Czy oszczędzacie na przyszlość

facetom wstęp WZBRONIONY; ploteczki i rozmowy na luzie, o pożyciu, radościach i problemach

Czy oszczędzacie na przyszlość

Postprzez natalinda » Pią Lis 25, 2016 8:20 am

Cześć. Mam do Was pytanie.Czy oszczędzacie na przyszłość? Obawiam się trochę o wysokość swojej emerytury :(
Awatar użytkownika
natalinda
rozkręcam się
rozkręcam się

Re: Czy oszczędzacie na przyszlość

Postprzez Asia_450 » Czw Sty 19, 2017 10:47 am

JA oszczędzam na przyszłość. Przecież na emeryturę w tym kraju to nie ma co liczyć.
Asia_450
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Penelopka » Czw Mar 02, 2017 10:18 am

Oj trudny temat, staramy się coś tam odłożyć. Choć jest trudno, no wiesz kredyt za mieszkanie i samo utrzymanie. Jedzenie nie jest tanie, a tu jeszcze chemię do domu, kosmetyki i czasem jakiś ciuch. Trudno jest oszczędzać. Oczywiście staramy się to coś tam kupimy w promocji, to użyjemy zniżek internetowych takich jak te https://blip.pl/van-graaf/ zawsze coś do przodu. Ale zawsze jak już odłożymy coś na koncie oszczędnościowym to klops. A tu lodówka się zepsuje, a tu sąsiada zalejemy. Naprawdę zawsze coś.
Penelopka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez magda86 » Śro Maj 24, 2017 10:25 pm

ja oszczędzam na specjalnej lokacie na którą co miesiąc przelewam 400 złoty z mojej pensji. Jest to taki produkt długoterminowego oszczędzania na który można wpłacać środki a wypłata nastąpi dopiero po przejściu na emeryturę.
Dodatkowo w mojej firmie działa Pracowniczy Program Emerytalny (http://pkoubezpieczenia.pl/ubezpieczenia/ppe). Co miesiąc mój pracodawca przelewa 2% mojego wynagrodzenia na ten właśnie produkt. Mam nadzieje, że w przyszłości środki zebrane w tym programie choć trochę zwiększą moją emeryturę. Plusem PPE dla pracownika jest to że to pracodawca opłaca składki na PPE a nie idą one z kieszeni pracownika. Teraz coraz firm decyduje się na takie rozwiązanie jako jeden z pozapłacowych czynników motywacyjnych.
Od dawna nie wierze, że wystarczy tylko oszczędzać na emeryturę w ZUS. Wydaje mi się że Otwarte Fundusze Emerytalne też tu niewiele pomogą skoro i tak emerytury będą wypłacane przez ZUS.
magda86
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez p0la » Pią Cze 09, 2017 11:56 am

Ja też mam konto oszczędnościowe. Jednak jest to zwykłe, a nie emerytalne.
p0la
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Asia_450 » Pon Lip 10, 2017 11:23 am

Ja już  teraz staram się myśleć o przyszłości.
Asia_450
często tu wpadam
często tu wpadam

Wróć do Między nami kobietami

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>