Panny Młode 2013 ;)

nasze sukienki, dodatki, buty, bielizna, porady "garderobiane"

Re: Panny Młode 2013 ;)

Postprzez Ezieta » Sob Maj 11, 2013 7:41 pm

Panno moniko, szkoda, ze nie mieszkasz w poblizu,pomoglabym..

Kupowanie sobie nawzajem slubnych ubran to zwyczaj wschodni. Oczywiscie nie sam narzeczony wybieral, mial do pomocy siostre, ich wybor mi sie spodobal, a ja z koszula, bielizna za wiele nie zaszalalam :)

Ezieta
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez dora01 » Sob Maj 11, 2013 7:45 pm

A ja muszę się pochwalić moim, ponieważ dostałam dzisiaj od niego torebkę - tą, na którą miałam chrapkę już od dobrego miesiąca - ze względu na cenę nie chciałam jej kupować, ale nie wiem czemu troszkę mi jest źle, ponieważ zamiast te pieniądze wydać na torebkę to można było odłożyć na ślub. Ale i tak się cieszę  

Dzisiaj my tez mamy wolny wieczorek, tak więc czekamy na filmik "Duchy moich dziewczyn " - czy jakoś tak, popcorn i się trochę pośmiejemy. ja się cieszę najbardziej bo tam gra mój ulubiony aktor

Jutro odniosę się do waszych postów, teraz szybki prysznic i do TV

Awatar użytkownika
dora01
kocham to forum? :)

Miejscowość: Ząbkowice Śląskie/Wrocław

Postprzez makrela » Sob Maj 11, 2013 8:15 pm

Brzoskwinko z moich uchem trochę lepiej. Natomiast W. robi się wielki jęczmień na oku. Wiem, że się przeciera złotem, ale ja mam swój pierścionek w czyszczeniu;/ A jak wizyta  w  Ikei?

Panno Moniko Gosia F. to  ja :P

Awatar użytkownika
makrela

Postprzez Asiela » Sob Maj 11, 2013 9:23 pm

Ezieta bez wątpienia to będzie piękny dzień :)

Brzoskwinko mój mąż też napalił się na ten festiwal dobrego piwa i pojechaliśmy, po przebrodzerniu wokół zameczka stwierdziliśmy, że bez kaloszy zaraz się potopimy i zawróciliśmy, ale mieliśmy chociaż spacerek i po drodze zahaczyliśmy do factory, gdzie P. wreszcie sobie kupił dzinsy o których już gadał chyba od ponad miesiąca :D także chyba dobrze, że odpuściliście bo było tłoczno,mokro i mega błotniście

Panno_Moniko jak już będzie jakiś słoiczek w pełni gotowy to liczę na fotkę :)

Dora czytając pierwsze słowa myślałam, że R się oświadczył, ale taki gest to też niezły wyczyn :) jaką torebkę dostałaś?

Makrelo oby ten jęczmień się nie zadomowił i szybko zniknął

Awatar użytkownika
Asiela

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Justynak86 » Sob Maj 11, 2013 9:52 pm

Witajcie Kochane!
Jak już niektóre z Was wiedzą mieliśmy dziś z A. owocny dzień zakupów ślubnych :) i jeszcze do tego taneczny a także z samego rana z mamą byłam na giełdzie kwiatowej a le dalej już bardziej szczegółowo rozwinę te skrótowe informacje :D

A więc wszystko zaczęło się od ulotki jaką rozdawano na naszej wioseczce :) Dziś darmowa wejściówka od 7 do 10 na Giełdę Kwiatową we Wro... super :)
Więc ambitny plan z mamą że o godzinie 7 będziemy już na łowach na giełdzie... niestety w piątek poszłam trochę późno spać i tak spałam mocnym snem że nie słyszałam wołania mojej mamy żebym wstawała a zapomniałam budzika ustawić... tak więc moja mama zdążyła się już ubrać zrobić nam kawke i po połowie bułki i zadzwonić do mnie na tel... aby mnie obudzić ... także wstałam o 6:40 z minutami... no ale nie ważne... wstałam jak po parzona ubrałam się w pierwsze lepsze ciuchy na wpół śpiąca wypiłyśmy kawkę i zjadłyśmy w pośpiechu połówki bułki i w drogę :)
O 7:30 byłyśmy już na giełdzie... wystarczyło dać ulotkę podać kod miejscowości i wejściówka za free... super było poszalałyśmy trochę... kora na skalniak 5 worów 80l, 2 zimie do kwiatów kwitnących.. 15 szt. pelargonii zwisających do donicy o wys. 50 cm na taras, dwie piękne surfinie zwisające do dwóch donic na werandkę oraz 12 gazani na klomb rabatowy z boku domu od drogi wjazdowej żeby było kolorowo :) ach ... jak ja kocham kwiaty roślinki .. przez 3 lata siedziałam w biznesie kwiatowym i dziś przypomniały mi się dawne czasy jak jeździłam na giełdę zaopatrzyć nasz sklep .. a dziś też nie obyło się ..."ja Panią skądś kojarzę "... znajomości :) po zakupkach kwiatowych udałam się z uśmiechem od ucha do ucha do COSTA na giełdzie.. napis na hali głównej była a na drzwiach głównych informacja,że przeniesiono na księcia witolda filie i dupa ach... trochę się podłamałam bo mi bardzo zależało właśnie na wizycie w Coście a tu taki psikus.. no cóż ... pognałyśmy wgłąb hali głównej z nadzieją że może jednak jeszcze coś dokupimy :)
Nie myliłam się bo to na co liczyłam że kupię w Costa szybko odnalazłam w środeczku :) tak więc zakupiłam 50 szt. opakowań na ciasta wraz z serweteczkami do środka :) Jupi
Tak więc do godziny 9:00 zeszły nam zakupki na giełdzie , a potem podjęchałyśmy do babci zawieźć jej część kwiatów o które nas prosiła i przy okazji tam byłam umówiona z moim A., żeby potem podjechać właśnie w poszukiwanie jego stroju do ślubu.. no cóż jakie było moje zdziwienie jak przyjechałyśmy do babci zdjęłam kurtkę spojrzałam w lustro i się przestraszyłam ;/ spodnie jakaś kreda czy czymś ubrudzone.. pomarańczowa bluza no powiedzmy że na wyjście do miasta pod kurtkę żeby tak na cebulkę bylo cieplej się nadawała..a pod spodem lepiej nie mówić ... moja ulubiona koszulka z mega niedopranymi plamami na samym środeczku .. załamałam się ... a w dodatku nadjechał A. i co ....
Spodnie wizytowe, buty jak do garniaku, koszula wizytowa ... ZAŁAMAŁAM się całkowicie, aż łzy mi spłynęły po policzkach.. jak ja się pokaże w salonie z garniturami w takim stroju :( masakra.... a na dodatek zauważyłam że na moje nie szczęście spodnie mi się zaczęły mega przecierać od wew. części ud ;/ załamka na całego...
Szybka akcja u babci.. na szczęście ciocia miała pożyczyć mi ładną koszulkę świeżo zakupioną jeszcze z metką.. spodnie jakoś przeżyłam pomarańczową  bluzę ściągnęłam narzuciłam moją czarna w kurteczkę i wyglądałam już o niebo lepiej przy moim A.... nauczka nigdy nie planuj wyjścia po kwiaty na giełdę ubierając się na śpiąco wraz z wizytą w salonie z garniturami   

No a potem to już było lepiej :).. tylko jeden ze sklepów które A. sobie upatrzył na wizytę do przymiarki garniturów przestał istnieć... heh... ale w drodze powrotnej zahaczyliśmy o M&S gdzie przymierzałam sobie jakieś kreacje na poprawiny... i wpadła mi w oko jedna sukienka...którą mój A. mi kupił  <Kochany>  , zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia :D
Następnie udaliśmy się do sklepu Merkury z garniturami.. bardzo przemiła obsługa.. dużo fasonów do wyboru..ale mój A. był jeszcze umówiony na 13 na wizytę w salonie DIUK na al.Wiśniowej... i tam już zostaliśmy na dłużej ... jak zobaczyłam go w wybranym garniturze to po prostu oszalałam... po przymierzał też mnóstwo fasonów ale w tym wyglądał olśniewająco... oczywiści Pani powiedziała ze na ostatni dzwonek przyszliśmy bo u nich garnitury szyją się 30 dni... ale w trybie ekspresowym zrobią i dla A. (na magazynie może być rozmiar jego marynarki i wtedy tylko już małe poprawki to też będzie wtedy szybciej-zobaczymy) w poniedziałek wpłata zaliczki i będziemy oczekiwać już tylko na ten jego :) przy okazji najprawdopodobniej uszyją muchę z materiału tego co ja mam butki ślubne .. spineczki też mieli piękne oczywiście srebrno bordowe :D jejku ... jakiego ja mam przystojniaka go bardzo ! :)

Potem udaliśmy się na mały obiadek...odwiedziliśmy dziadzia w szpitalu, który w najbliższych dniach myślimy że powinien już opuścić nareszcie :) i na 19 poszliśmy ruszać tyłkiem na lekcjach indywidualnych z Maćkiem :D Było jak zwykle przesympatycznie, śmiesznie i owocnie :D Mamy już cały układ... cześć figur poddanych zaliczeniu  przez Maćka :D oczywiście zaliczenia zdane.. oraz nowe figury i doprecyzowanie naszych spojrzeń i gestów rękami i będziemy mieli już nasz pierwszy taniec :D
A potem ze 2 lekcje albo nawet jedna z tańcem użytkowym :D co by na weselu potańczyć z gośćmi :D hehehe....

No to by było na dziś ... ale się napisałam :)

Trzeba być podobnym, aby się zrozumieć i innym, aby się pokochać.                                          
                                                                 Eliza Orzeszkowa
Awatar użytkownika
Justynak86

Postprzez achajq » Sob Maj 11, 2013 10:10 pm

Hej dziewczyny, dzisiaj kolejny aktywny dzien w zalatwianiu spraw slubnych. Kupilismy caly stroj dla PMa, kupil fajny smoking i bordowa muche z pasem smokingowym, wyglada strasznie seksi :) zdjecia wrzuce jutro na bloga :) spinki do mankietow tez juz sa, zakochalam sie w jednych jak mierzyl garniaki i balam sie, ze jemu sie nie spodobaja, bo sa z cyrkoniami, ale cale szczescie mamy podobny gust :)
ze spraw papierkowych babcia M zalatwila zaswiadczenie o chrzcie i tam byl juz wpis o bierzmowaniu. Oczywiscie mama M skomentowala, ze no to BARDZO DOBRZE, ze juz tam jest ten wpis, bo nie bedzie musiala isc do kosciola (500-800m), ale teraz to juz moglaby sie cmoknac, sami bysmy to zalatwic zostajac o jeden dzien dluzej. Cale szczescie papierki zalatwione i wracamy do Wro wg planu.  Oczywiscie tesciowa wypaplala babci i ciotce jak bedzie ubrany Pm, na co ja sie wkurzylam, powiedzialam jej, ze za duzo pepla, ze goscie maja zobaczyc na slubie i wytargalam ja za ucho! Haha! Oczywiscie wkurzania sie na tesciowa dzisiaj nie bylo konca: w domu powiedziala mi, ze moze sobie darujemy to blogoslawienstwo, w koncu juz jedno mielismy itd... No zenada. Poklocila sie z tesciem o to, ze ma nie pic na weselu i wyszedl kwas... Jak dobrze, ze mieszkamy daleko!

Awatar użytkownika
achajq

Miejscowość: Drömmarnas land

Postprzez lotosik00 » Sob Maj 11, 2013 10:26 pm

Hej Dziewuszki,
Żyję, zaglądam do Was, ale ostatnio nieco mniej bo mam lekkie problemy. Wyobraźcie sobie, że była dziewczyna kolegi z pracy ubzdurała sobie, że mam z nim romans i mnie prześladuje. Dlatego ostatnie 3 dni miałam wyjęte z życia, jeszcze mojego P. nie było bo miał delegacje. No jakiś meksyk i masakra w jednym. Dzisiaj już się nieco lepiej czuję psychicznie, bo pogadałam z koleżanką. Jutro nadrobię straty i coś więcej się tu ustosunkuje do Waszych postów.

Kolorowych snów i przespanej nocy dla siebie ...
Awatar użytkownika
lotosik00
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez greczynka » Nie Maj 12, 2013 12:29 am

Cześć dziewczyny

Asielo cieszę się, że pomnik już gotowy i jest dokładnie taki jakiego oczekiwałaś. Trzymam mocno kciuki za kredycik

Panno_Moniko super, ze miód już dostarczony i możesz spokojnie przygotować podziękowania

Brzoskwinko widzę, że zakupy w Ikei się udały

Dora fajną niespodziankę zrobił Ci twój R.

Makrelo mam nadzieję, że jęczmień szybko zniknie

Justynko faktycznie zaszalałyście z mamą na tej giełdzie kwiatowej. Dobrze, ze jednak udało Ci się od razu dostać opakowania na ciasto przynajmniej kolejna rzecz z głowy. Uśmiałam się z opisu twojego ubioru ale wiem, ze Ci wówczas do śmiechu nie było i dobrze, że miał Cię kto z tymi ciuchami poratować. Super, że garniak juz zamówiony. Naprawdę podziwiam, ze mieliście (a raczej miałaś biorąc pod uwagę godzinę pobudki) jeszcze siłę na lekcje tańca. Fajnie, że układ praktycznie dopracowany

Achajq super, ze udało się ubrać twojego NŻ. Fajnie, ze te nieszczęsne papierki też już załatwione. Biedna Ty z tą twoją teściową - nie dość, ze nic nie pomoże to jeszcze pepla na dodatek.

Lotosiku współczuję tej głupiej sytuacji
Awatar użytkownika
greczynka
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Postprzez Motylek22 » Nie Maj 12, 2013 9:25 am

Witajcie ale brzydka pogoda dziś my właśnie zbieramy się na komunię do mojego kuzyna

Miłego dnia wszystkim!
Motylek22

Miejscowość: Świdnica

Postprzez aisa55 » Nie Maj 12, 2013 9:31 am

lotosik- dobrze sprawa sie wyjasnila rzeczywiscie przykro jak ktos nas nieslusznie o cos podejrzewa. Ciekawe skad jej taki pomysl przyszedl do glowy

achajq- moja tesciowa tez zabronila tesciowi pic :P macie fajna babcie :) a tesciowa... to wiadomo :P Szkoda ze ja nie zobacze zdjec :(

Justynak86- zazdroszcze ogrodu tez mi sie marzy, na razie mieszkamy w bloku i mozemy pomarzyc, w ogole to ja z moim nie mozemy sie zgrac zeby oboje wygladac dobrze, bo albo on albo ja wygladamy jak dziad :P

Ezieta- gratuluje odwagi, ja bym sie nie zgodzila zeby mlody mi kupil ubranie :P

brzoskwinia- jak odbiore bukiet pod koniec tyg to najwyzej wysle zdjecie, ciezko to opisac, ja sie zastanawialam co bym chciala na prezent i chyba deske do prasowania z viledy bo nasza wola o pomste do nieba :P

Asiela- o dziwo nie bylo zakwasow ale pupa mnie bolala od siodelka ale pojechalam znow na poczatku byla meczarnia ale potem juz ok, ja kiedys duzo jezdzilam na rowerze, mam to w genach moj tata jezdzil 180-200km dziennie :P Dobrze ze firma kamieniarska dobrze wykonala robote bo to roznie bywa, sama wiem cos o tym, 3 dni i wlasne lokum gratulacje :)
Awatar użytkownika
aisa55
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Asiela » Nie Maj 12, 2013 9:34 am

Justynko to nieźle wczoraj podziałałaś   i dobrze, że ciocia stanęła na wysokości zadania z tą bluzeczką :) śliczna sukienka :) i ekstra, że garnitur już wybrany :)

Achajq gratuluję owocnej soboty :)

Lotosiku mam nadzieję, że przespałaś noc, a takimi gadaniami się nie przejmuj... zawsze znajdzie się jakaś zawistna, złośliwa istota, która nie może znieść, że Ci się układa i zaraz będziesz żoną, a ona się rozstała ze swoim

Motylku22 bawcie się dobrze, ma za tydzień idziemy na Komunię Chrześniaczki P.

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez dora01 » Nie Maj 12, 2013 11:31 am

A u mnie na suwaczku już równo 5 miesięcy

Jesli chodzi o torebkę to znalazłam w Sky Towerze taką skórkową, koloru wyblakłego jasnego brązu. Kształt prostokątny i taka raczej torba średniej wielkości ( a nie mała torebeczka ) ma dwa uchwyty -  krótkie. Jestem w niej zakochana - niestety w środku nie było pierścionka .

Justynak86 to faktycznie wczorajszy dzień był pracowity - pewnie dzisiaj sobie troszkę odpoczywacie

Achajq super że udało sie ubrać Pana Młodego, a z tą Twoją teściową to masz niezłe przeprawy. Fajnie że macie dokumenty już tez załatwione

Lotosik00 współczuję tej złej sytuacji, dobrze że to zostało tak załatwione. Co na to Twój .... w ogóle wie o tej sytuacji

Motylek22 udanej komunii kuzyna - szkoda ze dzisiaj dzeici mają taką brzydka pogodę w tak Ważnym dla nich Dniu. Jak ja miałam komunię to była burza z gradem
Awatar użytkownika
dora01

Miejscowość: Ząbkowice Śląskie/Wrocław

Postprzez brzoskwinia » Nie Maj 12, 2013 12:31 pm

Panno_Moniko przepraszam, że tak dopytuję, jednak wasze tradycje są dla mnie całkowicie obce :) Czemu ma służyć wręczanie kołacza gościom przed ślubem? Kto go wypieka? Czy jesteś określony czas kiedy powinniście go zawieść?
Mam bardzo dobrą pamięć - zgadza się, byliśmy w Wodzisławiu Śląskim :)

Dora01 super prezent Ci sprawi Twój ukochany! Czasami trzeba pomyśleć tylko o sobie i swoich przyjemnościach, więc nie zadręczaj się tym, w jaki inny sposób moglibyście wykorzystać te pieniążki!

Makrelo a nie masz w domu np. złotego krzyżyka, kolczyków? Do Ikei pojechaliśmy po regał  na buty i lampkę, a wróciliśmy z kompletem pościeli, durszlakiem i zestawem kieliszków do wina :)

Asielko dziękuję za relację z festiwalu :) Dobrze, że nie pojechaliśmy tym bardziej, że G. jest chory, więc nie potrzebnie nie zmarzł :) Zaplanowane zakupy są najbardziej owocne   

Justynko jestem pod wrażeniem waszego szybkiego i kompleksowego działania! Cieszę się, że udało Wam się dopiąć tyle spraw, sukienka bardzo mi się podoba - jest taka dziewczęca :)

Achajq gratuluję ubioru M.! Czekamy z niecierpliwością na zdjęcie :) Nie zazdroszczę Ci teściów, czy oni czerpią przyjemność z robienia Ci na złość? W ogóle jak się zwracasz do mamy M., w końcu jesteście już małżeństwem? :)

Lotosik na jakiej podstawie ta dziewczyna stwierdziła że macie romans???!!!!

Spokojnej niedzieli!
Awatar użytkownika
brzoskwinia

Miejscowość: Wrocław/Opole

Postprzez achajq » Nie Maj 12, 2013 12:53 pm

Brzoskwinko sama nie wiem czemu tesciowie maja takie podejscie do slubu, w innych kwestiach jest raczej ok i nie da sie odczuc zlosliwosci, do rodzicow M staram sie zwracac bez osobowi, chociaz czasem wymknie mi sie pan/pani, ale w sumie nie zaproponowali mi mowic inaczej, tzn tesc podczas skladania zyczen po cywilnym powiedzial ,,witaj w rodzinie corko", ale nic poza tym. Zdjecie M jest juz na blogu. Dodalam po kryjomu, bo zastrzegl ,,tylko nikomu nie wysylaj", ale przeciez jak na blog to nie wysylam nikomu konkretnemu, prawda? :D na zdjeciu jest w koszuli na zmiane, pozniej dodam zdjecie tej wlasciwej koszuli. I ma jeszcze za dlugie nogawki, ale juz sa dopasowane.

Awatar użytkownika
achajq

Miejscowość: Drömmarnas land

Postprzez Ezieta » Nie Maj 12, 2013 1:13 pm

Alez dzien dzisiaj, pada i pada..
Polozylam na wlosy bezbarwna henna z dodatkiem brazowej, sie okaze, co z moich eksperymentow wyjdzie.

Aisa- narzecOny kupowal mi juz wczesniej ubrania, problemu nie bylo. A w tym wypadku trzymamy sie jego tradycji, co mi nie przeszkadza, spodobal mi sie material an suknie, ktora jest teraz w szyciu. Przeciez facet tez chce miec najpiekniejsza zone na swiecie :)

Ezieta
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Asiela » Nie Maj 12, 2013 1:56 pm

Dora a od jutra czwóreczka na suwaczku :D

Brzoskwinko najważniejsze, że zakupy zrealizowane :) a że zupełnie inne niż pierwotnie zamierzone to już nieistotne :)

Achajq klawo prezentuje się Twój mężu :)

Ezieta a już kiedyś praktykowałaś taki eksperyment z henną? daj znać czy wszystko wyszło

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez Ezieta » Nie Maj 12, 2013 3:24 pm

Asiela, farbowanie henna nie ejst mi obce, do tej pory jednak stosowalam gotowa mieszanke Logony Sahara, dajaca na moich cimno- mysi blond wlosach zloto- miedziane refleksu. Ale na moich dlugich wlosach jedno opakowanie to za malo..z braku laku raz zrobilam henne bezbarwna i wyszedl mi piekny zlocisty kolor, nastepnym razem do Cassi dodalam 2 lyzeczki jasnego brazu z firmy khadi, a dzis to juz proporcje 1 czsc henny jasny braz i 2 czesci henny neutralnej. Stad ciekawa jestem wyniku.ma m tylko nadzieje, ze nie wyjda rude :)

Ezieta
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Spinka » Nie Maj 12, 2013 4:32 pm

Achajq mąż wygląda świetnie :) I od razu tak dostojnie się ustawia do zdjęć :) Bardzo mi się to podoba.

Asielko czekam do wtorku na wieści w sprawie mieszkania :) Będę trzymała mocno kciuki!

Panno Moniko zazdroszczę Tobie śląskiego ślubu i wesela ze względu na niesamowite wspomnienia :)

Brzoskwinko odnośnie dokumentów- co udało się Tobie załatwić? Pytam, gdyż nie chcę czegoś pominąć, bo dużo mi się tego nazbierało. Ostatnio sobie przypomniałam, iż muszę zmienić dane jeśli chodzi o dostawcę usług telekomunikacyjnych.

Justynko dobrze, że ciocia poratowała Ciebie przed wyprawą do sklepów z garniturami :) I narzeczony pewnie bardzo zadowolony z wizyt w sklepach.
Awatar użytkownika
Spinka

Postprzez makrela » Nie Maj 12, 2013 5:00 pm

Brzoskwinko nie mam we Wro nic takiego...

Właśnie dzwoniła do mnie laska , która ma ślub na 16, czyli przede mną i koniecznie chce się dołożyć do dekoracji w kościele. Kurde, a ja rozmawiałam z siostrą zakonną i sie umówiłam, że dołożę się do dekoracji komunijnej tylko 200zł. A ta laska ma 4 świadków. I co ja mam jej powiedzieć? Poza tym jak spisywaliśmy protokół to nikogo nie było tego dnia. Mieliśmy byc jedyni tego dnia. Ale się spłakałam.....

Awatar użytkownika
makrela

Postprzez Ezieta » Nie Maj 12, 2013 6:19 pm

Makrelo, a jak to finansowo by mialo wygladac? Czy masz inna wizje przybrania kosciola czy tez to samo? Zamiast plakac, prosze spojrzec na sprawe spokojnie..

Henna juz zmyta.kolor wyszedl dosc przyzwoity, jasny braz ze zlotymi refleksami, nie za ciemny no i nie rudy a to najwazniejsze. PM sie podoba :)

Ezieta
pierwsze kroki
pierwsze kroki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panna Młoda

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Przejdź do portalu >>