bardzo fajny poradnik, który może chodź trochę rozwiąże twójdylemat z biurem rachunkowym -
https://www.mbank.pl/informacje-dla-klienta/firmy/post,7317,biuro-rachunkowe-czy-ksiegowa-na-etacie-plusy-i-minusy-kazdego-wariantu.html.
Jeśli zdecydujesz się na stacjonarne biuro rachunkowe, ważne jest by biuro macertyfikat księgowy Ministra Finansów. Sprawdź dokładnie czy przedstawionyCi dokument jest aktualny i rzeczywiście wystawiony jest przezMinistra Finansów. Kolejną ważną kwestią, którą musisz sprawdzić jestważna polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). Wykupienietakiej polisy przez biuro rachunkowe jest zabezpieczeniem przed popełnieniemewentualnych błędów, ale świadczy też iż prowadzący biuro traktują swoją pracęi klientów naprawdę poważnie – wykupienie takiej polisy nie jest tanie. Pamiętaj,że za błędy księgowe odpowiedzialność przed urzędem skarbowym ponosisz Ty jakopodatnik, a dopiero później przysługuje Ci prawo do ewentualnego odszkodowania.
Wybierają biuro rachunkowe dowiedz się czy biuro podchodzi indywidualnie doswoich klientów. Unikaj wielkich biur, gdzie Twoja firma „zginie w tłumie”.Ważne aby biuro było w stanie zapewnić Ci jednego księgowego, który będzie sięzajmował indywidualnie Twoją firmą, a tym samym znał jej sprawy, kontaktowałsię z Tobą. Taki układ jest zdecydowanie korzystniejszy i bezpieczniejszy.Również Ty będziesz miał większy komfort wiedząc dokładnie, kto na stałezajmuje się Twoimi sprawami. Jeżeli zaczniesz przekazywać swoje ważne dokumentyrecepcjonistce, gońcowi itp. a deklaracje zacznie sporządzać Ci ktoś nieznany zkim na dodatek nie będziesz mógł się skontaktować i który nie zna realiówTwojej firmy, możesz przypłacić to wieloma błędami.
Sprawdź również czy biuro rachunkowe ma doświadczenie w prowadzeniu księgowościmałych firm, takich jak Twoja. Jeżeli wybrane biuro obsługuje tylko duże firmy,istnieje niebezpieczeństwo, że Twoja firma nie będzie obsługiwana takdobrze jak byś tego oczekiwał, stosując np. rozwiązania sprawdzające się iopłacalne w dużych firmach ale zupełnie nieopłacalne w małej firmie.