Kogo zaprosić na ślub? dzieci na weselu <help>

jak napisać, zaprojektować i wysłać ...

Kogo zaprosić na ślub? dzieci na weselu <help>

Postprzez olciaq2510 » Pon Sty 02, 2012 12:14 pm

witam wszystkich :)
Mam nadzieję, że chociaż tutaj otrzymam poradę. mam parę dylematów w związku z tym kogo zaprosić na ślub i wesele. kogo mogę pominąć? To może zacznę od początku. Moja mama jest osobą bardzo rodzinną i zawsze się dla wszystkich ciotek i sióstr poświęca (nawet swoim kosztem). dlatego co święta muszę znosić: siostrę mojego dziadka (złośliwego mohera, który wszystkim dogaduje i każdemu jest przykro),  najstarszą siostrę mojej mamy jej męża, synów i wnuka (wszyscy są niewychowani ciotka ciągle zadaje mi niedyskretne pytania, z mamą się wykłóca nawet jak nie ma racji a jej młodszego syna, mojego rówieśnika, jak nie lubiłam od dziecka tak nie lubię do dziś, zawsze mi musi dogadać i wykorzystuje mojego dziadka). teraz kluczowa sprawa- wnuk wyżej wspomnianej ciotki, syn jej starszego syna (wiecznie nieobecnego). nigdy nie widziałam bardziej niegrzecznego, rozwydrzonego bachora. ma 5 lat, niszczy wszystko na swojej drodze, ostatnio zrzucił ze schodów doniczkę (dobrze, że nikogo na schodach nie było), drze się cały czas, drażni mojego psa a co najgorsze- uwielbia mnie. cały czas by na mnie wisiał zagląda mi za bluzkę i pod spódnicę- strasznie mnie to krępuje. gdy na niego krzyczę to ryk, bieg do babki a ona do mnie z pretensjami, że on jest ciekawy jak kobieta wygląda. nie chcę widzieć wszystkich wyżej wspomnianych ( a szczególnie 5 letniego gnoja). . On jest właśnie głównym powodem tego, że nie chcę dzieci na weselu. pozatym nie przepadam za nimi i 10 lat temu na weselu kuzynki byłam świadkiem jak 5 letnia dziewczynka ciągle wisiała na pannie młlodej. Nie chcę tego byłby to dla mnie koszmar. Moje pytanie jest więc takie. kogo zaprosić wypada a kogo można pominąć? I najważniejsze jak zaznaczyć na zaproszeniu że wesele jest od 16 lat (w tym wieku jest najmłodsza kuzynka TŻ reszta od mojej i jego strony ma mniej niż 10 lat). wiem już by wypisać tylko imiona dorosłych ale "rodzinka" jest mało domyślna i tak by go wzięła :(
Awatar użytkownika
olciaq2510
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Płock

Re: Kogo zaprosić na ślub? dzieci na weselu <help>

Postprzez four_eyes » Pon Sty 02, 2012 1:55 pm

Witaj :) z mojego punktu widzenia przedstawia się to następująco - zgodnie z zasadami savoir vivre, protokołem dyplomatycznym i zwyczajną logiką - zaproszone są wyłącznie te osoby, których nazwisko i imię w zaproszeniu widnieje - w końcu zaproszenie to dokument oficjalny! Przekaz zaproszenia jest jasny i logiczny, a nietaktem jest wpraszanie dzieci (osoby towarzyszącej) jeżeli nie są one wyraźnie w zaproszeniu uwidocznione. Tak więc wpisywanie w zaproszeniu informacji "bez dzieci", "od lat 16" itp. jest po pierwsze niezgodne z dobrymi obyczajami, a przede wszystkim nielogiczne.

Jednakże w Twoim przypadku mamy inny problem - delikatnie rzecz ujmując specyficzną rodzinę. Jeżeli chcesz się zachować stosownie do zasad to nie powinnaś zamieszczać żadnej wzmianki o małoletnich :P w zaproszeniu, a dodatkowo tzw. pocztą pantoflową zaznaczyć, że zaproszone są wyłącznie osoby wyszczególnione.

Jeżeli chcesz wyraźnie zaznaczyć, że zaproszenie nie obejmuje dzieci to nie zastanawiaj się nad formą, gdyż każda będzie zła (mam na myśli wyżej wskazane zasady), a domyślam się, że i tak będzie mały skandal w rodzinie.
"Gdy wiele osób zachowuje się głupio, przyczyną tego zwykle jest prawo podatkowe"
Awatar użytkownika
four_eyes
kocham to forum? :)

Postprzez olciaq2510 » Pon Sty 02, 2012 2:10 pm

dziękuję za odpowiedź :) to już chyba zostaje ta poczta pantoflowa...
Awatar użytkownika
olciaq2510
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez olciaq2510 » Wto Sty 03, 2012 9:19 pm

kompletnie nie wiem jak się przygotować do tej rozmowy :(
Awatar użytkownika
olciaq2510
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez mallaga » Czw Kwi 11, 2013 2:52 pm

Hej :)
Nie wiedziałam za bardzo gdzie napisać, a tu w sumie jest wątek o dzieciach na weselu (co prawda niechcianych, ale..) ;)
Staram się dzisiaj sformułować zaproszenia i zastanawiam się jak zgrabnie ująć, że zapraszamy z dziećmi :)
Póki co zrobiłam tak:

Szanownych Państwa Joannę i Krzysztofa xxx wraz z córką Justyną
Szanownych Państwa Monikę i Igora xxx wraz z synami Piotrem i Pawłem
Szanownych Państwa Agnieszkę i Krzysztofa xxx wraz z dziećmi Dorotą i Piotrem

I analogicznie - z synem, z córkami.

Jak uważacie, może tak być?
Jak Wy rozwiązałyście tę sprawę?
mallaga
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez agrafka7 » Pią Kwi 12, 2013 9:14 am

Mallaga ja już prawie zakończyłam etap rozdawania zaproszeń i właśnie w ten sam sposób rozwiązałam kwestie z dziećmi. Tylko w jednym przypadku (jeśli dobrze pamiętam) wykasowałam zwrot „z dziećmi”, bo są w takim nietypowym wieku. Na osobne zaproszenie z osobą towarzyszącą za młode a na zwrot „z dziećmi” za duże. Więc napisałam:
Sz.P. Annę i Adama wraz z Piotrem i Justyną
I ten zwrot „Szanownych Państwa” możesz napisać w skrócie, bo na zaproszeniu nie zawsze jest aż tak dużo miejsca żeby się rozpisywać.
Bo diabeł tkwi w szczegółach, nawet ten weselny!
Awatar użytkownika
agrafka7
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez mallaga » Nie Kwi 14, 2013 10:32 am

Agrafka7, dziękuję za odpowiedź :) Tak też zrobię :)
mallaga
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez hector55 » Wto Kwi 16, 2013 6:44 pm

Ja nie zapraszam już dzieci na swoje wesele :) nie ma sensu
Zapraszam do kontaktu
hector55
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez owieczka87 » Nie Kwi 21, 2013 12:25 am

Wg mnie nie zapraszanie dzieci na wesele to nie tylko układ w stronę gości ale samych rodziców:)
Po pierwsze dzieci przeszkadzają innym gościom, a po drugie rodzice którzy z nimi są też dobrze się nie bawią.
Czasem trzeba za kogoś pomyśleć i mu zakazać brać dzieci - dla jego dobra i jego dobrej zabawy ;)

a co do postu olciaq2510 :)
Wesele to twoja zabawa i ty ustalasz gości. Denerwuje mnie, że np. jak zapraszam jednego kuzyna to muszę zaprosić też dwóch innych. Guzik prawda! Z jednym mam duży kontakt a np. z pozostałymi wcale. Jeszcze dojdzie do tego, że mnie nie poznali bo widzieli mnie wieku temu :D
Więc pamiętaj - rób tak, żebyś ty się dobrze czuła w danym towarzystwie :)
owieczka87
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wrocław

Postprzez betalena » Nie Kwi 21, 2013 8:08 pm

owieczka87 napisał(a):Wg mnie nie zapraszanie dzieci na wesele to nie tylko układ w stronę gości ale samych rodziców:)
Po pierwsze dzieci przeszkadzają innym gościom, a po drugie rodzice którzy z nimi są też dobrze się nie bawią.
Czasem trzeba za kogoś pomyśleć i mu zakazać brać dzieci - dla jego dobra i jego dobrej zabawy ;)

100% racji :)
U nas nie było dzieciarni (najmłodsze panienki 17 lat), rodzice nieobecnych dzieci mogli się spokojnie pobawić bez przylepców! A chyba nie ma nic gorszego niż rozmarudzone i znudzone dzieciaki wiszące na wszystkich po kolei albo całe wesele na mamie. Owszem, można zamówić profesjonalną animatorkę, ale bez przesady.. tą kasę lepiej dołożyć sobie do podróży poślubnej :)

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez owieczka87 » Nie Kwi 21, 2013 8:17 pm

Czytałem gdzieś o animatorce, ale bez jaj już. Chyba każdy ma zostawić gdzie dziecko. :)
owieczka87
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wrocław

Postprzez 27 sukienek » Pon Kwi 22, 2013 1:05 pm

a co do postu olciaq2510 :)
Wesele to twoja zabawa i ty ustalasz gości. Denerwuje mnie, że np. jak zapraszam jednego kuzyna to muszę zaprosić też dwóch innych. Guzik prawda! Z jednym mam duży kontakt a np. z pozostałymi wcale. Jeszcze dojdzie do tego, że mnie nie poznali bo widzieli mnie wieku temu :D
Więc pamiętaj - rób tak, żebyś ty się dobrze czuła w danym towarzystwie :)

Hoho gratuluję postawy :) O to właśnie walczę od jakiegoś czasu, ale naszą polską mentalność trudno zmienić...
Piszę o ślubach, bo wierzę w małżeństwo!
27sukienek.blogspot.com
Awatar użytkownika
27 sukienek
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez 27 sukienek » Pon Kwi 22, 2013 1:12 pm

Z moich doświadczeń wynika, że animatorkę warto zatrudnić wtedy, gdy:

1. Ślub rozpoczyna się wcześnie (np. 13 - rzadko się stosuje, ale my np. tak mieliśmy, bo nie robiliśmy wesela do rana)
2. Wesele odbywa się w jakiejś części w plenerze lub jest ładna pogoda (w sensie np. pora letnia) i korzysta się z dostępnych ogrodów, parków.
3. Dzieci samodzielnych (powyżej 3. roku życia) jest minimum pięcioro.

W przeciwnym razie nie ma to sensu. Ale kącik dla dzieci czy osobny stół dla nich to fajna sprawa. Ale też patrz punkt 3 :)
27sukienek.blogspot.com
Awatar użytkownika
27 sukienek
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Justyś88 » Pon Maj 20, 2013 9:47 am

W rodzinie wiele rzeczy nie przejdzie bez komentarza :)

Dziękujemy kwiaciarni Zielona Oliwka
Awatar użytkownika
Justyś88
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Postprzez 27 sukienek » Śro Maj 22, 2013 3:31 pm

Justyś88 napisał(a):W rodzinie wiele rzeczy nie przejdzie bez komentarza :)

Hehe, ale czyż mamy się tym aż tak bardzo przejmować? :)
27sukienek.blogspot.com
Awatar użytkownika
27 sukienek
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez JoannaJulia » Nie Maj 26, 2013 8:49 pm

My również zapraszaliśmy bez dzieci. Sądzę, że tylko w wypadku kiedy na 100% wiemy, że Rodzice nie mają co zrobić z pociechami i bedą się musieli z nimi pojawić można je uwzględnić w zaproszeniu. I tym sposobem u nas pojawi się tylko dwójka maluchów. Reszta siedzi w domach, a Rodzice moga się oderwać i dobrze bawić. A to, że w rodzinie nic nie przejdzie bez komentarza to inna bajka. Zawsze będzie cos, do czego się przyczepią. Nigdy nie będzie idealnie dla wszystkich gości. Ale ma być idealnie dla nas bo to w końcu my bierzemy slub, nie? :-) czy ja o czymś nie wiem i to nasi rodzice/ciotki/kuzynki/tesciowe slubują sobie przed ołtarzem? :P
JoannaJulia
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Dadario » Wto Lip 21, 2015 3:32 pm

U nas też były dzieci i moim zdaniem to bardzo poprawia atmosferę na początku. Potem, jak starsi się wyluzują i tak dzieci pójdą spać, ale na początku to nawet jest fajniej z dziećmi.
Dadario
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Łódź

Postprzez Asia_450 » Czw Cze 23, 2016 1:06 pm

Dzieci na weselach się szybko nudzą i w miarę upływu czasu nie wiadomo trochę co z nimi zrobić. Lepiej jest zapraszać bez dzieci.
Asia_450
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez sreg » Czw Mar 02, 2017 3:48 pm

Jeśli zapraszamy dzieci to może warto wynająć animatora? Wtedy i dzieci będą dobrze się bawiły i rodzice będą mogli spokojnie potańczyć ;)
Awatar użytkownika
sreg
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Wróć do Zaproszenia i podziękowania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>