Slub w Kosciele Uniwersyteckim

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

Re: Slub w Kosciele Uniwersyteckim

Postprzez akad82 » Czw Gru 23, 2010 12:53 pm

jeszcze czekam na maila zwrotnego od ksiedza czy juz pogadalz proboszczem ...czyt ublagal go o wyjatek dla nas, ale jak nie to nie. Nadal jestem w szoku ze wymagani sa swiadkowie praktykujacy, szczegolnie, ze moj tak naprawde bierze slub ze mna w Polsce ,ale ze wszystkiego rozlicza sie w swojej parafii za granica...ba nawet slubu bedzie udzielac ojciec z parafii Boromeusza, bo oni prowadza msze po angielsku. My tylko de fakto brzydko mowiac kosciol zajmujemy na godzine

TAkze koniec koncow dzien mialam zrypany wczoraj, bo ani sukni nie znalzalam, ksiadz mnie odeslal, a fotograf ktorego chcialam ma swoj styl i nie podpasuje go pode mnie....kurde felek ide zjesc czekolade, moze mi nerw zejdzie:((
akad82
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wroclaw / GB

Postprzez valhalla » Czw Gru 23, 2010 1:01 pm

spokojnie, masz jeszcze trochę czasu do ślubu i na pewno się wszystko ułoży ;) suknię nie tak łatwo znaleźć i trzeba pochodzić ;) a fotografów jest bardzo dużo więc na pewno uda Ci się znaleźć odpowiedniego :)

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez panna_anna » Pon Sty 24, 2011 10:40 am

Witajcie!
Ja też będę ślubować w tym kościele. Nasza data to 16 lipca tego roku.
Czy znajdzie się tu jakaś PM, która podpowiedziałaby mi, jak rozwiązać kwestię dojazdu i parkowania? My na pewno wynajmiemy bus, ale wiadomo, że nie wszyscy goście będą jechali busem. A z tego, co się orientuję, to z parkingami tam jest kiepsko. No i jak wygląda sprawa z tym nieszczęsnym remontem placu, Kuźniczej i okolic...;/
I jak to w końcu jest z tym proboszczem?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i sugestię :)
Pozdrawiam
Z całego serca polecamy: hotel AZYL, cukiernia Sośniccy-Lechowscy, zespół Mariachi, Pospieszni- foto, MasterFilm, kwiaciarnia Glorioza, wizażystka p. Magda Maja Lewicka
panna_anna
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: W-wa/W-w

Postprzez KamilkaMilka » Wto Sty 25, 2011 9:38 am

SLuchajcie, Ksiadz Proboszcz jest poporstu niepoważny! niedosc,ze to moja parafia, powiedzial,ze slubu w piatek mi nie da i koniec i byl u nas po koledzie i tez odmowil. powiedzial,ze co to za tradycja najpierw sale, w pozniej kosciol sie wybiera na dzien wesela i slubu. co za bzdura...! z podjazem i parkingiem tez bardzo kiepsko bop nikt nie wie kiedy sie remont skonczy itp. gadanie. wiec ja poporstu zrezygnowalam! po co sie użerac i denerwowac. a remont mysel,ze sie nie skonczy tak szybko- wiec nie ma nawet klasycznego i bardzo waznego wyjscia z kosciola. warto zmienic kosciół, a nie żeby sie proboszcz wymądrzal. nie wiedomo, jakie jescze problemy by stwarzal.
KamilkaMilka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez panna_anna » Wto Sty 25, 2011 1:59 pm

Tak bardzo nie chciałabym rezygnować z tego kościoła... Termin mamy już zaklepany od kwietnia, więc zdążyłam się już mocno przywiązać do myśli, że właśnie tam odbędzie się nasz ślub...
Proboszczem się nie martwię. Ślub bierzemy w sobotę. Jedyne, do czego mógłby się przyczepic, to fakt, że nie należymy z Narzeczonym do tej parafii.
Najbardziej martwi mnie jednak fakt tego remontu. Łudzę się, że do lipca zrobią chociażby ten fragment ulicy pod samym kościołem.
Jutro będę dzwonić do kancelarii. Może uda mi się dowiedzieć czegoś więcej.
Z całego serca polecamy: hotel AZYL, cukiernia Sośniccy-Lechowscy, zespół Mariachi, Pospieszni- foto, MasterFilm, kwiaciarnia Glorioza, wizażystka p. Magda Maja Lewicka
panna_anna
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez callja » Wto Sty 25, 2011 7:48 pm

panna_anna napisał(a):jak wygląda sprawa z tym nieszczęsnym remontem placu, Kuźniczej i okolic...;/

Conajniej kilka miesięcy jeszcze - włącznie z sugestiami (zasłyszanymi), że może to trwać nawet do wiosny przyszłego roku... na 100% ma się skończyc przed Euro, takie jest założenie - do Euro rynek ma być olśniewający, by oczarować kibiców i gości z zagranicy ;) Załozono bardzo długi czas remontu, bo wchodzą w grę kwestie archeologiczne + wymiana poniemieckich jeszcze rur i uzbrojeń terenu, a nad wszystkim czuwa architekt miasta + konserwator, więc pośpiech jest wykluczony.
panna_anna napisał(a):I jak to w końcu jest z tym proboszczem?

Jeśli Młodej Parze uda się sprawić wrażenie ludzi potulnych + hojną rączką płacących "co łaska" (bbbbbbb ważne!), proboszcz będzie miły. Ale ogólnie - lubi rozstawiać ludzi po kątach, a rozmawia tylko z mężczyzna - kobieta w rozmowie panów udziału zbytnio nie bierze ;)

Co do piątkowych ślubów - na 100% udziela się ich u ojców oblatów na Wejherowskiej (np. w malutkim kościółku św. Jerzego, ale też w "głównym"), i u redemptorystów na Wittiga.

A pretensje księdza "najpierw sala, potem kościół" wiąze się zapewne z faktem, że slub (czyli Sakrament i przysięga) coraz częściej staje się jedynie dodatkiem do weseliska, a powinno być odwrotnie, jak to z naciskiem podkreśla Benedykt XVI...
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez KamilkaMilka » Śro Sty 26, 2011 8:56 am

no tez bym chciala na sopkojnie najpierw kosciół, ale w dziejszych czasas, kiedy nie ma miejsc na wesela, to troche trudne, niesadzicie?! my wzielismy jakikolwiek termin, bylaby w tym roku. a winnych kosciolach księza rozumieja bezproblemu- " a sali nie bylo na inny dzien" mowią i sie zadzajaa oczywiscie na slub w piatek.
KamilkaMilka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez panna_anna » Czw Sty 27, 2011 6:32 pm

Ja póki co nie mogę narzekać na proboszcza;) Przez telefon był uprzejmy, odpowiedział na wszystkie pytania. Mam nadzieję, że mu się nie odmieni:)

Narzeczony dzwonił dzisiaj do Zarządu Dróg. Udało mu się zdobyć kontakt do faceta, który ogarnia ten remont pod kościołem. Podobno nie jesteśmy pierwszą prą, która dzwoni do niego w tej sprawie..:] Powiedział, że prace przebiegają etapowo i że do lipca plac oraz ten odcinek Uniwersyteckiej pod kościołem powinny już być zrobione. ALE gwarancji dać nie może, bo nigdy nie wiadomo, czy czasem drogowcy nie natkną się na jakiś zabytkowy garnek tudzież cegłę... Wtedy zwalą się tam archeologowie i prace się wydłużą. Mam nadzieję, że nic takiego się nie stanie i że w lipcu będę mogła wyjść z kościoła na piękną, wyremontowaną uliczkę:)
panna_anna
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez panna_anna » Śro Lip 20, 2011 2:13 pm

My z mężem nie przestraszyliśmy się remontu i w minioną sobotę w kościele uniwersyteckim odbył się nasz ślub.
Dziewczynom, które zrezygnowały z tego kościoła mogę powiedzieć, że naprawdę mają czego żałować. Goście remont widzieli tylko jak wysiadali z autokaru, ale wnętrze kościoła im te widoki zrekompensowało z nawiązką. Wejście i wyjście z kościoła miało miejsce od strony Grodzkiej. Nie było żadnych problemów ani z naszym autkiem, ani z autokarem. Spokojnie wjechaliśmy (od Grodzkiej, na zakazie:])  i zaparkowaliśmy.
Poza tym proboszcz- wspaniały człowiek! Dzięki niemu wróciła mi wiara w księży. Wygłosił piękne kazanie, a i współpraca z nim od początku do końca była bez zarzutu.
panna_anna
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Spinka » Sob Cze 23, 2012 6:24 pm

Dziewczyny, ponawiam wątek :) Czy jest jakaś PM, która planuje ślub w tym kościele na 2012 bądź 2013 rok? Czy ksiądz proboszcz się zmienił czy pozostał ten sam, o którym była mowa wcześniej? Czy jest w ogóle jakiś cień szansy, żeby udzielono ślubu w kościele uniwersyteckim w środku tygodnia, w weekend majowy?? :)
Awatar użytkownika
Spinka

Postprzez callja » Sob Cze 23, 2012 6:46 pm

Spinka napisał(a): Dziewczyny, ponawiam wątek :) Czy ksiądz proboszcz się zmienił czy pozostał ten sam, o którym była mowa wcześniej? Czy jest w ogóle jakiś cień szansy, żeby udzielono ślubu w kościele uniwersyteckim w środku tygodnia, w weekend majowy?? :)

Proboszcz się zmienił, poprzedni (wielokrotnie w wątku wspominany, raczej niebyt pozytywnie...) zginął z wypadku samochodowym. Na jego miejsce przyszedł ksiądz, któremu udowodniono plagiat doktoratu ;) Więc... ogólnie nadal jest ciekawie ;)
Co do ślubu w weekend majowy - cień szansy jest, bo są to dni świąteczne, a nie często wzmiankowany "zwykły" piątek = dzień pokutno-żałobny w Kościele. W razie pytań zapraszam na priv, troszkę informacji na temat zwyczajów parafii zaposiadam :)
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Spinka » Sob Cze 23, 2012 8:14 pm

Callja wysłałam wiadomość na priv, ale nie jestem pewna czy do Ciebie dotarła :/ Coś mi tu nie gra z wiadomościami prywatnymi :(
Awatar użytkownika
Spinka

Postprzez Ritva » Sob Cze 23, 2012 8:39 pm

Spinko dopóki odbiorca nie odczyta wiadomości, będzie się ona wyświetlać u Ciebie jako "do wysłania" :)
"Mówi się, że prawdziwa sztuka obroni się sama.
Ale nie przede mną."

Awatar użytkownika
Ritva

Postprzez callja » Sob Cze 23, 2012 8:52 pm

Spinko, wszystko ok - wiadomość doszła, już odpisałam!!
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez panna_anna » Sob Cze 23, 2012 9:02 pm

Od mojego ślubu minął już prawie rok.
Tego forum nie odwiedzam już od dawna. Weszłam przypadkiem. I dowiaduję się, że proboszcz, który udzielał nam ślubu, nie żyje. Jestem w szoku. Naprawdę polubiłam tego człowieka. Miałam nadzieję, że to właśnie On ochrzci w przyszłości nasze dziecko...
Dlatego przykro mi się czyta niektóre posty w tym wątku.
panna_anna
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Spinka » Sob Cze 23, 2012 9:33 pm

Ritva napisał(a):Spinko dopóki odbiorca nie odczyta wiadomości, będzie się ona wyświetlać u Ciebie jako "do wysłania" :)

Dzięki wielkie- stawiam dopiero pierwsze kroczki w wysyłaniu wiadomości prywatnych na tym forum :D
Awatar użytkownika
Spinka

Postprzez martaam » Wto Lip 15, 2014 2:32 pm

Hej,
Moje drogie wznawiam wątek. Bierzemy ślub w tym kościele 6 września tego roku. Czy ktoś wie co i jak? Ogólnie w tym samym dniu są jeszcze 2 śluby, więc nie wiem jak z dekoracją. Czy z księdzem łatwo się dogadać, czy ma jakieś konkretne wymagania co do stawki? Duuużo pytań roi mi się w głowie:D
martaam
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez martaam » Wto Lip 15, 2014 2:32 pm

Hej,
Moje drogie wznawiam wątek. Bierzemy ślub w tym kościele 6 września tego roku. Czy ktoś wie co i jak? Ogólnie w tym samym dniu są jeszcze 2 śluby, więc nie wiem jak z dekoracją. Czy z księdzem łatwo się dogadać, czy ma jakieś konkretne wymagania co do stawki? Duuużo pytań roi mi się w głowie:D
martaam
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Poprzednia

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>