zakładam firmę - biuro rachunkowe

facetom wstęp WZBRONIONY; ploteczki i rozmowy na luzie, o pożyciu, radościach i problemach

zakładam firmę - biuro rachunkowe

Postprzez Borofska » Czw Kwi 09, 2015 10:53 pm

Otóż zakładam firmę :D Nie słuchałam ludzi, którzy mówili, że to takie trudne, bo to nieprawda. Idzie mi to wszystko całkiem dobrze, ale teraz zatrzymałam się na etapie biura rachunkowego. Szukałam takiego w swoim mieście, po czym dowiedziałam się, że teraz wszyscy przenoszą się do biur online. Faktycznie są lepsze? Jak uważacie?
Borofska
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re: zakładam firmę - biuro rachunkowe

Postprzez Badurka » Wto Gru 29, 2015 4:22 pm

Myślę, że biura rachunkowe, które obsługują klientów również przez Internet mają obecnie sporą przewagę nad konkurencją. Mój partner prowadzi swoją działalność, a jego księgowością zajmuje się Biuro Support z Poznania. Wszystko załatwiają przez Internet i naprawdę dużo szybciej idzie. ;)
Badurka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez magda86 » Sob Paź 15, 2016 11:27 am

bardzo fajny poradnik, który może chodź trochę rozwiąże twójdylemat z biurem rachunkowym -https://www.mbank.pl/informacje-dla-klienta/firmy/post,7317,biuro-rachunkowe-czy-ksiegowa-na-etacie-plusy-i-minusy-kazdego-wariantu.html.
Jeśli zdecydujesz się na stacjonarne biuro rachunkowe, ważne jest by biuro macertyfikat księgowy Ministra Finansów. Sprawdź dokładnie czy przedstawionyCi dokument jest aktualny i rzeczywiście wystawiony jest przezMinistra Finansów. Kolejną ważną kwestią, którą musisz sprawdzić jestważna polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). Wykupienietakiej polisy przez biuro rachunkowe jest zabezpieczeniem przed popełnieniemewentualnych błędów, ale świadczy też iż prowadzący biuro traktują swoją pracęi klientów naprawdę poważnie – wykupienie takiej polisy nie jest tanie. Pamiętaj,że za błędy księgowe odpowiedzialność przed urzędem skarbowym ponosisz Ty jakopodatnik, a dopiero później przysługuje Ci prawo do ewentualnego odszkodowania.
Wybierają biuro rachunkowe dowiedz się czy biuro podchodzi indywidualnie doswoich klientów. Unikaj wielkich biur, gdzie Twoja firma „zginie w tłumie”.Ważne aby biuro było w stanie zapewnić Ci jednego księgowego, który będzie sięzajmował indywidualnie Twoją firmą, a tym samym znał jej sprawy, kontaktowałsię z Tobą. Taki układ jest zdecydowanie korzystniejszy i bezpieczniejszy.Również Ty będziesz miał większy komfort wiedząc dokładnie, kto na stałezajmuje się Twoimi sprawami. Jeżeli zaczniesz przekazywać swoje ważne dokumentyrecepcjonistce, gońcowi itp. a deklaracje zacznie sporządzać Ci ktoś nieznany zkim na dodatek nie będziesz mógł się skontaktować i który nie zna realiówTwojej firmy, możesz przypłacić to wieloma błędami.
Sprawdź również czy biuro rachunkowe ma doświadczenie w prowadzeniu księgowościmałych firm, takich jak Twoja. Jeżeli wybrane biuro obsługuje tylko duże firmy,istnieje niebezpieczeństwo, że Twoja firma nie będzie obsługiwana takdobrze jak byś tego oczekiwał, stosując np. rozwiązania sprawdzające się iopłacalne w dużych firmach ale zupełnie nieopłacalne w małej firmie.
magda86
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Balley » Wto Wrz 19, 2017 4:32 pm

Mi zależy na możliwości spotkania osobiście z księgową i omówienia czegoś w razie mojej niewiedzy lub wątpliwości dlatego korzystam ze stacjonarnego biura rachunkowego w Lublinie Jestem bardzo zadowolona z tej współpracy.
Balley
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Wróć do Między nami kobietami

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>