SAVE THE DATE

jak napisać, zaprojektować i wysłać ...

SAVE THE DATE

Postprzez lolita » Nie Cze 30, 2013 1:55 pm

Co myslicie o tej formie poinformowania o slubie?
Czytalam ze np w Stanach jest to dosc popularne, nam sie ten pomysl spodobal, u nas 80% gosci to nasi znajomi czyli mlode osoby (a to save the date wysylac mozna mailem), slub bierzemy w lipcu wiec sezon urlopowy i uwazam ze fajnie ludzi poinformowac wczesniej. My wlasnie przed chwila wyslalismy nasze save the date :)
lolita
często tu wpadam
często tu wpadam

Re: SAVE THE DATE

Postprzez panna_monika » Nie Cze 30, 2013 6:27 pm

Fajny zwyczaj, ale moim zdaniem nie na polskie realia

Awatar użytkownika
panna_monika
kocham to forum? :)

Miejscowość: Silesia

Postprzez lolita » Nie Cze 30, 2013 6:37 pm

My wyslalismy mailem wiec tak naprawde nic nas to nie kosztowalo a mysle ze to ciekawszy sposob na przekazanie tej wiadomosci niz zwykle powiedzienie o planach :) Moim zdaniem nasze save the date wyszlo ladnie i jak ktos zainteresowny to moge podelac na priv :)
lolita
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Erill » Wto Lip 23, 2013 10:33 pm

Myślę, że skoro przyjela się moda na teledyski slubne, na okrągłe stoły, na kolorowe buty, oryginale bukiety, sluby w plenerze to i na STD się przyjmie. Tylko musi więcej par się zdecydować żeby inni zobaczyli, że to fajne ;)
[FONT=Century Gothic]"Langusta żywi się wyłącznie owocami morza.. lecz gdyby mogła.. jadłaby dżem.."[/FONT]
Awatar użytkownika
Erill
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wroc.Love

Postprzez Justyś88 » Śro Lip 24, 2013 10:40 am

Ja uważam,że to super pomysł

Dziękujemy kwiaciarni Zielona Oliwka
Awatar użytkownika
Justyś88
prawie tu mieszkam:)

Postprzez elrosa » Śro Lip 24, 2013 11:19 am

Erill napisał(a):Myślę, że skoro przyjela się moda na teledyski slubne, na okrągłe stoły, na kolorowe buty, oryginale bukiety, sluby w plenerze to i na STD się przyjmie.

Oj, mam nadzieję, że STD jednak się nie przyjmą ;-) Ten skrót jest bardzo niefortunny ;-)

Wydaje mi się, że zwyczaj powiadamiania o ślubie przed formalnym zaproszeniem już funkcjonuje, chociaż głównie w postaci poczty pantoflowej. O wszystkich weselach, na których byłam, dowiedziałam się z rozmów z przyszłymi parami młodymi. Dużo wcześniej, zanim poznali szczegóły (godzinę ślubu, wesela).

Większość naszych gości już też jest poinformowana, głównie dzięki rodzinnym plotkarom - mojej mamie i przyszłej teściowej ;-)
Awatar użytkownika
elrosa

Miejscowość: Wrocław

Postprzez ansista » Śro Lip 24, 2013 12:00 pm

Niby masz racje, ale poczta pantoflowa nie dotrze do kazdego:) My wysylalismy znajomym nasz Save the date (by nie uzywac brzydkiego skrotu:D) mejlem. Slub jest w piatek, wiec chcielismy by wszyscy wiedzieli i mogli urlop zaplanowac.
Awatar użytkownika
ansista

Miejscowość: Dawno temu Wroclaw

Postprzez betalena » Śro Lip 24, 2013 12:25 pm

Z perspektywy czasu wydaje mi się, że to dobra opcja. Pomimo tego, że rozdawaliśmy zaproszenia prawie 5 miesięcy przed ślubem dwie osoby, których bardzo nam brakowało, już wcześniej zarezerwowały "nasz" termin na inne wesele. Fakt, że data naszego ślubu była jedną z popularniejszych w roku sprawiła, że nieco się spóźniliśmy w stosunku do tych osób. Tak więc wysłanie informacji mailem lub rozdanie małych własnoręcznie przygotowanych "wizytówek" jak tylko termin w kościele i na sali jest zaklepany to dobry pomysł!

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez Erill » Śro Lip 24, 2013 6:57 pm

elrosa napisał(a):
Erill napisał(a):Myślę, że skoro przyjela się moda na teledyski slubne, na okrągłe stoły, na kolorowe buty, oryginale bukiety, sluby w plenerze to i na STD się przyjmie.

Oj, mam nadzieję, że STD jednak się nie przyjmą ;-) Ten skrót jest bardzo niefortunny ;-)

Ojć, faktycznie :) Lepiej używać pełnej nazwy bo nie wiadomo komu się z czym skojarzy :)
[FONT=Century Gothic]"Langusta żywi się wyłącznie owocami morza.. lecz gdyby mogła.. jadłaby dżem.."[/FONT]
Awatar użytkownika
Erill
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wroc.Love

Postprzez ansista » Pon Lip 29, 2013 12:44 pm

soulyee napisał(a):Pomysł fajny, ale tylko wtedy jeśli goście to młode osoby korzystające z neta;). Ja osobiście wolę tradycyjne zaproszenia które młoda para przynosi osobiście albo wysyła pocztą;), teraz mało osób nawiązuje do takich tradycji:(

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale napisalas, ze malo osob rozdaje tradycyjne zaproszenia...Chyba dosc mocno sie mylisz, zasna z PM2013 nie zrezygnowala z zaproszen. Save the date to tylko infromacja dla gosci, ktorzy pozniej dostana normalne, tradycyjne zaproszenia
Awatar użytkownika
ansista

Miejscowość: Dawno temu Wroclaw

Postprzez lolita » Wto Lip 30, 2013 9:31 am

Wyslalam Save the date, ale oprocz tego tradycyjne zaproszenia beda dla wszystkich. To jest po to zeby duzo wczesniej wiedziec o dokladnej dacie slubu. W tamtym roku mielismy zaproszenie na slub, na ktory ostatecznie nie poszlismy, bo mielismy kupione wczesniej wakacje niz otrzymalismy oficjalne zaproszenia.
lolita
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez betalena » Śro Lip 31, 2013 12:03 pm

soulyee napisał(a):Pomysł fajny, ale tylko wtedy jeśli goście to młode osoby korzystające z neta;). Ja osobiście wolę tradycyjne zaproszenia które młoda para przynosi osobiście albo wysyła pocztą;), teraz mało osób nawiązuje do takich tradycji:(

Save the date możesz dać wcześniej, nawet 6-8 miesięcy przed ślubem, jak już tylko masz zaklepane daty. Potem na 3-4 miesiące przed ślubem dajesz tradycyjne zaproszenia. Wil syty i owca cała :D

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez martynok » Wto Mar 11, 2014 4:12 pm

Moim zdaniem to fajny pomysł, szczególnie jeśli wesele odbywa się w piątek lub w okresie wakacyjnym, a wiadomo, że niektórzy robią plany na wakacje o wiele wcześniej i na te dwa-trzy miesiące przed ślubem, kiedy rozwozi się zaproszenia może być już troszkę późno.

Awatar użytkownika
martynok
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez BuduarGirl » Pon Paź 13, 2014 7:45 pm

My jesteśmy właśnie w trakcie zatwierdzania naszej "Zachowaj Datę"
Mój blog o przygotowaniach do ślubu i nie tylko:)
buduargirl.blogspot.com

BuduarGirl
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Niepoprawna » Pon Paź 13, 2014 9:40 pm

Myślę, że bez problemu STD się przyjmie, potrzebuje tylko troszkę czasu.
Poza wartością informacyjną mnie najbardziej podoba się pomysł zaszalenia z STD i zrobienia go w oryginalny sposób :)
Awatar użytkownika
Niepoprawna
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez toniwed » Wto Paź 28, 2014 10:15 am

No, w końcu jakieś praktyczne rozwiązanie:)
toniwed
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez marciarena » Wto Mar 17, 2015 11:07 am

Fajny pomysł, ale tradycyjne zaproszenia oczywiście też powinny iść swoja drogą;)
Tak mysle.
marciarena
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez giovanedonore » Pią Mar 20, 2015 11:39 am

My(a najbardziej ja:D) też jesteśmy za wysyłaniem save the date dużo wcześniej, przed formalnymi zaproszeniami,ze względu że nasz termin okazał się b.popularny(27.08.16-ślub za półtora roku, a z terminami sal i zespołów już ciężko). Myślałam o rozesłaniu go w formie mailowej do przyjaciół, a do rodzin tradycyjnie, pocztą. Ten zwyczaj jest u nas jednak tak nowy, że nie jestem w stanie znaleźć żadnej firmy zajmującej się projektowaniem takich "kartek"(sama talentu artystycznego nie mam), znalazłam jedną jedyną, która proponuje.. magnesy na lodówkę. :/ A to już dla mnie zbyt nowoczesne. Stąd moje pytanie: jesteście w stanie polecić kogoś(grafika?), kto zaprojektuje nam takie powiadomienie? Wydruk możemy zlecić w jakiejkolwiek drukarni, chodzi o sam pomysł- zabawny, ale jednak ze smakiem.
[URL=http://www.przewodnikmp.pl] [IMG]http://www.przewodnikmp.pl/img-270820160560.png[/IMG] [/URL]
giovanedonore
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Wróć do Zaproszenia i podziękowania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>