Gdzie jedziecie w podróż poślubną?

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Re: Gdzie jedziecie w podróż poślubną?

Postprzez Chanela » Wto Lut 05, 2013 10:07 pm

My chcemy udać się do Tajlandii ale to jeszcze jest chwila do tego czasu. Trzeba będzie jeszcze poczytać i zorientować się gdzie polecieć żeby trochę poodpoczywać ale i też pozwiedzać.
W Egipcie byliśmy w zeszłym roku, własnie w Sharm El Shiekh, więc na razie nam tych rejonów wystarczy, szczególnie tej nachalności.
Chanela
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez madeline » Wto Lut 05, 2013 11:33 pm

też bym chciała do Egiptu..ale może ogólnie kiedyś, tylko problem w tym ,że M. jest alergikiem, Egipskie klimaty chyba nie na jego żołądek i zdrowie

brzoskwinko- zazdroszczę ,że lecicie już miesiąc po ślubie My niestety musimy zaczekać  z tym bo raz ,że mam dyplom, pisanie pracki itd, dwa jedyny wolny weekend podczas wakacji to 27 lipca i właśnie wtedy międz 22lipca -2 sierpnia udamy się w podróż Pchamy się w największe upały ale co tam
Awatar użytkownika
madeline
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez betalena » Śro Lut 06, 2013 2:31 pm

ansista napisał(a):
betalena napisał(a):Madeline, jeśli szukasz hotelu na kanarach, to mogę z całego serca polecić Ci Riu Vistamar na Gran Canarii. Cudowne miejsce, pięknie położony budynek, rewelacyjna obsługa, jedzenie tak pyszne, że przytyliśmy chyba w sumie ze 20 kilo :) Do tego niedaleko polska baza nurkowa (dla nas to było ważne, bo nurkujemy), w hotelu można za darmo skorzystać z wielu atrakcji sportowych (co dzień graliśmy w tenisa na bardzo wysoko położonym korcie z pięknym widokiem) no i w ogóle same plusy, zero zastrzeżeń. Najlepszy hotel w jakim byłam w życiu :)

A z jakiego biura kupowaliscie wycieczke? Ja juz prawie na 100% planuje Kanary, bo chyba w pazdzierniku to najbezpieczniejsza opcja pogodowa (jesli chodzi o cele blizsze niz dalsze). Jeszcze tylko nie wiem, na ktora wyspe sie zdecydowac. Wazne, zeby bylo duzo mozliwosci spedzania czasu i wycieczek, bo my na plazy dluzej niz godzinke lezec nie potrafimy:D

My lecieliśmy z TUI. Nie lubimy biur podróży, wolimy sami, ale obsługę mają na medal. Kupowaliśmy w Dominikańskiej :) Potem byliśmy coś dopytać w Magnolii, chyba o wagę bagażu, to nie dość że dużo ludzi, to obsługa mniej miła.

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez christie » Śro Lut 06, 2013 4:23 pm

/edycja postu/
Ostatnio edytowany przez christie, Sob Cze 29, 2013 9:01 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
christie
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez achajq » Śro Lut 13, 2013 10:43 am

bacteryja napisał(a):Ja krajów Arabskim mam serdecznie dość.
Co do Europy to serdecznie polecam Włochy i Chorwację-ja się tam czuję, jak w Polsce- tylko warunki inne :) na priv mogę polecić jak tanio wyjechać :)

mam identyczne odczucia! W Egipcie bylam raz i na wiecej podziekuje. Kultura arabska obrzydla mi przez ten wyjazd do tego stopnia, ze widzac tutaj gdzie mieszkam ,,ciapatego'' od razu jestem uprzedzona, chociaz wielu okazalo sie milymi osobami (chociaz tez musza tutaj inaczej sie zachowywac niz u siebie), ale wczoraj jedna osoba potwierdzila moje zdanie o kulturze arabskiej :/
my planujemy Tajlandie i Dubaj, w tamtym roku widzielismy fajna oferte laczona i jak pojawi sie w tym roku to jestesmy chetni.
A to co piszesz o Italii i Chorwacji to potwierdzam w calosci, na studiach jezdzilismy do Wloch, bylam tez kilka razy prywatnie i jestem zakochana w tym kraju. Chorwacja tez zawsze spisuje sie swietnie!

Awatar użytkownika
achajq

Miejscowość: Drömmarnas land

Postprzez betalena » Czw Lut 14, 2013 11:29 pm

christie napisał(a):może Hiszpania w takim razie :)

Hiszpania jest super :) Nie znoszę Hiszpanów, są śmierdzielami i leniami (chyba za dużo Hiszpanów mam w firmie i już nie mogę na nich patrzeć, bo nieroby takie, że aż huczy!), ale ich kraj jest piękny! Uwielbiam hiszpańskie wyspy :)

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez marta12 » Wto Lut 19, 2013 11:01 am

Dziewczyny co sądzicie o pomyśle by w "podróż poślubną" pojechać jako wolontariusze np. do japonii, czy izraela na dwa tygodnie na tzw workcamp? pobyt za free tylko dojazd. Zastanawiam się nad czymś takim i mojemu A. też ten pomysł sie podoba.
Awatar użytkownika
marta12
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Kraków

Postprzez b_blonka » Wto Mar 26, 2013 2:49 pm

My strasznie chcieliśmy na Kubę ale zobaczymy jaki budżet po ślubie zostanie. Jesteśmy dobrej myśli :-)
b_blonka
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Pieknaszyszunia » Pią Mar 29, 2013 10:14 pm

My właśnie wrócilismy z podróży przedślubnej, z Paryża
Pieknaszyszunia

Postprzez Pestka » Wto Kwi 02, 2013 11:59 am

Pieknaszyszunia napisał(a):My właśnie wrócilismy z podróży przedślubnej, z Paryża

My za 2 dni jedziemy w przedslubna do Portugalii ;-) ;-)  A o poslubnej jeszcze nie myslelismy...pewnie to bedzie jakas spontaniczna decyzja ;-) Ale pewne jest ze jedziemy w gory tuz "po"na kilka dni, aby zlapac oddech...:-)
Pestka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Pestka » Wto Kwi 02, 2013 12:01 pm

marta12 napisał(a):Dziewczyny co sądzicie o pomyśle by w "podróż poślubną" pojechać jako wolontariusze np. do japonii, czy izraela na dwa tygodnie na tzw workcamp? pobyt za free tylko dojazd. Zastanawiam się nad czymś takim i mojemu A. też ten pomysł sie podoba.

Jesli wam sie podoba to nie ma nad czym sie zastanawiac ;-) Realizujcie marzenia ;-) Jestem za ;-)
Pestka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Pieknaszyszunia » Wto Kwi 02, 2013 8:12 pm

Teneryfa, spedzialm tam 2 tyg, rewelka, polecam pojechanie na wulkan Del Teide, ale na wlasna reke, taniej wychodzi jak sie auto wypozyczy!
Co do Portugali tez pieknie, bylam w Algavre:)
Pieknaszyszunia

Postprzez mallaga » Czw Kwi 11, 2013 3:47 pm

Lecimy na dwa tygodnie na Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura :)
W ogóle ciekawie, bo wylot mamy z Katowic, a lecimy dzień po naszym ślubie, który będzie 14. września.
Więc w sobotę miły obiad i kolacja z rodziną, a w niedzielę lot na Fuertę ;)
Mamy tylko nadzieję, że nam nie wyskoczą z lotem z soboty na niedzielę o 1:00, bo mogłoby być zabawnie, po kolacji w auto i do Katowic ;)
Właściwie zanim zarezerwowaliśmy miejsce w urzędzie i restauracji mieliśmy kupioną wycieczkę :)
mallaga
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Saksofoni » Sob Kwi 20, 2013 1:11 pm

My wybieramy się na weekend do Paryża, a na dłużej planujemy pojechać w Tatry - oboje jesteśmy miłośnikami gór ;)
Czytam więc jestem
Saksofoni
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Tiffani » Wto Maj 21, 2013 12:35 pm

Ja ze swoim narzeczonym w podróż poślubną planujemy pojechać do Bhutanu z Dharma Adventures :) Niestety nie można pojechać tam na własną rękę, jednak tak fascynuje nas ten kraj, że zdecydowaliśmy się właśnie na niego :) w końcu podróż poślubna powinna być wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju :) Wycieczka zaplanowana na październik :) w sumie to już sama nie wiem czy jestem bardziej podekscytowana tą wyprawą czy weselem :P
Awatar użytkownika
Tiffani
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez mallaga » Pią Maj 24, 2013 2:23 pm

No to się śmiesznie złożyło... Mamy wylot na wyspy kanaryjskie w nocy z 14 na 15 września. O 3:coś. 14 mamy ślub i przyjęcie. Wylot jest z Katowic, nie z Wrocławia. Będzie ciekawie... :)
mallaga
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez MariaNowak » Śro Cze 05, 2013 9:23 am

Myśmy się zdecydowali na Paryż, bo stwierdziliśmy że do ciepłych krajów możemy jechać na każde wakacje:) a podróż poślubna jest raz w życiu , więc powinna być wyjątkowa. M=No a czyż jest lepsze miejsce niż miasto miłości? Nie pamiętam już z jakim biurem podróży, w każdym razie było cudownie, i zostały nam niezapomniane wspomnienia.
Ślub to najważniejszy dzień w życiu . dvr przyda się w firmie i domu.
MariaNowak
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Mish » Pią Lip 05, 2013 3:51 pm

A my planujemy na Bornholm. Chcemy popłynąć promem, a potem wynająć domek albo znaleźć jakieś przytulne miejsce - to jeszcze w fazie planów. Ktoś był na Bornhom może? Dla mnie to wyjątkowe miejsce, bo mój mężczyzna oświadczył  mi się  kiedy płynęliśmy tam po raz pierwszy. Dogadał wszystko z Unity Line, była romantyczna kolacja, wino, pierścionek.. I uznaliśmy, że podróż poślubna tam, dokąd wtedy płynęliśmy, będzie cudownym uwieńczeniem. Oboje kochamy wycieczki rowerowe, więc nudzić się nie będziemy, jak już postanowimy wyjść z pokoju kiedyś
Awatar użytkownika
Mish
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez achajq » Pią Lip 05, 2013 4:13 pm

Ja bylam na Bornholmie i szczerze przyznam, ze mi sie nie podobalo... ale jak ktos lubi spokoj, cisze i nic wiecej to jak najbardziej. Wycieczki rowerowe na Bornholmie okej, ale w 2 dni zjezdzisz cala wyspe i co pozniej? W pokoju mozna ,,siedziec'' i w domu. Na jak dlugo planujecie jechac?

Awatar użytkownika
achajq

Miejscowość: Drömmarnas land

Postprzez Mish » Wto Lip 09, 2013 1:41 pm

My jesteśmy - że tak powiem - skandynawiofilami, a Bornholm ma dla nas znaczenie sentymentalne. Ale rozumiem, że może nie podobać się komuś innemu, bo ile osób tyle gustów, to jasne. Ale nie do końca zgodzę się z tą nudą na wyspie. Tras rowerowych jest sześć, każda z nich ma co najmniej kilkanaście kilometrów, a po drodze do zaliczenia kilka atrakcji. Poprzednim razem zaliczyłam trasę A, która ma prawie 25 km i naprawdę mi się podobało, bo zaliczyliśmy Ronne (stolicę), Rynek, Muzeum Bornholmu, przepiękny ogród Erichsens Gard, muzeum kamionki, Hasle - malowniczy port z pyszną rybką, bo są tam wędzarnie, Kaplicę Jona, kamieniołomy granitowe, Vang gdzie czas stanął w miejscu - dosłownie, przecudny rezerwat Slotslyngen z dywanami wrzosowisk i ruinami zamku Hammershus, a na końcu Sandvig - Allinge. I to tylko jedna trasa!  A co do siedzenia w pokoju... miesiąc miodowy jest po to, żeby z tego pokoju nie wychodzić ;) Zwłaszcza, że rzadko mieliśmy siebie, bo mój ukochany spędził ostatni rok na kontrakcie. Jeśli chodzi o czas, to chcemy spędzić tydzień na Bornholm i tydzień w Kopenhadze. Dogadujemy szczegóły i atrakcje z Unity Line, więc coś może się jeszcze zmienić, jeśli nas pozytywnie zaskoczą.
Awatar użytkownika
Mish
rozkręcam się
rozkręcam się

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>