Gdzie do spowiedzi we Wrocławiu? Pomóżcie:)

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

Gdzie do spowiedzi we Wrocławiu? Pomóżcie:)

Postprzez Kamila27 » Śro Sie 24, 2011 10:50 am

Hej. Pomóżcie, bo mamy mały problem. Musimy na gwałt wybrać się do pierwszej przedślubnej spowiedzi a chcięlibyśmy uniknąć niepotrzebnych stresów...  Z doświadczenia znajomych wiem, że do naszego kościoła do którego należymy nie warto iść - kilku osobą ksiądz nie podpisał tych karteczek do spowiedzi... Dlatego prośba - jeśli macie jakieś sprawdzone miejsce gdzie można bez stresu iść pogadać z księdzem to bardzo proszę o namiary:)
Kamila27
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Re: Gdzie do spowiedzi we Wrocławiu? Pomóżcie:)

Postprzez maidanka » Śro Sie 24, 2011 10:57 am

Czytałam gdzieś tu na forum, że Dominikanie nie robią dużych problemów. Poszukaj troszkę to może znajdziesz ten wątek
Awatar użytkownika
maidanka
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez valhalla » Śro Sie 24, 2011 1:30 pm

mój K. był u dominikanów i narzekał, bo trafił na jakiegoś starego księdza. Dostał rozgrzeszenie, ale do tego taki wykład umoralniający, że mu uszy zwiędły, teksty typu, czy wyrzeka się szatana (bo K. ma długie włosy?!), że zburzył mój kościół serca?! itp. więc sama nie wiem, on nie był zachwycony. Ja byłam u spowiedzi na Ołbińskiej, trafiłam na młodego księdza i było totalnie bezstresowo i bez tego typu pouczeń.

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez jasada » Czw Sie 25, 2011 6:30 am

Oboje z K. byliśmy u Dominikanów. Moja spowiedź byłą mega szybka, bez żadnej rozmowy, nic ksiądz nie wspomniał o ślubie. Także trochę się zawiodłam. Liczyłąm, że coś powie, jakąś dobreą radę czy coś. Za to mój K. trafił na księdza, któy mu mówił ogólnie o odpowiedzialności za rodzinę, także tej finansowej o pewnie cos jeszcze mu innego powiedział, ale tego już mi nie mówił. Z tego co wiem był zadowolony. Na drugą spowiedź przedślubną też chyba tam pójdziemy.

Awatar użytkownika
jasada

Miejscowość: wrocław

Postprzez Kamila27 » Czw Sie 25, 2011 12:26 pm

Byliśmy dzisiaj u Dominikanów i polecam. Spokojnie na luzie, ksiądz powiedział co ma powiedziec ale bez prawienia morałów. Kazał sie szanować, żyć w zgodzie i takie tam. Także oboje jesteśmy zadowoleni:) Jeszcze tylko jedna spowiedz za tydzien w piatek a później już do ołtarza:)
Kamila27
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez nusiaczek20 » Czw Sie 25, 2011 12:30 pm

Kamila27 napisał(a):Byliśmy dzisiaj u Dominikanów i polecam. Spokojnie na luzie, ksiądz powiedział co ma powiedziec ale bez prawienia morałów. Kazał sie szanować, żyć w zgodzie i takie tam. Także oboje jesteśmy zadowoleni:) Jeszcze tylko jedna spowiedz za tydzien w piatek a później już do ołtarza:)

A u jakiego księdza byliście?

Polecamy : Grupa muzyczna Extreme, Fotograf Grzegorz Wiernicki, Filmowanie Tomasz Miller, Kwiaciarnia Alma, Makijaż Anna Koch, Cukiernia Tortissima
Awatar użytkownika
nusiaczek20

Postprzez Edusia » Pon Lis 07, 2011 9:25 am

tak sobie podczytuję i widzę,że naprawdę warto tam pójść
nie robią żadnego problemu :)

Awatar użytkownika
Edusia

Postprzez valhalla » Pon Lis 07, 2011 1:10 pm

Hmm,a propos Dominikanów jeszcze.. Nasza świadkowa była u spowiedzi dzień przed naszym ślubem, jest osobą wierzącą i regularnie chodzi zarówno do kościoła jak i do spowiedzi. Ksiądz , który ją spowiadał doprowadził ją do łez, był dla niej bardzo niemiły, zaczął ją przepytywać i za przeproszeniem "pojeżdżać" jej życiowe poglądy i sposób życia. Nie chciał jej dać rozgrzeszenia, bo uważał, że spowiada się tylko dlatego, że ma być świadkową. W końcu łaskawie jej udzielił rozgrzeszenia, ale nie omieszkał jej przy tym obrazić. Siedziała u niego w konfesjonale 20min.
I teraz nie wiem, czy to kwestia "szczęścia", ale moje 2 bliskie osoby został tam potraktowane naprawdę poniżej wszelkiego poziomu.

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez Edusia » Pon Lis 07, 2011 1:14 pm

Val kochana a Ty co radzisz?

Awatar użytkownika
Edusia

Postprzez valhalla » Pon Lis 07, 2011 1:28 pm

Edusia nie wiem, mnie spowiedź też bardzo stresowała ale miałam właśnie chyba szczęście i zarówno u siebie w parafii jak i w katedrze trafiłam na super księży. Ciężko coś powiedzieć, po prostu o dominikanach też wcześniej nic złego nie słyszałam, ale po tym jak zostali potraktowani Kuba i Iwona to w życiu bym tam nie poszła, bo ja jestem mniej pokorna i by się skończyło awanturą na cały kościół, gdyby mnie ktoś tak potraktował, szczególnie tak jak ten ksiądz Iwonę. Są rzeczy, które można przełknąć i przemilczeć, ale ten ksiądz naprawdę przegiął i byłam cholernie zbulwersowana jego zachowaniem i "mądrościami". Tym bardziej, że spowiadał dobrego i moralnego człowieka.

Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez betalena » Pon Lis 07, 2011 8:16 pm

Bo to chyba zależy od księdza, na którego się trafi. To zwykły człowiek - jeden jest spoko, drugi wręcz przeciwnie. Do Dominikanów chodziliśmy zawsze na msze studenckie w niedziele o 20 i zawsze prowadził je taki mega wyluzowany ksiądz. On podejrzewam, nie robiłby żadnych problemów. Ale w każdej lub prawie każdej parafii znajdzie się ksiądz, który potraktuje spowiednika poniżej pasa ;/

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez Fiołek84 » Śro Gru 21, 2011 11:34 am

Ja chodzę do Dominikanów od ponad 5 lat, dość regularnie i nigdy mnie coś takiego niemiłego nie spotkało, także wydaje mi się, że z S pójdziemy tam do spowiedzi przedślubnej.

Awatar użytkownika
Fiołek84

Postprzez betalena » Śro Gru 21, 2011 4:02 pm

Fiołku, my pewnie też :)A kiedy powinno się iść do tej pierwszej spowiedzi przedślubnej?

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez Fiołek84 » Śro Gru 21, 2011 4:40 pm

Z tego co ja kojarzę to pierwsza miesiąc przed ślubem a druga na kilka dni przed, ale może coś sobie ubzdurałam :)

Awatar użytkownika
Fiołek84

Postprzez betalena » Śro Gru 21, 2011 5:04 pm

no to na miesiąc przed ślubem to będziemy musieli tutaj się spowiadać. pffff...

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez Acia » Śro Gru 21, 2011 5:58 pm

A ja Wam ciekawostke powiem...mnie ksiądz mówił, że nie będzie żadnych dwóch spowiedzi tylko mamy przyjść dzień przed ślubem i będzie tylko jedna.
Awatar użytkownika
Acia

Miejscowość: :D

Postprzez Phatka » Czw Gru 22, 2011 7:18 am

Właśnie Aciu- ja od naszego księdza słyszałam to samo. Dzień przed ślubem i tyle... ale widać, że co parafia to inne zwyczaje, także lepiej zrobić więcej i mieć z głowy, niż później się stresować ;)

Awatar użytkownika
Phatka

Postprzez follow » Czw Wrz 27, 2012 1:27 pm

Osobiście nie chadzam, ale słyszałam wiele dobrego o podejściu księży w kościele Garnizonowym w Rynku, ludzie chętnie biora tam śluby - byłam na kilku właśnie tam i było fajnie - jeśli tak można to opisać, a księża podobno mili i zyczliwi:)
follow
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez malwina_86 » Nie Sty 20, 2013 11:07 pm

"Ciężkie" spowiedzi zdarzają się w Katedrze :) Sprawdzone - byłam tam ja, była koleżanka... na pewno przed ślubem tam się nie udam
Awatar użytkownika
malwina_86
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez agataikuba » Wto Lut 26, 2013 1:16 pm

Mam jedno doświadczenie, że do spowiedzi to najlepiej iść jak najdalej od swojej parafii. Może katedra ?
agataikuba
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>