Organizacja wesela zza granicy!!-Piszcie jak Wam idzie.

organizacja, lokale, oczepiny, program wesela, podziękowania, menu, terminy

Organizacja wesela zza granicy!!-Piszcie jak Wam idzie.

Postprzez Mikaa » Wto Lut 10, 2009 2:03 pm

Pewnie nie jestem pierwsza ani ostatnia ,ktora w ten sposob organizuje swoj slub i wesele:)Moze i jest trudniej ale sie da!!Dzieki internetowi,kontaktom ze znajomymi i rodzicami ktorzy radza i pomagaja np.w placeniu zaliczek juz na miejscu.Ale wiadomo ze sa sprawy ktore trzeba bedzie zalatwiac juz osobiscie na miejscu.Piszcie jak Wam idzie organizacja,ile wczesniej trzeba byc na miejscu itd.
Mikaa
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez Gatto » Wto Lut 10, 2009 3:57 pm

dobry temat :)
My wiekszosc rzeczy mamy juz zalatwiona, a wszystko robie sama :)
Mamy miejsce, dj (mowiacego po angielsku), fotografa, kamerzyste, suknia sie szyje tutaj.
Zaproszenia drukujemy w Polsce - jutro powinny tu dotrzec.
Zaczelam zalatwiac wszystko w listopadzie. Potem bylismy na swieta. Pojedziemy jeszcze raz w okolicach wielkanocy, by zawiezc papiery do urzedu stanu cywilnego (inaczej bysmy nie musieli). Wtedy zrobie sobie tez probna fryzure i makijaz :)
Na sam slub jedziemy 4 dni wczesniej. Slub jest we srode, my przyjedziemy w sobote wieczorem.
Dodam, ze moi rodzice mieszkaja 700 km od miejsca wesela..wiec tez mi nie pomagaja :(
Ale da sie!!!!
Choc daleko..ciagle blisko

Awatar użytkownika
Gatto

Miejscowość: Haga

Postprzez Mikaa » Wto Lut 10, 2009 4:27 pm

:)))
To w takim razie czas na mnie:
Sale juz mam,kamerzyste tez,fotograf i dj wstepnie zarezerwowani:)
Do mojego slubu jeszcze troszke bo jest 18/09/2010r(wczesniej nie bylo juz miejsca na moja sale),ale wiem ze jesli chce sie miec profesjonalistow to juz trzeba rezerwowac.Wiec dzialam!:)
A powiedz Gatto co jesli chodzi o nauki przedmalzenskie i sprawy koscielne?
Podziwiam Cie ze tak pozno zamierzasz wrocic, bo ja mysle tez m.in. o nauce tanca,wiec pewnie bede musiala z moim narzeczonym przyjechac wczesniej..
Mikaa

Postprzez Gatto » Wto Lut 10, 2009 4:46 pm

Ja nie wracam :) Ja przyjezdzam :) Moze to jest podstawowa roznica.
Wychodze za maz za Holendra. Mieszkam juz na stale za granica :)
Przyjezdzamy pozno, bo nie mozemy wziac tyle urlopu. A uczyc sie tanczyc bedziemy mam nadzieje tutaj.
Slub w srode rozwiazuje za to duzo problemow z doborem wszelkich uslug :) Wszyscy sa wolni nawet w czerwcu tego roku :)
Nauk przedmalzenskich nie bedziemy miec...bo slub bedzie tylko cywilny. Ale nawet gdybym takowe planowala zrobilabym je tutaj. Bardziej relaksowo niz w Polsce :)

Awatar użytkownika
Gatto

Postprzez Mikaa » Wto Lut 10, 2009 4:52 pm

No to rzeczywiscie duzo zmienia:)
A i fakt ze to sroda rozwiazuje bardzo bardzo duzo:)Ze wszystkim pewnie latwiej:)
W taki razie powodzenia w dalszych przygotowaniach!!!:)))
Mikaa

Postprzez Aniołek z piekła rodem » Wto Lut 10, 2009 10:08 pm

Hej, ja też zagraniczna :)
Praktycznie wszystko załatwione i miałam być dopiero na miesiąc przed ślubem, jednak dzisiaj kupiłam sobie bilet na koniec kwietnia, żeby dopilnować parę spraw. Muszę też wypisać zaproszenia, powysyłać je, dogadać się z florystką, kupić dodatki do sukni i koszulę narzeczonemu ;) Przygotowania zaczęliśmy już w lipcu 2008, część rzeczy załatwiliśmy będąc na urlopie a część przez telefon. Wszystko się da jak się chcę, choć najprościej nie jest :)

Awatar użytkownika
Aniołek z piekła rodem

Miejscowość: Mazury

Postprzez dosh » Wto Lut 10, 2009 11:07 pm

pewnie, ze sie da!  nawet jakbysmy mieszkaly w Polsce, to i tak pewnie bysmy spedzaly tyle samo godzin na przegladaniu neta w poszukiwaniu fotografow, florystek...
ja i tak czesto latam (zawsze tak robilam), wiec jakos nie odczuwam wielkich problemow. ostatnio jak bylam wydrukowalam zaproszenia (z 15 zepsulam, wiec musze domowic troche i dodrukowac nast razem), na koniec marca mam kolejna przymiarke (nie chce tego zostawiac na ost. moment).  Potem pojedziemy 3 m-ce wczesniiej by z tymi papierami zalatwic i gajer dla P.
ostattecznie pojedziemy w pon a slub jest w pt.
Nauki zaczynamy tutaj na koniec lutego w polskim kosciele, jest tez polska szkola tanca, wiec mam nadzieje, ze uda mi sie P namowic na to :D
Awatar użytkownika
dosh
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Postprzez katalin » Wto Lut 10, 2009 11:34 pm

Ja też potwierdzam, że się da a to wszystko dzięki temu, ze istnieje internet, polskie parafie na wyspach i jeszcze jedno najważniejsze czyli nieoceniona pomoc rodziców :) Jak sie dobrze pokombinuje to nawe nie trzeba latać tak bardzo często do Polski. W naszym przypadku będzie to raz w celu spisania protokołu z księdzem i kupienia obrączek i potem w czerwcu na ślub. Narazie idzie wszystko zgodnie z planem :)
Awatar użytkownika
katalin
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Mikaa » Śro Lut 11, 2009 11:05 am

Najpierw pytanko do Dosh:)Gdzie przebywasz za granica?bo zastanawia mnie gdzie jest  ta polska szkola tanca;)Jesli u siebie bym taka znalazla to bym juz z tym przynajmniej nie musiala latac do Polski:)
Jesli chodzi o mnie to np.bede musiala latac z takim sprawami jak:
-suknia
-makijaz probny
-sprawy koscielne
-i reszte drobnych(zaproszenia,dekoracje itd.)
Moze ktoras z Was wie jak to wszystko zrobic szybciej i moze latwiej??:P:PJak macie swoje sprawdzone sposoby to czekam:)))
Mikaa

Postprzez Gatto » Śro Lut 11, 2009 7:38 pm

Ja na przyklad kupuje suknie w Holandii. Chcialam w Polsce, bo niby taniej...ale jak sie policzy te wszystkie dojazdy...to juz wcale taniej nie bedzie a na miejscu latwiej :)

Awatar użytkownika
Gatto

Wróć do Wesele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

</