Białe zęby

jak dbamy o ciało, zabiegi i upiększanie

Re: Białe zęby

Postprzez Asiula_M » Wto Mar 12, 2013 10:47 pm

agataikuba napisał(a):Polecam pakiet wybielający, w citodent na hubskiej. Od razu zrobiłam pełen zabieg, piaskowanie, laminowanie, fluoryzacja i inne rzeczy. Tylko pamiętajcie, żeby zrobić zarówno dół jak i górę. Bo inaczej będzie zbytnia różnica w odcieniu i komicznie to wygląda.

Też jestem już po tych zabiegach. Nie wyobrażam sobie zrobić tylko górę lub tylko dół - zdarzają się tacy ryzykanci?
Asiula_M
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez anaia » Nie Mar 17, 2013 12:41 am

i zapewne nie wszyscy wiedza więc zdradze że raz w roku osoby ubezpieczone mogą w ramach NFZu zrobić scaling czyli czyszczenie kamienia, zwłaszcza osadza się on w okolicach stycznych i przydziąsłowych.obejrzyjcie swoje dolne siekacze od strony języka i się wybierzcie jak coś wypatrzycie- widać różnicę po zabiegu :) potem w pakiecie jest polishing i desensytyzacja-czyt. fluorkowanie żelem. gabinet się cieszy bo ma pkt-y a my się możemy cieszyć z wykorzystania pieniedzy co miesiac skrzętnie oddawanych na nfz.

Awatar użytkownika
anaia
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez agataikuba » Czw Mar 21, 2013 5:40 pm

anaia napisał(a):i zapewne nie wszyscy wiedza więc zdradze że raz w roku osoby ubezpieczone mogą w ramach NFZu zrobić scaling czyli czyszczenie kamienia, zwłaszcza osadza się on w okolicach stycznych i przydziąsłowych.obejrzyjcie swoje dolne siekacze od strony języka i się wybierzcie jak coś wypatrzycie- widać różnicę po zabiegu :) potem w pakiecie jest polishing i desensytyzacja-czyt. fluorkowanie żelem. gabinet się cieszy bo ma pkt-y a my się możemy cieszyć z wykorzystania pieniedzy co miesiac skrzętnie oddawanych na nfz.

I to wszystko w ramach NFZ ? To nie jakiś żart ?
agataikuba
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez anaia » Czw Mar 21, 2013 10:50 pm

nie, idziesz do gabinetu ktory ma podpisaną umowe z NFZ i mowisz ze chcesz zabieg higienizacyjny. jesli nie masz kamienia to scalingu Ci nie zrobia, bo i po co, ale zazwyczaj kazdy trochę ma;) i instuktaz higieny można poprosic, na modelu pokaz jak prawidłowo szczotkować zęby. wczoraj- 20.03 byl dzien jamy ustnej i rozdawaliśmy pasty, ale chyba wszystko poszło. we Wro jest weile punktow z podpisaną umową, kompleksowe badania na pewno masz w klinice na Krakowskiej26, uniwertytet medyczny

Awatar użytkownika
anaia
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez martaaa » Pon Lis 04, 2013 2:18 pm

Niestety większość dentystów z jakimi się zetknęłam nie informuje że w ramach ubezpieczenia można usunąć kamień :) całe zyciw sądziłam ze to wszystko zabiegi na własną rękę, dopoki nie poszlam do gabinetu i dentysta sam zaproponowal zabieg :) jakiez bylo moje zdziwienie kiedy okazalo sie ze nfz zaplaci...
martaaa
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez asia548 » Wto Mar 11, 2014 1:21 pm

Ooo, ja nie wiedziałam, że można robić coś takiego na NFZ :O
asia548
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez agataikuba » Sob Mar 29, 2014 8:05 am

asia548 napisał(a):Ooo, ja nie wiedziałam, że można robić coś takiego na NFZ :O

To prawda że na NFZ można usunąć kamień, i to chyba raz na 6 miesięcy. Ale polecam troszkę dopłacić i zrobić od razu polerowanie i fluoryzację.
agataikuba
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez AdaWalcz » Śro Sie 27, 2014 11:24 am

agataikuba napisał(a):
asia548 napisał(a):Ooo, ja nie wiedziałam, że można robić coś takiego na NFZ :O

To prawda że na NFZ można usunąć kamień, i to chyba raz na 6 miesięcy. Ale polecam troszkę dopłacić i zrobić od razu polerowanie i fluoryzację.

Też nie wiedziałam, że można na NFZ usunąć kamień. Niedługo wybieram się do swojej dentystki, więc może zrobię sobie taki pakiet.
AdaWalcz
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez toniwed » Pon Gru 15, 2014 4:48 pm

O tym kamieniu wiedziałam, ale jakoś nigdy nie miałam czasu się wybrać
toniwed
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Peeta26 » Pon Lip 20, 2015 4:22 pm

Bardzo dobrym preparatem do wybielania zębów jest iBright. Efekty widoczne są niemal od razu. na dodatek nie uszkadza szkliwa więc myślę, że naprawdę warto spróbować.
Peeta26
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez mironka » Wto Mar 01, 2016 9:39 am

Akurat to, że usuwanie kamienia na NFZ jest możliwe: faktycznie, spora część dentystów o tym nie informuje, albo nie chce informować. Być może nie mają w tym interesu.
Co do tematu wybielania, osobiście uważam, że wybielanie zębów powinno odbywać się za pośrednictwem profesjonalnego, dobrego stomatologa. Wszelkiego typu pasty, płukanki, paski itp. wynalazki służą raczej do 'podtrzymania bieli' niż jest zrealizowania. Dlatego ja około roku temu postanowiłam wybielić zęby u profesjonalisty, dobrego stomatologa. Teraz zwyczajnie dbam o koloryt poprzez stosowanie owych past czy płukanek, które traktuję jako wsparcie.
mironka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Białystok

Postprzez Asia_450 » Czw Cze 16, 2016 2:32 pm

Jak wybielanie to tylko w profesjonalnym gabinecie dentystycznym, żadne pasty czy płukanki nie dadzą takiego efektu, mogą jedynie przedłużyć trwałość zabiegu ale na pewno go nie zastąpią
Asia_450
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez rybcia » Śro Lip 27, 2016 11:26 am

Ja od kilku dni używam pasty samoróbki z oleju kokoswego i sody oczyszczonej. ponoć najlepiej zabija zarazki, jest naturalna i wybiela zęby. Ktoś, może już próbował?
rybcia
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez martus » Czw Lis 10, 2016 11:54 am

Taki zabieg wybielania w gabinecie sporo kosztuje, a słyszałam, że nie zawsze daje świetny efekt. Ja wybieliłam swoje zęby bezpiecznie i tańszym kosztem. Zastosowałam metodę Martuni i jestem bardzo zadowolona z efektu :D moje zęby wybieliły się o kilka odcieni
martus
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Poprzednia

Wróć do Sylwetka i ciało

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>