GDZIE MIESZKAMY?

blaski i cienie, gdzie mieszkać i jak urządzać

Postprzez berbyll » Śro Maj 05, 2010 6:29 pm

szeklly ja też wolałabym (jakbym była na Twoim miejscu) pomieszkać sam na sam z mężem, ale z drugiej strony macie szansę sobie przez jakiś czas po oszczędzać trochę kasy. Jeśli oczywiście Wam się do czegoś to przyda.

Awatar użytkownika
berbyll
kocham to forum? :)

Miejscowość: ...

Postprzez MadziaM » Pon Maj 10, 2010 3:28 pm

Rozumiem Cię doskonale, ponieważ ja miałam wizję mieszkania z przyszłymi teściami. Na szczęście będziemy mieszkać sami :) Ale myśl, że mogło być inaczej zajmowała mi każdą wolną chwilę.
MadziaM
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Nysa

Postprzez margolcia2167 » Pon Wrz 27, 2010 6:56 pm

narazie mieszkam na wsi, ale od przyszłego roku będę mieszkać w mieście, w bloku i to do tego na 4 pietrze. narazie mam zadyszkę jak wychodzę na samą górę, ale myślę, że się przyzwyczaję. i nie tylko do tego się przyzwyczaję... w innym wątku wspomniałam już, że dostaniemy mieszkanie od rodziców narzeczonego, ale nie tak daleko będziemy od siebie mieszkać, bo w tym samym bloku, tylko w innej klatce.
margolcia2167
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: małopolska

Re: GDZIE MIESZKAMY?

Postprzez kociaczek » Czw Mar 03, 2011 12:43 pm

U nas mieszkanie z rodzicami raczej w grę nie wchodziło, bo i jedni i drudzy przestrzenią nie grzeszą, za to mają własne, nie najlepsze wspomnienia z mieszkania z ich rodzicami w małych mieszkaniach "na kupie".

Tak czy tak dwa lata temu zaczęliśmy szukać, a rok temu, mniej więcej o tej porze wprowadziliśmy się do  M.
No i chociaż nie jest to dom (moje marzenie), i na 20 lat jesteśmy baaaardzo ściśle związani z jednym z banków, to własne 54 m2 (ale z dwoma balkonami i widokiem na staw), daje sporo radochy :D

I chociaż w czasie urządzania miałam ochotę udusić wszystkich w okolicy (z Mężem na czele), to teraz bym się jeszcze trochę pobawiła kolorami, meblami, buszowaniem w sklepach :D
Nonic, jak kiedyś będę zarabiała tylko co Bartek, to zapolujemy na DOM
Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez magdalenkaa » Sob Kwi 16, 2011 12:39 pm

Na chwilę obecną mieszkamy u rodzinów męża, za rok może zaczniemy rozglądać się za czymś swoim. Na chwilę obecną jest nam tak wygodniej.
magdalenkaa
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez ewelinka89 » Sob Kwi 16, 2011 12:53 pm

kociaczek napisał(a):U nas mieszkanie z rodzicami raczej w grę nie wchodziło, bo i jedni i drudzy przestrzenią nie grzeszą, za to mają własne, nie najlepsze wspomnienia z mieszkania z ich rodzicami w małych mieszkaniach "na kupie".

Tak czy tak dwa lata temu zaczęliśmy szukać, a rok temu, mniej więcej o tej porze wprowadziliśmy się do  M.
No i chociaż nie jest to dom (moje marzenie), i na 20 lat jesteśmy baaaardzo ściśle związani z jednym z banków, to własne 54 m2 (ale z dwoma balkonami i widokiem na staw), daje sporo radochy :D

I chociaż w czasie urządzania miałam ochotę udusić wszystkich w okolicy (z Mężem na czele), to teraz bym się jeszcze trochę pobawiła kolorami, meblami, buszowaniem w sklepach :D
Nonic, jak kiedyś będę zarabiała tylko co Bartek, to zapolujemy na DOM

A powiedz mi jak się mieszka nad stawem? Na dniach podpisujemy umowę przedwstępną, wcześniej jedziemy obejrzeć teren.. No i mi się właśnie staw na planie miasta nie podoba. Kurcze blisko, bezpiecznie tak w okolicy wody? Nie śmierdzi, nie ciągnie od tego etc?
ewelinka89

Postprzez creme_brulee » Wto Lip 31, 2012 9:51 pm

My mieszkamy w dużym mieście, we Wrocławiu (Śródmieście- Grunwald). Nie ma chyba wielu takich jak my, ale mieszkamy w akademiku rodzinnym. Mieszkałam tu już zanim spotkałam P. a potem urządziliśmy sobie gniazdko razem. Powierzchnia podobna jak w kawalerce- 27 m kw pokój, balkon. Łazienki i kuchnia wspólne, za to ich sprzątać nie musimy, mamy portierkę a córa i my mamy towarzystwo :)

Chcemy się wstrzymać z jakimkolwiek kupowaniem mieszkania we Wrocławiu bo marzy się nam powrót do Jeleniej Góry. Mieszkanie z rodzicami w ogóle nie wchodzi w grę.

Awatar użytkownika
creme_brulee

Miejscowość: Breslau

Postprzez kasia0909 » Czw Paź 25, 2012 10:07 am

Wynajem to standard, polecamy może TBSY w Zgierzu, to ciekawa oferty!
Awatar użytkownika
kasia0909
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez agatka89 » Czw Sty 03, 2013 5:53 pm

Mieszkam w mieszkaniu męża, które przeszło na mnie bo Jego śmierci.
Nasz wspólny dom udało mi się już sprzedać w stanie surowym był.
Z obecnym partnerem nie mieszkamy razem.
agatka89
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: NY

Postprzez Nanu » Czw Sty 03, 2013 9:45 pm

A my zaczęliśmy od wynajmu po ślubie i po prawie półtorej roku kupiliśmy własne mieszkanie.
Od samego początku mieszkanie z rodzicami nie wchodziło w grę, więc wiadomo było, że najpierw tylko wynajem i jak tylko osiągniemy wystarczającą zdolność kredytową to kupujemy mieszkanie. No i wreszcie się udało. Absolutnie nie żałuje i cieszę się, że nie mieszkaliśmy z rodzicami. Nie wyobrażam sobie tych ograniczeń jakie byłyby na nas nałożone.
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu

Miejscowość: małopolska

Postprzez neonowka » Czw Mar 24, 2016 4:15 pm

My rozglądamy się za czymś dla siebie.

Pozostała część reklamy skasowana.
Admin
neonowka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Penelopka » Pią Kwi 28, 2017 8:00 am

Jajeszcze nie mieszkam z moim narzeczonym, postanowiliśmy razemzamieszkać dopiero po ślubie. Ale mieszkanie, a raczej niewielkidomek już mamy. Mój narzeczony dostał domek po babci. Nie powiemaby był on w świetnym stanie. Jest to dom wolno stojący w środkumiasta, na osiedlu, które jest pół na pół domkam9i mieszkalnymii działeczkami. Zresztą sam dom jest jeszcze przedwojenny. Jeślichodzi o ogrzewanie to jedynie wchodzi pod wgląd piec ponieważmiasto nie ma tam pociągniętego gazu. Trzeba także zatroszczyćsię o wywózkę szamba, bo domki nie są podłączone do kanalizacjimiejskiej. Czeka nas duży remont tego domku. Choć się bardzocieszę, że mamy coś własnego. Jest możliwość w salonie znaczywcześniej sypialni, ale my z tego pomieszczenia zrobimy salon,zamontowania kominka nawet już z wybrałam go zhttp://kratki.com/sklep/pl/category/2/wklady-kominkowe/4. Najgorzej to będzie z łazienką ona jest w najgorszym stanie itakże mój narzeczony mówi, że pod nią nie ma nawet wylanychfundamentów. Dom zje nam bardzo dużo kasy już to wiem. Dlatego niejestem pewna czy aby nie lepiej go nie sprzedać, w końcu ma onsuper lokalizację. Choć mój narzeczony nie chce, mówi że gdzieznajdziemy taki domek w środku miasta i to jeszcze z dość sporympodwórkiem.
Penelopka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Poprzednia

Wróć do Wspólne mieszkanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>