Parafia św. Bonifacego na Staszica

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

Parafia św. Bonifacego na Staszica

Postprzez flore » Pon Wrz 15, 2014 4:39 pm

Witajcie,

planuję zorganizować ślub właśnie w tej parafii. Przeglądałam forum i opinie są dość stare. Także jeśli ktoś brał tam ślub i ma ochotę się podzielić szczegółami (opłaty, dekoracje, sposób prowadzenia ceremonii, nauki przedmałżeńskie) to będę niezmiernie wdzięczna.
flore
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re: Parafia św. Bonifacego na Staszica

Postprzez Lika » Pią Wrz 26, 2014 11:01 am

A czemu akurat chcesz w tej Parafii ? ;) Jeśli w dalszym ciągu jest ten sam proboszcz,co 4 lata temu, to odradzam. Koleżanka jest od lat parafianką, proboszcz jej takie wredne teksty walił na kazaniu,że aż głupio było słuchać - takie niby w formie żartu,ale dość kąśliwego a poza tym jest bardzo łasy na kasę. Jeśli już jesteś w tych okolicach, to z całego serca mogę Ci polecić Kościół św. Antoniego przy Kasprowicza - proboszcz cudowny,nauki dość długie (my chodziliśmy na weekendowe w Oławie),ale ponoć też całkiem przyjemne.
Awatar użytkownika
Lika
kocham to forum? :)
kocham to forum? :)

Postprzez flore » Śro Paź 01, 2014 11:29 am

o kurczę! Tym bardziej jestem wdzięczna za opinię. Wybrałam ten kościół bo to moja "wrocławska" parafia. Proboszcz jest ten sam od kilkunastu lat - pamiętam go z pierwszej komunii świętej. To może przejdę się do kościoła, który jest blisko mojej sali weselnej. A chciałam brać ślub w kościele z mojego dzieciństwa, eh ci księża.
flore
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez callja » Śro Paź 01, 2014 1:55 pm

Proboszcz faktycznie jest wiekowy, nie ma aktualnie możliwości sprawdzć bieżących informacji na temat parafii (strona www na obecną chwilę zniknęła, a była wcześniej dość sprawnie aktualizowana). Miejscowy organista niestety mocno nieciekawy, i w dodatku często wciska "w pakiecie ślubnym" swoją małżonkę "do śpiewania" (niekoniecznie ładnego). Jeśli zatem ślub właśnie w Bonifacym - warto poszukać kompetentnego organisty z zewnątrz, ale na to z kolei i proboszcz, i organista jeżą się mocno... nawet pomimo deklaracji zapłacenia odstępnego.
Więcej informacji ewentualnie na priv.
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wrocław

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>