rady by sie nie garbic?? co robicie??

jak dbamy o ciało, zabiegi i upiększanie

rady by sie nie garbic?? co robicie??

Postprzez klaudynka » Śro Maj 19, 2010 10:21 pm

co robicie by siie nie garbic?? - pewnie sie nie garbicie :)) ale ja mam z tym problem i mysle czy jakis pajaczek kupic ? co radzicie?
klaudynka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez aernike » Czw Maj 20, 2010 6:55 am

Ja też mam z tym problem, próbowałam basen - działa, choć długofalowo, ważne żeby pływać kraulem lub na plecach. W niektórych klubach fitness są też specjalne zajęcia typu "zdrowe plecy", też próbowałam, ale jednak na dłuższą metę lepszy jest basen. Ostatnio za to ćwiczę się w wyprostowanym chodzeniu - po prostu wyciągam czubek głowy do góry, ramiona do tyłu i w dół, brzuch lekko napięty i powoli zaczyna mi to wchodzić w krew :)
Natomiast na garbienie się przy biureczku nie mam recepty, a szkoda, bo trochę czasu tak się spędza... ;)

Awatar użytkownika
aernike
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez kociaczek » Czw Maj 20, 2010 7:14 am

Pajączek działa :)
Wyprostował moją koleżankę z pracy... ale szlak wszystkich dookoła trafiał jak toto piskało. Chociaż może dlatego przestała się garbić :)
Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez Stefcia » Czw Sie 26, 2010 6:28 pm

może taniec towarzyski? :D chodziłam trochę i tam prosto w ramie się trzymałam, kobieta mnie nawet ciągnęła za włosy żeby głowy nie pochylała do przodu. Wtedy trochę prościej się trzymałam, ale już nie chodzę niestety :( Mnie mój M czesto przypomina, to pomaga, ale czasem mi ciężko, mam np ciężką torebkę, plecy mnie bolą i wtedy ciężko mi się prostować
Stefcia
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Rydzykowo

Re: rady by sie nie garbic?? co robicie??

Postprzez Majka_Em » Pią Gru 17, 2010 4:39 pm

Chyba nic innego jak starać się o tym sobie przypominać i się samemu prostować. Z biegiem czasu powinno być coraz lepiej i coraz łatwiej zachować prostą sylwetkę. Do tego koniecznie jakieś ćwiczenia, tak aby uniknąć bólu o którym pisze [B]Stefcia.[/B]
Majka_Em
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez magicznacalineczka » Pią Kwi 08, 2011 4:56 pm

Moze czas najwyzszy kupic urzadzenie o nazwie pajaczek? ha ha
Awatar użytkownika
magicznacalineczka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Rudzia » Wto Kwi 12, 2011 8:53 pm

nie ma sie co smiac ja kupilam i naprawde dziala...zaczelam miec nawyk prostowania plecow.
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Postprzez Thames » Pią Maj 06, 2011 3:41 pm

Ja wam polecam gorset ortopedyczny (lub zwykly na styl wiktorianski, tzn sztywny jak pierdziu) - na mnie dziala. Plecy mi sie jez nie garbia, ale za to "garbi" mi sie teraz kark przy komputerze ;-) Ja nosze bo musze, jak komus nie przeszkadza ze nie bedzie mogl schylic sie przez pol dnia to polecam ;-)

Z babcinych notatek to polecam jeszcze ksiazki na czubku glowy lyb szunrek do snopowiazalek - zwiazac ramiona od tylu za plecami na krotkim sznurku. Jest jeden problem - na ulice sie raczej tak nie wyjdzie :D

Awatar użytkownika
Thames
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wroclaw / Oxford

Postprzez magicznacalineczka » Pon Maj 09, 2011 7:55 am

Ja to jakos mam taki nawyk, ze jak siedze np. przy biurku w pracy to siedze wyprostowana, chodze tez wyprostowana i piers do przodu. Nie wiem czy by mi sie chcialo nosic goset jakis lub zwiazywac cokolwiek, za leniwa jestem ;)
Awatar użytkownika
magicznacalineczka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez maidanka » Wto Wrz 06, 2011 9:54 am

Garbię się od dziecka i jak na razie nic nie działało Musze coś z tym zrobić, bo garbiąca się Panna Młoda wygląda okropnie.
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez magicznacalineczka » Pon Paź 24, 2011 5:01 pm

Maidanko tego sie niestety nie da zmienic z dnia na dzien. Ja jakos mam tak od malego, ze siedze wyprostowana i chodze wyprostowana, pilnuje sie, chociaz zdarza mi sie siedziec krzywo, np. na nodze. Wszystko wymaga czasu i musisz po prostu zaczac cwiczyc plecki i swoja postawe, np. w pracy o ile masz prace siedzaco to najlepiej kupic specjalistyczna poduszke na oparcie, ktor abedzie wymuszac od Ciebie prawidlowa postawe, a w domu to mozna chodzic z kijkiem pod lopatkami. A tak w ogole staraj sie wypinac piers do przodu jak chodzisz i głowe nos wysoko. :)
Awatar użytkownika
magicznacalineczka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez StudioFotoArt » Śro Lip 25, 2012 3:16 pm

Mnie mam od dziecka upominała aż kazała nosić styl od grabi na polu jak się garbiłam i powiem wam , że podziałało i to dobrze, ponieważ chodzę już prosto i się nie garbie, po prostu musi być też samodyscyplina bez tego ani rusz. Jak sama tego nie bedziesz pilnować to nic z tego:(
StudioFotoArt
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez romeoijulia » Sob Lip 28, 2012 3:17 pm

Oj ja też muszę się pilnować żeby się nie garbić. Maidanka ma rację, że z zgarbiona Panna Młoda wygląda nieciekawie. Myślę, że basen dużo pomaga utrzymać prostą sylwetkę.
Awatar użytkownika
romeoijulia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez marta12 » Pon Lut 18, 2013 11:22 am

u mnie pomógł taniec :) jak zaczeliśmy chodzić z moim A. na towarzyski to po jakimś czasie zauważyłam, że już się tak nie garbię :D
Awatar użytkownika
marta12
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Kraków

Postprzez Mesca » Nie Lut 24, 2013 5:22 pm

W moim przypadku w sukience ślubnej po prostu nie mam możliwości się zgarbić. Co prawda jeszcze jej nie zamówiłam, ale wszystkie, które mierzyłam testowałam i chodziłam w nich, siadałam, stałam i nie było możliwości żebym się zgarbiła.
Jakbym miała zablokowane mięśnie od garbienia ;)
Myślę, że większość sukienek jest tak zaprojektowana, żeby nam pomagać w eleganckim wyglądzie ;)
Awatar użytkownika
Mesca
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Asiula_M » Śro Mar 13, 2013 1:51 pm

Mesca napisał(a): (...) Myślę, że większość sukienek jest tak zaprojektowana, żeby nam pomagać w eleganckim wyglądzie ;)

Dokładnie! Która Pani Młoda nie wygląda pięknie! Wszystkie byłyśmy, jesteśmy i będziemy piękne!
Asiula_M
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez anaia » Nie Mar 17, 2013 12:46 am

Asiula_M napisał(a):
Mesca napisał(a): (...) Myślę, że większość sukienek jest tak zaprojektowana, żeby nam pomagać w eleganckim wyglądzie ;)

Dokładnie! Która Pani Młoda nie wygląda pięknie! Wszystkie byłyśmy, jesteśmy i będziemy piękne!

oj, nie przecze że MPki wyglądają zawsze piękne, bo sa po prostu szczęsliwe i nie sposób wtedy nie przyciągać spojrzeń, ale pooglądaj zdjęcia z rodzaju tych 'niewywoływanych" na płytkach dzeiwczyn po ślubie- mimo gorsetu, ramiona sa zgarbione, opadnięte, głowa do przodu, broda w dół- nie da się przez 12 godzin myśleć o wyglądzie, zresztą nie o to w tym dniu chodzi;) ale można poprosic Pana Młodego by jak zauważy że się garbimy i cos odstaje itd, to uszczypnął albo puścuił oczko- pomoże :)

Awatar użytkownika
anaia
super gaduła
super gaduła

Postprzez Andrzej744 » Pon Mar 02, 2015 2:58 pm

Miałem problem z garbieniem się, jednak zacząłem się z tym pilnować. Na początku było trudno, a potem już przywykłem i nawykowo się prostowałem. Kwestia przyzwyczajenia.
Andrzej744
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez Samantiii » Nie Maj 24, 2015 7:08 pm

Dokładnie, kwestia nawyku, trzeba o tym pamiętać, potem przyjdzie przyzwyczajenie;)
Samantiii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Asia_450 » Śro Mar 15, 2017 9:07 am

Ja się garbię i nie mogę się tego nawyku pozbyć. Próbowałam już wielu sposobów, ale zawsze przyzwyczajenie wygrywa.
Asia_450
często tu wpadam
często tu wpadam

Następna

Wróć do Sylwetka i ciało

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>