jakie garnki sa dobre?

czyli nasze (pierwsze?) eksperymenty w kuchni, szybkie przepisy na kolację we dwoje, zdrowy obiad, diety, nowoczesna kuchnia

jakie garnki sa dobre?

Postprzez bunia » Nie Wrz 27, 2009 4:25 pm

Wiecie, tak sie wysmiewamy z tych dziwnych prezentow czasami ale ja wlasnie dostalam informacje od przyjacioli, ze oni chca na prezent komplet garnkow. Mamy podobny gust stad pewnie jej zaufanie - ale mamy podobny gust estetyczny, jednak na jakosci, parametrach - zupelnie sie nie znam.
Prosze doradzcie, jakie, dlaczego, Zepter odpada oczywiscie bo cena...
dzieki z gory!
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez tirin__tirin » Pon Wrz 28, 2009 6:49 am

Zepter nie bo po pierwsze to juz nie ten zepter co kiedys no a po drugie to cena ktora odstarsza. Ja polecam Tefal Inteligo jest zachwycona tymi garnkami.
tirin__tirin
kocham to forum? :)

Postprzez marcia_84 » Pon Wrz 28, 2009 7:17 am

A ja polecam Berghoffa. Mam Oriona i jestem super zadowolona.
marcia_84
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez reniii » Pon Wrz 28, 2009 7:18 am

ja korzystam z Philipiaka i zwykłych teflonowych...i jakoś lepiej mi się gotuje w tych teflonowych, jednak z Philipiaka jakość, smak potraw jest nieporównywlnie lepsza...tak jak poprzedniczka uważam, że lepsze będą TEFALA....
Awatar użytkownika
reniii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez marzena » Pon Wrz 28, 2009 7:34 am

My gotujemy w Tefal Ingenio. Nic nie przywiera, nie przypala się. Teflonowa powłoka bardzo trwała, po blisko dwóch latach nie dzieje się z nią nic. Dzięki odczepianej rączce nie zajmują dużo miejsca w szafce.

http://picasaweb.google.pl/mruczusie

Zajazd Azyl, Metropolis, M&E Pośpieszni, M.Makarowski mmfilms - polecamy, bo mamy wyłącznie dobre wspomnienia
Awatar użytkownika
marzena

Postprzez bunia » Pon Wrz 28, 2009 9:15 am

Dziewczyny, dziekuje!
Ale teraz pytania:
- co to jest ten Berghoff Philipiak i gdzie sie kupuje (to tez teflonowe?)
- czy prawda jest ze teflon czasami gdzies odpada i pozniej jest to mega, mega szkodliwe?
- czy teraz juz jednak teflonowe garnki sa the best i nie maja konkurencji wsrod metalowych czy ... nie wiem jakich nawet - na pewno nie emaliowanych, to jedno wiem.
- teflonowe mam patelnie i jestem oczywiscie zachwycona, a jak kochane jest z garnkami i tym smakiem gotowania?

Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez tirin__tirin » Pon Wrz 28, 2009 10:20 am

marzena napisał(a):My gotujemy w Tefal Ingenio. Nic nie przywiera, nie przypala się. Teflonowa powłoka bardzo trwała, po blisko dwóch latach nie dzieje się z nią nic. Dzięki odczepianej rączce nie zajmują dużo miejsca w szafce.

Dokladnie one sie nazywaja Ingenio. Nie wiem skad mi sie wzielo Inteligo - chyba mi cos bank chodzi po glowie. Sorry za pomylke, ale mialam na mysli dokladnie te same garnki co marzena. I wlansie ta odczepiana raczka to jak dla mnie najlepszy ich atut.
tirin__tirin

Postprzez marzena » Pon Wrz 28, 2009 12:58 pm

Inny duży atut to plastikowe pokrywki na garnki - świetne do przechowywania w lodówce.

Zajazd Azyl, Metropolis, M&E Pośpieszni, M.Makarowski mmfilms - polecamy, bo mamy wyłącznie dobre wspomnienia
Awatar użytkownika
marzena

Postprzez bunia » Czw Paź 01, 2009 10:30 pm

Dziewczyny, dziekuje - a jak w przypadku tych plastikowych pokrywek jest z gotowaniem? Czym sie przykrywa? Plastikowymi chyba sie nie da?
Czy garnki teflonowe sa rzeczywiscie the best? Prosze napiszcie mi wiecej, to az smieszne, ze o garnkach nic nie wiem...
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez marzena » Pią Paź 02, 2009 8:15 am

Oprócz plastikowych do przechowywania są też szklane pokrywki do gotowania.

Awatar użytkownika
marzena

Postprzez bunia » Pią Paź 02, 2009 9:41 am

bunia napisał(a):Dziewczyny, dziekuje!
Ale teraz pytania:
- co to jest ten Berghoff Philipiak i gdzie sie kupuje (to tez teflonowe?)
- czy prawda jest ze teflon czasami gdzies odpada i pozniej jest to mega, mega szkodliwe?
- czy teraz juz jednak teflonowe garnki sa the best i nie maja konkurencji wsrod metalowych czy ... nie wiem jakich nawet - na pewno nie emaliowanych, to jedno wiem.
- teflonowe mam patelnie i jestem oczywiscie zachwycona, a jak kochane jest z garnkami i tym smakiem gotowania?

Sory że cytuje sama siebie - Marzenka dziekuje za odpowiedz, na razie jest to moj faworyt,
ale dlaczego ktoras z Was pisze ze smak z Philipiaka ( i co to jest?) jest lepsza?
A myslalam, ze to takie latwe bedzie...
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez reniii » Pią Paź 02, 2009 11:29 am

Mięso pieczone w garnkach marki Philipiak szybciej sie piecze , smaży, jest bardzo kruche. Te garnki mają grube dno, więc jak już sie nagrzeją, to wystarczy niewielka moc, by potrawa się ugotowała czy usmażyła. Długo też trzymają ciepło. Są to garnki na lata.
Negatywy : CENA (ja dostałam w prezencie ślubnym)i utrzymanie, bo to garnki ze stali, ale wystarczy ściereczka z Viledy i jest  oki.....
Awatar użytkownika
reniii
często tu wpadam
często tu wpadam

Re: jakie garnki sa dobre?

Postprzez ewelinka89 » Pon Mar 14, 2011 10:33 pm

Nie rozumiem zachwytu ingenio.. Przecież one są maleńkie, co w nich można ugotować? Sos? To raczej jako dodatek do garnków standardowych, a nie jedyny zestaw.. Więc jak prezent to trochę mija się z celem, bo i tak będą musieli dokupić kilka większych garnków. Ja mam tefal classic i jestem zadowolona. Szczególnie, że są niedrogie. Jedyny minus to to, że po ponad rocznym używaniu zaczynają ścierać się miarki;/
ewelinka89

Postprzez Mish » Pią Lip 05, 2013 4:25 pm

A jakie polecacie w takim razie?
Awatar użytkownika
Mish
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez natalinda » Czw Lis 24, 2016 3:37 pm

Kiedyś zupełnie nie byłam do nich przekonana. Wydawało mi sie,że będą nieładnie wyglądały oraz będą czarniały. Jednak było to błedne myślenie. Po prostu myliłam dobre garnki ze stali z garnkami ze zwykłego metalu oraz nierdzewnymi. Jesli kupisz sobie garnki dobrej firmy to nie musisz się stresowac,że coś Ci się przypali. Największy wybór garnków jest w sieci. Znajdziesz czasami komplety w sklepach agd ale wybór w tym przypadku bedzie dość ograniczony.
Całkiem dobre ceny sa w garneczkach:
https://www.garneczki.pl/produkty/komplety-garnkow,144
Awatar użytkownika
natalinda
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez asia548 » Wto Mar 14, 2017 9:19 am

Garnki powinny mieć grubsze dno. To powinien być najważniejszy wyznacznik.
asia548
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Asia_450 » Czw Wrz 14, 2017 12:04 pm

To nie jest reguła, trudno też polecać tu garnki konkretnej marki.
Asia_450
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez felicjaa88 » Wto Wrz 19, 2017 12:28 pm

Bardzo dobre opinie mają garnki marki Tefal i Gerlach, choćby te https://www.morele.net/gerlach-brava-8-699566/ - wykonanie jest bez zarzutu, są bardzo wygodne w użytkowaniu, do tego ładne i estetyczne. Sprawdźcie sobie też zestaw Duetto marki Tefal - słyszałam o nich sporo dobrego.
felicjaa88
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Wróć do Kulinaria

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>