Żłobek

9 miesięcy, refleksje, wspomnienia, trudności, opisy, rady ...

Re: Żłobek

Postprzez m&p » Wto Maj 28, 2013 10:34 pm

Gabrysia chodzi tam od dwóch lat. My jesteśmy zadowoleni. A co chcesz wiedzieć?

Awatar użytkownika
m&p
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez P&M » Śro Maj 29, 2013 9:18 am

My w sumie czekamy dopiero na wyniki rekrutacji które maja być 4 czerwca, ale Pani która od nas przyjmowała deklaracje tak po cichu powiedziała że mamy tyle punktów że spokojnie Wiki zostanie do żłobka przyjęta. Niestety muszę wrócić do pracy od września, a córcia będzie miała 15 miesiecy gdy zacznie chodzić do żłobka. Żłobek ten wybrałam bo jest najbliżej naszego miejsca zamieszkania. W sumie interesuje mnie wszystko, od ilości dzieci w grupie po ilość Pań opiekunek. Podejście Pań opiekunek do dzieci? Jak wygląda taki dzień w żłobku? Czy dzieci są usypiane na siłę jak jest pora drzemki? Jak wyglądają posiłki czy w tej średniej grupie dzieci są karmione czy już same jedzą? Czy można spokojnie porozumieć się we wszystkich kwestiach z Paniami opiekunkami? Od Pani kierownik wiem że będzie dzień otwarty ale nie wiem jeszcze kiedy i z tąd moja ciekawość. Martwie się czy Wiki się zaaklimatyzuje i czy nie będzie często chorować.

Awatar użytkownika
P&M
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez m&p » Śro Maj 29, 2013 11:39 pm

No to po kolei ;)
W grupie jest około 30 dzieci. Są cztery wychowawczynie plus piata pani do pomocy. W tym żłobku panie nie wędrują z dziećmi przez trzy lata, tylko są przypisane do konkretnej grupy, czyli co roku dziecko ma innych wychowawców. Ja byłam tym na początku przerażona, ale okazało się, że dla Gaby to żaden problem, a panie  są dzięki temu bardziej "wyspecjalizowane" w danej grupie wiekowej. Jak dostaniecie się do grupy IIa, to mogę podać dokładną charakterystykę każdej z pań ;)

W żłobku ustalony jest konkretny harmonogram dnia.  Drzemka jest od 12 do 13.30 i w średniaj grupie juz raczej nie praktykuje sie drzemek "na żądanie". Takie przywileje sa tylko w I grupie ;) Wygląda to mniej więcej tak:
śniadanie
zajęcia edukacyjne
II śniadanie
zabawy na świeżym powietrzu
obiad
drzemka
zupa i deser
zabawy i odbiór dzieci przez rodziców
Raz w miesiącu przyjeżdża do żłobka teatrzyk. Do tego zabawy okolicznościowe (Mikołaj, bal karnawałowy, Dzień Dziecka)

Z paniami można jak najbardziej się dogadać, ale warto też pamiętać, ze to żłobek państwowy a nie prywatna opiekunka i w pewnych kwestiach trzeba się po prostu dostosować. My np. jesteśmy na etapie odpieluchowania i w domu w ogóle juz praktycznie pieluch nie uzywamy, ale musiałam pogodzić sie z tym, że do żłobka Gabrysia musi w nich przychodzić, bo od czasu do czasu zdarzają się wpadki. Pewnie dopiero w 3 grupie bedziemy mogli zapomnieć o temacie.
Oczywiście, panie pomagają we wszystkich czynnościach i stopniowo uczą samodzielności :)

Dzień otwarty jest zawsze pod koniec przerwy wakacyjnej, czyli w tym roku pod koniec sierpnia. To są 2-3 godziny koło południa, kiedy możesz wejść zobaczyć sale i porozmawiać z wychowawcami. Dowiesz się jakie dokładnie panują zasady w grupie i jaką wyprawkę masz przygotować.

A Wiki na pewno się zaaklimatyzuje - prędzej lub później ;)Jesli ty wracasz do pracy od początku miesiąca to sugeruję, żeby mąż wział urlop na pierwsze tygodnie. Będziecie mogli zacząć od 2 godzin pobytu i stopniowo wydłużać ten czas. Na początku roku w  szatni dzieją się dantejskie sceny, ale można bardzo pomóc maluchowi swoim pozytywnym nastawieniem. :)
No i pozbawię cię złudzeń.. Tak, na początku pewnie będzie chorować. Każde dziecko choruje na początku żłobka/przedszkola

To by było na tyle :) Jakbyś chciała, żebym coś dokładniej ci napisała, daj znać :)

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez P&M » Śro Cze 05, 2013 7:52 am

m&p- dziękuję Ci bardzo za Twoją opinie. Córcia jest na liście dzieci przyjętych, a 20 czerwca jest zebranie więc wtedy pewnie wszystkiego się dowiem. Ja wracam do pracy od 2 września ale mąż ma już załatwiony urlop na dwa pierwsze tygodnie września więc mam nadzieje że Wiki stopniowo przyzwyczai się do żłobka:)

Mam tylko jeszcze jedno pytanie: jakie mleko podają dzieciom w tym żłobku?

Awatar użytkownika
P&M
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez m&p » Czw Cze 06, 2013 7:15 am

Gratuluję miejsca w żłobku ;)
Wszystkie dzieci powyżej 12 mż dostają mleko krowie. Tak jest we wszystkich żłobkach państwowych :)

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez P&M » Czw Cze 06, 2013 10:23 am

No to mnie teraz zaskoczyłaś. Wiki pije bebilon. Niema stwierdzonej alergii, ale co będzie jeśli po podaniu mleka krowiego coś jednak wyskoczy i okaże się że dziecko tego mleka pić nie może? Zostanie skreślona z listy dzieci uczęszczających do żłobka? Dużo jest tych posiłków mlecznych? Córcia będzie w żłobku od godziny 7 do 14 30.

Awatar użytkownika
P&M
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez m&p » Pią Cze 07, 2013 8:32 am

Ale pije normalny Bebilon czy Pepti? Bo jak normalny to nic jej nie będzie po zwykłym mleku. Z resztą na pewno dajecie już jogurty czy ser to widziałabyś, że nie toleruje nabiału.
Z posiłków w żłobku to codziennie na śniadanie jest jakaś zupa mleczna, do tego często na II śniadanie robiony jest budyń albo np. koktajl.

U nas roczek wypadał na początku marca. Do tej pory Gabi miała podawany Bebilon. W piatek po żłobku daliśmy mleko krowie i sprawdziliśmy przez weekend czy będzie jakaś reakcja. Nie było, więc od poniedziałku Młoda przeszła na dorosłą dietę.
My przygodę ze żłobkiem zaczęliśmy od 6mż, więc ja przez długi czas miałam stracha czy nie wyskoczy jakaś alergia i nie trzeba będzie przenosić się do tego specjalnego żłobka na Białowieskiej, ale jest wszystko ok i u was na pewno też będzie ;) Masz całe wakacje, żeby wprowadzić zwykłe mleko. Pamietaj, żeby było to tzw. mleko świeże, z krótkim terminem ważności i 3,2%

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez klaudia30 » Wto Cze 02, 2015 3:17 pm

U Nas nie ma szans, żeby dostać się do publicznego:( także chyba zostaje tylko prywatne...

http://www.asysteo.pl
klaudia30
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Poprzednia

Wróć do Ciąża i młode matki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>