Krwawiące dziąsła-POMOCY!

dla zdrowia i urody

Krwawiące dziąsła-POMOCY!

Postprzez angelika » Śro Paź 21, 2009 10:34 pm

Drogie dziewczynki! Mam olbrzymi problem z dziąsłami;/ Do niedawna były opuchnięte, bordowe i podczas szczotkowania krwawiły:/ Byłam już u dentysty i ten przepisał mi maść Baikadent (która mówiąc szczerze niewiele pomogła) i kazał jeść duuuużo witaminy C. Efekty-małe...Wprawdzie kolor dziąseł  wrócił do normalności, opuchlizna zeszła, ale krawawienie jak było-tak jest ;/ Czy znacie może jakieś sprawdzone płyny do płukania jamy usnej?  I macie jakieś ,,antidotum" na krwawiące dziąsła? Bo trochę się zaczynam tym martwić:/ Używam naprawdę dobrych past, często zmieniam szczoteczki i tu taka niemiła niespodzianka;/
angelika
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez M » Śro Paź 21, 2009 10:52 pm

pasta i płyn meridol jest fajny, mi polecała dentystka jak mi krwawiły dziąsła
a czy przypadkiem nie musisz usunać kamienia? bo czasem jak dlugo sie nie usuwa to kamien powoduje, że dziąsła krwawią bo sa jakby to okreslic przeciazone jakos tak mi tłumaczyła kiedys dentystka
M
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Postprzez jasada » Pią Paź 23, 2009 9:32 pm

Ja równiez polecam MERIDOL pastę , mój dentysta mi zalecił a do płukania stosuję Listerine.  Mi pomogło.
Awatar użytkownika
jasada
kocham to forum? :)
kocham to forum? :)

Miejscowość: wrocław

Postprzez Flinstonowa » Pon Paź 26, 2009 12:37 pm

Ja mam podobny problem, wczesniej nie zwracamal az tak na to uwagi, do chwili az nabawiłam sie zapalenia dziaseł. Oczywiscie objawy, a nie przyczyne, specjalnym plynek do plukania usunełam. Niestety powrocilo. Stomatolog zaleciła kupic irygator. Jest to takie urzadzenie do plukania przestrzeni miedzyzebowych. Przy krwawiacych dziaslach niezbedna rzecz by utrzymac czystosc. Niestety ja mam bardzo ciasno zeby osadzone i zwykła szczoteczka nie czysci tych zakamarków. Wiec polecam ten irygator. Na rynku sa dostepne dwa albo trzy rodzaje.
Poczytaj sobie w necie i zdecyduj ...
Zadna pasta ani płyn nic nie pomoga jak mechanicznie nie wyczyscisz tzw kieszonek, ktore sie tworza na granicy zeby - dziasła.
Flinstonowa
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wrocław

Postprzez angelika » Pon Paź 26, 2009 8:03 pm

Wielkie dzięki za cenne rady;) K&K - kamienia nie mam, także wykluczam tę możliwość jako ewentualną przyczynę;/ Niestety słyszałam, że nierównomierna gospodarka hormonalna może odpowiadać za krwawienie dziąseł, ponoć kobiety w ciąży skarżą się na tę dolegliwość ( ale  ciąża w moim przypadku też odpada) No nic, jeszcze raz wielkie dzięki za wskazówki, na pewno skorzystam;)
angelika
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez gloriosa1 » Pią Sty 15, 2010 3:19 pm

hej mi dentystka kazała płukać zęby naparem z kory dębu.Zalewa się tę korę gorącą wodą potem przecedza aby drzazgi nie powchodziły w zęby :D płucze się rano i wieczorem faktycznie pomaga ściąga dziąsła ale jedna wada zostaje osad ciemnieją zęby ale myślę lepiej zaleczyć dziąsła a potem można zęby wybielić.Ja osobiście urzywam pasty i płynu lakalut czerwonej ona jest właśnie na takie schorzenie porócz tego dentystka powiedzieała abym używała nitki dentystycznej to pomaga
gloriosa1
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: wlkp

Postprzez angelika » Pią Sty 15, 2010 8:43 pm

Ja dziś byłam ui naprawdę dobrej dentystki i powiedziała mi, że mój problem z dziąsłami to już choroba;/ Przyrost brodawek, czy coś w tym stylu;/ Dokładnie nie pamiętam. Niestety ta przypadłość ma coś wspólnego z nierównomierną gospodarką hormonalną;/ I będę musiała zrobić serię badań, no ale cóż jak trzeba to trzeba;(
angelika
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez olliwia84 » Pią Mar 26, 2010 11:06 am

ja również polecam meridol
Awatar użytkownika
olliwia84
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Wrocław

Re: Krwawiące dziąsła-POMOCY!

Postprzez Samantiii » Pon Sie 17, 2015 12:14 pm

do płukania na dziąsła jest dobry Dentosept w aptece można go kupić i ważna jest też odpowiednia szczoteczka, najlepiej, żeby była miękka;)
Samantiii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez mariquita » Sob Lis 28, 2015 11:40 am

Można spróbować płukać zęby wodą utlenioną oraz warto stosować dużo witaminy c - najlepiej tej występującej w formie proszku do rozpuszczania w wodzie (kwas l-askorbionowy do kupienia przez net).
mariquita
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Samantiii » Śro Sty 13, 2016 12:38 pm

Słyszałam o tej witaminie C w postaci kwasu l-askorbinowego. Czy stosujesz ją regularnie? Widzisz jakieś efekty?
Samantiii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez mironka » Wto Mar 01, 2016 9:50 am

Musisz znaleźć gabinet stomatologiczny, który ma rozszerzone usługi związane z periodontologią. Ja mam podobny problem jak Ty, i od jakiegoś czasu korzystam z na prawdę dobrego specjalisty, który urzęduje w moim rodzinnym mieście Białymstoku. U Mnie problemy z dziąsłami są od urodzenia. Nie tylko krwawią, ale i puchną. Często pojawiają się też u Mnie afty.
Dlatego poszukaj w swoim mieście gabinetu dentystycznego, który specjalizuje się właśnie w tego typu usługach. Nie żałuj też pieniędzy, gdyż leczenie periodontologiczne jest nie tylko trudne, ale i czasochłonne, a za tym idą także spore koszta.
mironka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Białystok

Postprzez Greenda » Pon Lut 27, 2017 10:45 am

Chciałabym polecić wszystkim moje najnowsze odkrycie, czyli płyn do jamy ustnej Glimbax (http://glimbax.pl/). Nie dość, że działa szybko, to naprawdę dobrze. Jego głónym składnikiem jest diklofenak, działa więc jednocześnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jest też bez alkoholu, więc jest stosunkowo delikatny. Ten płyn to naprawdę świetna sprawa, u mnie w rodzinie praktycznie wszyscy go stosują i sobie chwalą, więc pomyślałam, że podzielę się też tą wiadomością z Wami.
Greenda
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>