Co robicie z zebranymi pieniędzmi?

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Re: Co robicie z zebranymi pieniędzmi?

Postprzez MorrigaN » Śro Wrz 05, 2012 2:03 pm

Markotka napisał(a):Podobno przez cały okres wychowania dziecka wydaje się około 50 tysięcy pln.

ale że jak? że od urodzin do pełnoletności?

Cacko, za którym żądza chciwie goni, Straciło urok, gdy je mamy w dłoni...
[URL=http://www.przewodnikmp.pl]
[/URL]
Awatar użytkownika
MorrigaN
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław/Jaworzno

Postprzez Acia » Śro Wrz 05, 2012 2:07 pm

Markotka napisał(a):U nas zebrane pieniądze będą przeznaczone na pociechę którą mamy w planach.
Podobno przez cały okres wychowania dziecka wydaje się około 50 tysięcy pln.
Tak więc zaczynamy już zbierać :P

Chyba 500 tys;p a tak na poważnie to mnie się wydaje, że duzo więcej niż 50 tys. 18 lat to spory okres czasu i napewno jest tego więcej;p
Awatar użytkownika
Acia

Miejscowość: :D

Postprzez tosia » Śro Wrz 05, 2012 3:51 pm

Markotka napisał(a):Podobno przez cały okres wychowania dziecka wydaje się około 50 tysięcy pln.

To chyba wystarczy na wyprawkę dla dziecka (remont pokoju, wózek, ubranka, pieluchy, ...)
Awatar użytkownika
tosia
prawie tu mieszkam:)

Postprzez nat89 » Śro Wrz 05, 2012 8:19 pm

tosia napisał(a):

To chyba wystarczy na wyprawkę dla dziecka (remont pokoju, wózek, ubranka, pieluchy, ...)

Ewentualnie do okresu szkolnego - do pierwszej klasy... Na więcej te 50tys. zł nie starczy...

Awatar użytkownika
nat89

Miejscowość: Wrocław

Postprzez MorrigaN » Śro Wrz 05, 2012 8:36 pm

nat89 napisał(a):
tosia napisał(a):

Ewentualnie do okresu szkolnego - do pierwszej klasy... Na więcej te 50tys. zł nie starczy...

Tu się zgodzę. Mój syn ma 12 lat i wiem, że to studnia bez dna, a im starszy tym więcej kasy pochłania (ubrania, kosmetyki, przybory szkolne, wycieczki, doładowania telefonu, różne sprzęty -komputery,rowery,bajery... już nie licząc wyżywienia i tego co kryje się pod słowami "mama daj jakieś drobne na coś do chrupania"    samo 5 zł dziennie przez jakieś 15 lat, bo przecież od urodzenia o tą piątkę nie woła    już daje piękną sumę ;) a przecież często więcej niż 5 zł wysępi    )

Cacko, za którym żądza chciwie goni, Straciło urok, gdy je mamy w dłoni...
[URL=http://www.przewodnikmp.pl]
[/URL]
Awatar użytkownika
MorrigaN

Miejscowość: Wrocław/Jaworzno

Postprzez madeline » Czw Wrz 06, 2012 11:05 am

MorrigaN napisał(a):

Tu się zgodzę. Mój syn ma 12 lat i wiem, że to studnia bez dna, a im starszy tym więcej kasy pochłania (ubrania, kosmetyki, przybory szkolne, wycieczki, doładowania telefonu, różne sprzęty -komputery,rowery,bajery... już nie licząc wyżywienia i tego co kryje się pod słowami "mama daj jakieś drobne na coś do chrupania"    samo 5 zł dziennie przez jakieś 15 lat, bo przecież od urodzenia o tą piątkę nie woła    już daje piękną sumę ;) a przecież często więcej niż 5 zł wysępi    )

MorrigaN- Samo życie Chcociaż co ja tam mogę wiedzieć W każdym razie Twój pościk rozbawił mnie do łez

W każdym razie Markotko zgadzam się z dziewczynami,że dzieciaki pochłaniają na pewno dużo więcej niż 50 tys..

Awatar użytkownika
madeline

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Mysiakowata » Czw Gru 06, 2012 1:43 pm

My nie musimy kupować mieszkania, mamy więc ten komfort, że zebrane pieniążki możemy przeznaczyć na dowolne cele :) Na pewno po ślubie zmienimy samochód na większy, z myślą o powiększeniu rodzinki :D Oprócz tego część pewnie wykorzystamy na podróż poślubną. A jak coś jeszcze zostanie (nie liczyłam i nie zamierzam liczyć, ile mniej więcej możemy dostać, bo nie jest to dla nas ważne), to odłożymy to na remont naszego starego, sypiącego się domu :D
Ziemia staje w miejscu, czując mocne bicie naszych serc... :)

Awatar użytkownika
Mysiakowata

Miejscowość: Piekary Śląskie

Postprzez Mish » Pią Lip 05, 2013 3:58 pm

Na pewno będziemy chcieli wyposażyć i umeblować mieszkanie :) Oczywiście na całość nie wystarczy, ale przynajmniej kuchnię chciałabym mieć z moich marzeń, bo lubię tam czarować sobie. Może garnki jakieś, agd, fajna zastawa...
Awatar użytkownika
Mish
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Tarra » Wto Lip 23, 2013 10:42 am

My odkładamy na wkład własny do mieszkania. Ale chyba nie uda nam się uzbierać :) i zebrane pieniądze przeznaczymy na płacenie za wynajem.
Awatar użytkownika
Tarra
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez kingaa » Śro Gru 10, 2014 9:54 pm

Nie da się odłożyć na mieszkanie w tym kraju niestety.
kingaa
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Poprzednia

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>