Gotowe rozwiązania czy ogarnianie wesela samemu?

organizacja, lokale, oczepiny, program wesela, podziękowania, menu, terminy

Gotowe rozwiązania czy ogarnianie wesela samemu?

Postprzez Wilku » Czw Kwi 14, 2016 4:12 pm

Ja i mój M.jesteśmy osobami o dość nietypowych pomysłach, ale też o mocno okrojonym budżecie, jeśli chodzi o wesele. Co za tym idzie,kombinujemy i szukamy oszczędności gdzie się tylko da.
Nie tak dawno mój luby zaczął się upierać przy pomyśle, żeby wszystkie potrawy przygotowywać samemu, przy współpracy z tą częścią rodziny i znajomych, którzy też siedzą w tym samym zawodzie (kucharz).
Kolejne oszczędnościowe rewelacje prezentują się następująco:
- dekoracja sali,stołów, winietki – moja działka. Mam do tego smykałkę i chęci i wydaje mi się, że jeśli zabrałabym się za to odpowiednio wcześniej, to wszystko wyszłoby tak, jak sobie to założyliśmy.
- tort –tutaj pomocy udziela nam przyjaciółka M, cukierniczka.
- strój Młodego– sponsorowany przez rodziców.
- suknia –pomoc od moich rodziców. Generalnie plan jest taki, żeby krawcowa uszyła prostą suknię według mojego projektu, której wykańczaniem i ozdabianiem zajmę się osobiście. Chodzi o to, żeby było tanio,po mojemu, no a potem, po przefarbowaniu, suknia ma być wykorzystywana w innych celach.
- ciasta –współpraca moja, teściowej i najpewniej jeszcze mojej cioci.
- alkohol –tutaj posyłamy uśmiech do znajomego właściciela baru, który ma nam pomóc w dojściu do najtańszych ofert.
- fotograf –zaprzyjaźniona para profesjonalnych fotografów zajmie się nami na odpowiednich warunkach, no i na dwa komplety sprzętu.
- fryzjer –moja mama jest dyplomowanym mistrzem fryzjerskim, więc o ile przełknie po tych wszystkich latach wieść, że do ślubu idę z kolorowymi włosami, to oddam głowę w jej ręce, tak jak zawsze o tym marzyła :)
- wizażystka – sama zajmuję się charakteryzacją i wizażem i mam sporo sprawdzonych, profesjonalnych kosmetyków, które pozwalały mi przetrwać większe imprezy i sesje zdjęciowe, więc obędę się bez pomocy z zewnątrz.
- zaproszenia –nasza mała ekstrawagancja. Robione według naszego projektu, 100% spersonalizowane, trzeba będzie je tylko wydrukować i przekazać gościom.

Generalnie wydaje misię, że powinniśmy dać sobie z tym dobrze radę, ale jaka jest wasza opinia? Rzuciłybyście wszystko na jedną kartę i starały się ogarniać niemal całość wesela po swojemu, czy jednak zdały się na gotową ofertę weselną i pomoc profesjonalistów, jak wizażyści, kuchnia w wynajmowanym lokalu czy konsultant ślubny?
Awatar użytkownika
Wilku
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Re: Gotowe rozwiązania czy ogarnianie wesela samemu?

Postprzez lusterka » Śro Lis 09, 2016 1:08 pm

No to ja w drugą stronę, nic sama załatwić nie potrafię. Musiałam skorzystać z pomocy konsultantki, tak naprawdę wszystko ona załatwiła, ja tylko powiedziałam czego oczekuję i potem akceptowałam. Wyszło rewelacyjnie, tak jak chciałam a jak sama nigdy bym nie dała rady. Nie jestem stworzona do takich celów, nawet w domu sama nic nie meblowałam bo nie mogłam podjąć najprostszych decyzji :) musiałam korzystać z pomocy dekoratora :)
lusterka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez natalinda » Czw Lis 17, 2016 2:28 pm

Gratuluję autorce podejścia. Nie jest to jednak takie proste i sama wiem,że raczej bym sie na cos takiego  nie zdecydowała z uwagi na brak czasu. Organizacja ślubu i wesela nie jest prosta. Wymaga poświęcenia i uwagi.  Sama również miałam na początku górnolotne plany, że sobie wszystko sama zorganizuję. Nie wyszło ponieważ pracuję, mąż również ( wtedy oczywiście narzeczony - sam nie za bardzo palil się do organizowania ślubu)

W koncu skorzystalam z pomocy firmy, ktora zajmuje sie planowaniem ślubów i była to dobra decyzja. Dziewczyny wszystko fajnie zaplanowały. Nie musiałam się o nic martwić.
Awatar użytkownika
natalinda
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Balley » Śro Lut 08, 2017 2:38 pm

Wszystko zależy od czasu jaki posiadamy, ale warto zaznaczyć na starcie, że podczas organizacji przyjęcia weselnego będzie bardzo wiele spraw do załatwienia. Sama pamiętam jak to było w naszym przypadku - co chwilę jakieś załatwienia i wyjazdy z zaproszeniami, itp. Można również skorzystać z pomocy pewnych osób, ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami, których i tak jest bardzo dużo, ale w końcu wesele ma się tylko jeden raz ;)
Balley
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez magun98 » Wto Lut 14, 2017 10:20 am

Dokładnie, jeśli mamy dużo czasu to mozemy sami kombinować.
magun98
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Schola83 » Wto Mar 28, 2017 10:34 am

Powiem Wam, że nie wzięłabym wszystkiego na siebie bo tak czy inaczej nie jest jedna osoba zapanować nad wszystkim. Ja robię dużo rzeczy sama, ale z dodatków. Czyli winietki, plan stołów, podziękowania dla gości, świeczki, księgę gości, poduszkę na obrączki itp.
Większość spraw załatwiam ja bo mój R. jakoś nie za bardzo ma do tego chęci niestety... Akceptuje to co ja mu zaprezentuje i tyle.  Chyba bym się nie zdecydowała  wziąć wszystkiego na siebie... Gratuluję odwagi i mam nadzieję, że wszystko jest udało!
Awatar użytkownika
Schola83
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez kobieta0592 » Nie Kwi 09, 2017 8:09 pm

Ja gdy nie wiem jak mam się za coś zabrać zawsze kupuję o tym książkę :) bo jak wiecie, nie ma takiego problemu nie da się rozwiązać i nie ma takiego problemu o którym nie napisano a jak napisano to i podano rozwiązania hehe :) więc możecie zakupić kilka książek na http://bonito.pl/l-1963-0-moda i poczytać o gotowych rozwiązaniach na temat przygotowania wesela :) ja na pewno gdy będę już na to gotowa to skorzystam z jakiegoś poradnika :)
kobieta0592
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez elabarbara » Nie Maj 07, 2017 4:07 pm

Ja wolę już sama z narzeczonym zaplanować całe wesele i z pomocą rodziców zorganizować samemu. Nawet wybór auta do ślubu też sami wybieramy chociaż już mamy kilka namiarów ale ja chce jechać zabytkowym autem a mój luksusowym i tu mamy właśnie dylemat bo nie możemy się zdecydować jednocześnie. Ale jeśli szukasz auta do ślubu to popatrz sobie tutaj jest duży wybór
http://www.czymdoslubu.pl/ może nie będziecie mieli tego problemu co ja :D jakim jechać :)
elabarbara
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Wróć do Wesele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>