne mają duże i wtedy też nie ma takiego efektu.Polecam tulipanu z całego serca i jak tylko uda mi się zgrać zdjęcia z aparatu do kompa zaraz wam wstawię pokazać.To bukiet,strojenie auta i dekoracja sali.Może się powtarzam ale super tulipany  :cool:
gloriosa1
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: wlkp

Postprzez Nieba » Pią Lis 06, 2009 10:49 pm

Ja też uwielbiam tulipany ale boje sie o ich dostepność i jhakosc latem, florystka mi mowila ze mozna zalatwic ale nigdy nie ma pewnosci co sie doatanie a wybierac w tym okresie nie ma w czym.
Nieba
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez gloriosa1 » Czw Lis 19, 2009 3:42 pm

hej tak co do tulipana latem faktycznie może być problem z samym tulipanem jak i z kolorystyką.Jeśli mogę doradzić to dobrze w kwiaciarni obrać dwie wersje np z tulipanem lub jakąś inną wiązankę z innych kwiatów dostępnych w tym okesie np eustoma.wtedy i kwiaciarka i pani młoda będzie spokojniejsza. napewno latem nie znajdzie się tulipana na giełdzie, trzeba szukać w holandii i cena będzie dość wygórowana porównując z sezonem ale kto nie szuka ten nie ma .latem też tulipany są mniej trwałe szybciej sie rozkwitają,rosną.rzeba najlepiej przechowywać w lodówce lub w chłodni :D
gloriosa1
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: wlkp

Poprzednia

Wróć do Dekoracje i bukiety ślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>