uzywana sukienka?

dla zdrowia i urody

uzywana sukienka?

Postprzez dempe » Sob Maj 03, 2014 4:10 pm

mam takie pytanie - chcę do slubu kupić uzywana sukienke, nie stać mnie na nową. kiedy najlepiej zacząć szukać? mam ślub za dwa lata, ale powoli się rozgladam za modelem, jaki by mi sie podobal i ogladam serwisy ogloszeniowe, jak czestochowiak.pl czy olx. lepije kupic sukienke troszke wieksza, a pozniej ja przerabiac? czy jak jest najlepiej?
dempe
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re: uzywana sukienka?

Postprzez Wredota » Wto Cze 10, 2014 11:43 pm

Hej,

Ja kupiłam używaną sukienkę i nie żałuję :) Wg mnie najlepiej rozglądać się w okresie lipiec-październik wtedy pojawia się najwięcej ofert. Co do przerabiania, to różnie z tym bywa. Np. mnie odradzała krawcowa kupowanie rozmiaru 38, bo sama noszę 34 i mówiła, że może sukienka trochę stracić na fasonie. Ale raczej się przyjmuje, że rozmiar czy dwa można spokojnie zmienić. I niekoniecznie musi być większa - nawet jeżeli sukienka jest trochę przyciasna, to większość posiada duże zapasy wszytego materiału i można ją powiększyć. No i nie zastanawiaj się bardzo długo, jeśli znajdziesz wymarzony model. Oczywiście, to też zależy od rozmiaru jaki nosisz, najwięcej sukienek używanych i wystawianych to 36-38, ja z moim 34 nie miałam dużego wyboru. Ale w końcu znalazłam :) I radzę także oglądać suknie przed kupnem - juz widziałam kilka niby w "idealnym" stanie, gdzie dół był cały czarny i niedoprany.

Powodzenia w szukaniu!
Awatar użytkownika
Wredota
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Jaworzno

Postprzez toniwed » Czw Paź 16, 2014 10:30 am

Czemu nie? Taką sukienkę ubiera się raz. Facet może jeszcze wielokrotnie zakładać garnitur od ślubu, a z taką sukienką to nie ma co zrobić
toniwed
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez palecia25 » Śro Gru 17, 2014 1:59 pm

Ja tez się zastanawiałam nad wypożyczeniem lub kupieniem używki jakiejśc ale jak się okazało że mam zapłacić tylko 200-300 zł mniej za wypożyczenie i za każdą usterkę później odpłacać to średnio się kalkuluje. Swoją suknię kupiłam na wyprzedaży i jestem zdanie że nie ma co porównywać jej do używanej.
palecia25
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez patrycja11 » Pią Kwi 17, 2015 1:21 pm

Jeżeli sukienka jest w dobrym stanie to dlaczego nie:)
lashandbrowacademy.pl
patrycja11
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Kraków

Postprzez Samantiii » Czw Lip 09, 2015 7:29 pm

Wypożyczać bym nie chciała, bo potem gdzieś się niechcący pobrudzi, albo uszkodzi i wyjdzie to pewnie drożej niż kupno.
Samantiii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez mariola.pietras » Pon Lis 23, 2015 11:36 am

Ja bym wolała jednak nową:)
matique.pl
mariola.pietras
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Kalisz

Postprzez mariquita » Sob Lis 28, 2015 11:37 am

Jeżeli kogoś stać na nową, to niech kupuje nową. Natomiast jest to jednorazowy dość duży wydatek, więc chyba rozsądnie wziąć używaną, o ile oczywiście jest w dobrym stanie.
mariquita
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez kfiatencja » Pią Sty 13, 2017 9:36 pm

można też suknię wypożyczyć
kfiatencja
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez misi3k » Pon Sty 16, 2017 1:47 pm

wydaje mi się to również dobrą opcją, nie musimy potem się martwić co zrobić z suknią ślubną - niby można sprzedać ale tyle tego jest chociażby na allegro. Nawet jeśli znajdzie się chętna osoba to pewnie za dużo nie dostaniemy.
misi3k
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>