Panny Młode 2013 ;)

nasze sukienki, dodatki, buty, bielizna, porady "garderobiane"

Re: Panny Młode 2013 ;)

Postprzez makrela » Czw Mar 14, 2013 11:44 pm

Nat ksiądz w sumie nam podał cennik, tzn. powiedział, że ogólnie to w tej parafii kosztuje tyle. I dobrze, bo nie muszę myśleć nad tym ile mu dać. I jak Ci idzie pisanie pracy?

Panno Moniko też dziś byłaam bliska płaczu jak weszłam do USC i Pani kierownik zapytała o decyzje w sprawie nazwiska. Teraz będę M. F.-Z. No cóż, jeszcze nie wierzę, że to się dzieje na prawdę. Ale i tak najlepszy był W. , bo Pani urzędnik się pyta jakie on bedzie miał nazwisko po ślubie. A on na nią wielkie oczy i patrzy przynajmniej jakby mu kazała się rozebrać I w końcu mówi: nie zastanawiałem się, nie wiem. I  błagalnie patrzy dookoła Po sekundzie, jakby wyszedł z letargu i mówi: No przecież wiadomo, że ja jestem W. Z. i tak zostanie Ach te chłopy :P

Awatar użytkownika
makrela
kocham to forum? :)

Postprzez Motylek-99 » Pią Mar 15, 2013 8:23 am

Witam,
Pozdrawiam z lozka :D dopadla mnie niestety grypka zoladkowa wiec od 2 dni jestem jak warzywko ;(
Nat89 ciekawe co za niespodzianka ;D
A ja mam kieliszki z grawerem wlasnie wczoraj przyszly i smieszne zawieszki na winko itp. jak sie ogarne ok poludnia to zrobie zdjecia i zamieszcze :D w niedziele idziemy do ksiedza potwierdzic godzine slubu i umowic sie z nim na nauki, co tez oznacza ze bedziemy mogli juz zamowic zaproszenia :D
A tak z nowosci tez to dowiedzialam sie ze moja swiadkowa jest w ciazy i nie wiem co robic ;(
Pozdrawiam postaram sie teraz ogarniac na biezaco ;D

Awatar użytkownika
Motylek-99
prawie tu mieszkam:)

Postprzez Kobik » Pią Mar 15, 2013 8:36 am

Dzień dobry Dziewczynki :)

Makrelo, chyba wszyscy faceci tak reagują na pytanie a propos zmianynazwiska ;) Reakcja mojego J. była identyczna :P

Madeline, 107 osób to całkiem sporo :) Szkoda, że na finiszu odmówiłoWam tyle osób :(

Lotosiku, zobaczymy co powiesz urzędniczce, jak już będziecie spisywaćprotokół w USC :>

Panno Moniko,sukienka jest przecudowna!  A jeśli chodzi o perły to jest to totalna klasyka, i na pewno będzie pasować do Twojej sukni :)

Nat, fajnie, że twój A. potrafi Cię skutecznie motywować :D Tylko jak już napiszesz te 10 stron to pochwal się jaka to była niespodzianka ;)

Szyszuniu, ładne stroiki, ale dla mnie osobiście zbyt odważne…

Żabulo,cierpliwości, do setki już niedaleko :D

Asielko, miałam takie gry strategiczne na studiach i bardzo miło je wspominam. To była świetna zabawa i zarazem sporo się przy tym nauczyłam :)

Dzisiaj idziemy spisać 1część protokołu. Wiem, że to dosyć późno, ale najważniejsze, że się wyrobimy :P
Awatar użytkownika
Kobik
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wrocław

Postprzez panna_monika » Pią Mar 15, 2013 8:54 am

nat na kolczyki nawet nie patrzyłam bo nie jestem pewna co do pereł, ale chciałabym coś delikatnego, wiszącego też z perełkami. Ciekawe jaką niespodziankę szykuje dla Ciebie A. :) Musisz jak najprędzej napisać te 10 stron i koniecznie się potem pochwal

madeline tak na poprawiny :) Bardzo dużo osób Wam odmówiło. Dobrze, że ostatecznie zostało Wam 107 osób i będziecie musieli zapłacić tylko za 3 puste miejsca

makrelo ale Ty chociaż będziesz F-Z a ja tylko W. Cały czas biję sie z myślami czy dobrze zrobiła, ale teraz to już za późno. B. od wczoraj mówi do mnie moja pani W. :P

motylku-99 czekam na zdjęcia :D świadkowej bym nie zmieniała bo po pierwsze na pewno jej będzie bardzo przykro, a po drugie przecież nie będzie jeszcze rodzić. Co najwyżej poproś kogoś znajomego, żeby przejął obowiązki starościny na sali, żeby faktyczna świadkowa nie musiała latać z brzuchem po sali :P

kobik powodzenia u księdza :D

pocieszyłyście mnie tymi perłami, chyba pojedziemy je jednak kupić :)

Awatar użytkownika
panna_monika

Miejscowość: Silesia

Postprzez lotosik00 » Pią Mar 15, 2013 9:23 am

Ja też ciągle się zastanawiam nad dwoma nazwiskami, ale moje jest dość długie, boje się, że będzie mi to później utrudniało życie z dwoma nazwiskami. hmmm, generalnie byłam zdeklarowana na dwa, ale ostatnio naszły mnie wątpliwości. Nie wiem, muszę to rozważyć.
A z dobrych wieści, oglądałam przed chwilą pogodę i wiosna nadchodzi :) jutro koło 0, w niedzielę już +4 a poniedziałek i wtorek +7 jupii. Oby się nie pomylili bo śniegu mam serdecznie dość.
Awatar użytkownika
lotosik00
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez madeline » Pią Mar 15, 2013 9:37 am

Witajcie kochane!

Panno_Moniko- bardzo ładna ta sukienka- aż sama pójdę ją obejżeć

Ja od rana mam burze mózgów narazie piszę listę gości aby wysłać do drukarni  i mam nadzieję ,że uda mi się do południa skończyć wszystko bo to strasznie mozolna praca!!! Muszę wysłać listę do winietek , usadzenie gości przy stołach i menu..
A i mam do Was pytanko- szykuję winietki także dla obsługi i zastanawiam się jak będzie lepiej Filmowiec czy Kamerzysta ?? Wiem ,że to szczegół ale doradźcie please!!!!
Miłego dnia
Awatar użytkownika
madeline

Postprzez nat89 » Pią Mar 15, 2013 9:46 am

Hej :) Zapomniałam Wam wczoraj napisać jeszcze o jednej rzeczy... Żeby nie walnąć byka w zaproszeniu zadzwoniliśmy do księdza żeby potwierdzić datę ślubu - 7.09 godz. 15. No i potwierdziliśmy :) Ale nie w tym rzecz. Jak rezerwowaliśmy termin to wiedzieliśmy, że po nas na godz. 16 ślub ma inna para, a teraz jeszcze dowiedzieliśmy się, że ma zarezerwowaną msze jeszcze jedna para ale ksiądz nie chciał nam powiedzieć na którą godzinę...:( Postanowiliśmy poprosić księdza o namiary (numery telefonów) do tych par żeby dogadać się z nimi w sprawie dekoracji ale ksiądz powiedział: "dostaniecie numery w czerwcu jak spiszemy protokół... Zresztą to teraz przecież nie jest najważniejsze...".

Pięknaszyszunia podziwiam, że nie będziesz robić próbnej fryzury i makijażu - ja w kwestii wyglądu na ślubie wolę jednak wszystko wcześniej przetestować :) Pochwal się koniecznie suknią :D

Lotosik00 to może my pomożemy? Pokaż nam nad jakimi zaproszeniami się zastanawiasz i zrobimy głosowanie - może to pomoże Ci w podjęciu decyzji :D

Madeline to skoro macie 107 osób+ WY to razem jest 109 - zapłacicie tylko za jedną martwą duszę :) A ułożyliście już z Maćkiem układ? Co będziecie tańczyć? :) Ja bym na winietce napisała "Kamerzysta" :)

Makrelko pisanie pracy idzie na razie słabo - mam AŻ 2,5 strony :) Ale niespodzianka motywuje - zaraz zabieram się za pisanie (tzn. tak planuję :D)

Motylku-99 te kieliszki z grawerem to dla każdego gościa jeden? Byłam na weselu, że właśnie każdy gość miał na wódeczkę taki z grawerem kieliszek, a później jako prezencik zabierał go do domu :)

Kobik daj znać jak poszło spisywanie protokołu :)

Miłego dnia :)

Awatar użytkownika
nat89

Postprzez Kobik » Pią Mar 15, 2013 9:50 am

madeline napisał(a):Witajcie kochane!

Muszę wysłać listę do winietek , usadzenie gości przy stołach i menu..
A i mam do Was pytanko- szykuję winietki także dla obsługi i zastanawiam się jak będzie lepiej Filmowiec czy Kamerzysta ?? Wiem ,że to szczegół ale doradźcie please!!!!

Madeline, ja tez bym napisała "kamerzysta". "Filmowiec" kojarzy mi się raczej z hollywodzkimi produkcjami ;D
Awatar użytkownika
Kobik
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez KarolinaŁukasz » Pią Mar 15, 2013 9:54 am

Cześć Dziewczyny!

wczoraj się nie meldowałam, bo mam urwanie głowy w robocie jakieś :(

Madeline - rany, to już lada dzień!! Stresik jest widzę... ;)

Panna Monika - moim zdaniem będą pasować do tej sukienki. Sukienka bardzo ładna! Lubię takie kroje sukienek:)

Motylek-99 - zdrowia!

Nat89 - tak tak, mam swój wzór zaproszenia, na podstawie którego dziergam swoje ;) Tego samego typu i z tego samego papieru będą od razu winietki i zawieszki...
Obiecuję, że się pochwalę! :)

A co do nazwisk to ja przejmuję przyszłego męża :) Sama swoje nazwisko mam bardzo długie, że mam kłopot z mieszczeniem się w rubrykach, a na studiach dzięki temu zawsze szybko się znalazłam na liście - bo wystawałam poza kolumnę ;) Do tego mam dwa imiona-też długie (używam wprawdzie jednego, ale w dowodzie dwa i zawsze na umowach wpisują przez to dwa), więc jakbym jeszcze miała podwójne nazwisko to bym chyba przesadziła. Dlatego przejmę męża, chociaż troszkę mi też będzie smutno rozstawać się ze swoim nazwiskiem i mieć teraz dużo krótsze.

Mam inny problem - data ważności mojego dowodu kończy mi się na początku czerwca tego roku! A ślub mam we wrześniu, więc będę musiała chyba specjalnie zakładać nowy dowód na stare nazwisko na 3 miesiące, żeby wszystko załatwiać a potem zmieniać znowu, bo nowe nazwisko... :/
Awatar użytkownika
KarolinaŁukasz

Postprzez KarolinaŁukasz » Pią Mar 15, 2013 9:58 am

Kobik napisał(a):
madeline napisał(a):Witajcie kochane!

Muszę wysłać listę do winietek , usadzenie gości przy stołach i menu..

Madeline, ja tez bym napisała "kamerzysta". "Filmowiec" kojarzy mi się raczej z hollywodzkimi produkcjami ;D

Też tak myślę ;)
Awatar użytkownika
KarolinaŁukasz

Postprzez panna_monika » Pią Mar 15, 2013 10:06 am

madeline nie jestem z Wrocławia więc na pewno się nie spotkamy na mieście w tych samych sukienkach :P Ja tak jak dziewczyny napisałabym "Kamerzysta"

nat nie rozumiem dlaczego nie może Wam zdradzić godziny ślubu tej 3 pary. Przecież to żadna tajemnica :/ choć jak na wrocławskie standardy to wątpię, żeby ktoś slubował przed Wami.

KarolinaŁukasz perły mają być do sukni ślubnej, a nie do tej na poprawiny ;) Trochę kiepska sprawa z tym dowodem, ale chyba nie będziesz miała innego wyjścia jak wymienić go na te 3 miesiące. żeby wziąć ślub musisz mieć przecież aktualny, ważny dowód. Na szczęście z tego co kojarzę to wymiana jest chyba darmowa? U Ciebie na suwaczku równo pół roku :D

Awatar użytkownika
panna_monika

Miejscowość: Silesia

Postprzez madeline » Pią Mar 15, 2013 10:07 am

Nat- wydaje mi się ,że to nie będzie za późno W każdym razie myślę ,że powinnaś poinformować ją teraz jaka jest sytuacja!!!!Szczerze to zdziwiłam się ,że ksiądz tak stawia sprawę...przecież rzecz jasna ,że zależy Wam na tym a co ma piernik do wiatraka!!!!Jeśłi chodzi o Maćka to narazie uczyliśmy się ogólnie kroków i jestem w szoku bo przez 1,5 h zrobiliśmy bardzo dużo nowych kroków...Narazie obgadaliśmy tylko jakie tańce na pierwszy czyli rumba +cha cha i ogólnie przedstawiłam mu swój pomysł na przejście z jednego do drugiego

Z tym kamerzystą /filmowcem to jest tak ,że Kamerzysta to się zwykle kojarzy z dziadkiem kręcocym video przez 3h w tym samym miejscu a tej fajne filmy z Filmowcami ale skoro tak mi doradzacie to będzie na Was

A i wogóle sprawdzałam pogodę długoterminową narazie na mój dzień przewidują 12 stopni-niech już będzie choć tyle !!!!!
Awatar użytkownika
madeline

Postprzez lotosik00 » Pią Mar 15, 2013 10:11 am

Karolinałukasz, oj to z tym dowodem faktycznie wyjdzie zamieszanie, ale w sumie zdjęcia już będziesz miała, kwestia ponownego złożenia wniosku.
Nat89, dobrze mi podpowiedziałaś, zasięgnę rady specjalistek bo Wy już macie to za sobą :), swoją drogą, ale mi świetny pomysł na podziękowania dla gości nasunęłaś... chodzi o te grawerowane kieliszki dla każdego, serdeczne dzięki :)
madeline, powodzenia w tworzeniu listy, myślę, że kamerzysta będzie ok, ale przyszło mi jeszcze do głowy Operator kamery :-)
Awatar użytkownika
lotosik00
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez KarolinaŁukasz » Pią Mar 15, 2013 10:27 am

panna_monika napisał(a):
KarolinaŁukasz perły mają być do sukni ślubnej, a nie do tej na poprawiny ;) Trochę kiepska sprawa z tym dowodem, ale chyba nie będziesz miała innego wyjścia jak wymienić go na te 3 miesiące. żeby wziąć ślub musisz mieć przecież aktualny, ważny dowód. Na szczęście z tego co kojarzę to wymiana jest chyba darmowa? U Ciebie na suwaczku równo pół roku :D

Ach, to w takim razie źle zrozumiałam ;) Nie wiem jaką masz suknię, ale perły zawsze będą pasować do ślubnej mi się wydaje ;)

A z tym dowodem, no chyba będę zmuszona wymienić go na te 3 miesiące, zdjęcie już będę miała, a wymiana - tak, jest całe szczęście darmowa :)

Dobrze zauważyłaś Panno_Moniko - równo pół roku!!
Awatar użytkownika
KarolinaŁukasz

Postprzez madeline » Pią Mar 15, 2013 10:32 am

Kochane jeszcze jedno pytanko- jak usadzacie :na przeciw siebie kobieta-kobieta , facet-facet ( tylko w tym wypadku można zrobić tak aby kobiety nie siedziały na brzegach stołu) czy naprzemiennie na przeciw siebie i stosować się do zasady "niewiasta po prawej stronie mężczyzny" ....ja już sama nie wiem!!!!!
Awatar użytkownika
madeline

Postprzez Kobik » Pią Mar 15, 2013 10:38 am

Madeline, w życiu nie wpadłabym na to, żeby usadzać gości w ten sposób :) Ja nie patrzę kto na przeciwko kogo siedzi. Grunt,żeby się znali i żeby mieli jakiś wspólny temat :) Ale jeśli chodzi o usadzanie gości koło siebie to rzeczywiście rozsadzamy naprzemiennie :)
Awatar użytkownika
Kobik
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez nat89 » Pią Mar 15, 2013 10:51 am

madeline napisał(a):Kochane jeszcze jedno pytanko- jak usadzacie :na przeciw siebie kobieta-kobieta , facet-facet ( tylko w tym wypadku można zrobić tak aby kobiety nie siedziały na brzegach stołu) czy naprzemiennie na przeciw siebie i stosować się do zasady "niewiasta po prawej stronie mężczyzny" ....ja już sama nie wiem!!!!!

Ja będę miała okrągłe stoły więc nie będę miała tego problemu :D A zasada "niewiasta po prawej stronie mężczyzny" odnosi się do niewiasty tego mężczyzny? Bo i tak będzie miał inną niewiastę po lewej stronie :P

Awatar użytkownika
nat89

Postprzez Kobik » Pią Mar 15, 2013 11:09 am

nat89 napisał(a):
madeline napisał(a):Kochane jeszcze jedno pytanko- jak usadzacie :na przeciw siebie kobieta-kobieta , facet-facet ( tylko w tym wypadku można zrobić tak aby kobiety nie siedziały na brzegach stołu) czy naprzemiennie na przeciw siebie i stosować się do zasady "niewiasta po prawej stronie mężczyzny" ....ja już sama nie wiem!!!!!

Ja będę miała okrągłe stoły więc nie będę miała tego problemu :D A zasada "niewiasta po prawej stronie mężczyzny" odnosi się do niewiasty tego mężczyzny? Bo i tak będzie miał inną niewiastę po lewej stronie :P

A może chodzi o mężczyznę niewiasty? :P
Awatar użytkownika
Kobik
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez anaia » Pią Mar 15, 2013 11:13 am

nat89 napisał(a):Ja będę miała okrągłe stoły więc nie będę miała tego problemu :D A zasada "niewiasta po prawej stronie mężczyzny" odnosi się do niewiasty tego mężczyzny? Bo i tak będzie miał inną niewiastę po lewej stronie :P

ale macie rozkminy ;) mi się wydaje że goście też siadają po prostuw parach, nie patrzą na którymmiejscu ma byc kobieta a gdziem meżczyzna,[rzynajmniej ja siadałam tam gdzie byliśmy my, a potem i tak lawiruję wszędzie, wiem że u nas też tak będzie i to na obiad tylko wyjdzie. ale niewiasta swojego meżczyzny powinna byc po prawej ;) i fajniej myc naprzeci znajomych,.łątwiej rozmawiać, a jakpod rząd sie ustawia to juz gorzej

KarolinaŁukasz, też mam długie naziwsko i 2 imiona, będę więc brać po mężu, choć moje jest unikalne, ale wiem że za 5 lat się przyzwyczaje do nowego i nie bede używać podwojnego więc po co zostawiać;)

Awatar użytkownika
anaia
super gaduła
super gaduła

Postprzez Motylek22 » Pią Mar 15, 2013 11:15 am

Dziewczyny zamówiłam ozdobę do włosów ciekawa jestem jak na żywo wygląda

Madeline niestety ja nie pomogę w kwestii usadzania gości bo u nas tego nie będzie. Goście sami wybiorą sobie gdzie chcą siedzieć.

Nat89 zdecydowałam się na bardotke i figi do kompletu dziwny ten ksiądz, co by mu zaszkodziło powiedzieć o której godzinie ma następna para ślub.
Motylek22

Miejscowość: Świdnica

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panna Młoda

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Przejdź do portalu >>