Dieta karmiącej piersią mamy

9 miesięcy, refleksje, wspomnienia, trudności, opisy, rady ...

Dieta karmiącej piersią mamy

Postprzez alison » Śro Sie 03, 2011 8:20 pm

Dziewczyny, dużo się nasłuchałam opinii o diecie i czego nie wolno jeść czy pić jeśli się karmi piersią, żeby dziecko ni emiało kolek, alergii itp.

Cytrusy, czekolada i wzdymające warzywa, orzechy czy owoce - to wiem, ale coraz więcej słyszę o różnych produktach i wygląda na to, że samym bulionem i kurczakiem mam żyć przez parę miesięcy???
Co z nabiałem? Jak się odżywiacie, czy od razu rygor?

Chcę karmić piersią, ale mnie to trochę przeraża...

jednak ślubik poczeka...
Awatar użytkownika
alison
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: wrocław

Re: Dieta karmiącej piersią mamy

Postprzez Jena » Śro Paź 19, 2011 2:05 pm

ja staram sie jeść w miarę normalnie.. wiadomo nie jem rzeczy tych co pisałas: czekolada, groch itp itd.

Awatar użytkownika
Jena
kocham to forum? :)
kocham to forum? :)

Miejscowość: z daleka

Postprzez ssylwiaa » Czw Paź 20, 2011 4:10 pm

Ja też jjem normalnie. Choć jak zjadłam raz ciasto z czekoladą i doprawiłam ptasim mleczkiem to mały miał zaparcia więc póki co tylko to mu zaszkodziło. Położna mi powiedziała, że można próbować jeść wszystko, tylko w małych ilościach i obserwować przy tym dziecko, alergia podobno może wystąpić po dwóch dniach po zjedzeniu danego produktu.

Choć już np. moja koleżanka nie mogła jesc nic smażonego a nawet pieczonego bo jej syn zaraz miał kolki więc jechała tylko na gotowanym mięsku i zupach. Dużo zależy od dziecka.

Awatar użytkownika
ssylwiaa
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Postprzez laura56 » Wto Wrz 22, 2015 5:24 pm

Dieta to ważna rzecz przy karmieniu piersią, ale nie należy dać się zwariować. Fajny artykuł znalazłam w sieci, który mówi właśnie o zdrowym rozsądku i podaje kilka rad dotyczących diety:http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/karmienie-piersia/645-dieta-mamy-karmiacej-w-pigulce.html Ja odżywiałam się zdrowo i obserwowałam zachowanie dziecka jak zjadłam coś nowego.
laura56
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Wróć do Ciąża i młode matki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>