pieniądze zamiast prezentów - jak napisać?

jak napisać, zaprojektować i wysłać ...

Re: pieniądze zamiast prezentów - jak napisać?

Postprzez Tomasz20 » Śro Kwi 11, 2012 10:40 pm

Wszelkiego rodzaju wierszyki na zaproszeniach sugerujące że ktoś chce pieniądze lub chce ksiązki zamiast kwiatków itp itd
są oznaka chamstwa, prostactwa i braku jakiejkolwiek kultury osobistej. Wszystkie osoby, które stosują tego typu metody są poprostu nie wychowane. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej to tym bardziej jest zle wychowany. Wesele nie jest po to aby dostać pieniądze i nigdzie nie jest napisane że ktokolwiek z gości weselnych ma obowiązek dać jakikolwiek prezent. Goscie weselni przychodzą na uroczystośc i nie można oczekiwac że dostanie sie cokolwiek na ślubie od gości. Młoda para raczej powinna się nastawić na to że nie otrzyma prezentów a sugerowanie komukolwiek że chce sie coś otrzymać konkretnego to oznaka chamstwa
i prostactwa nie mówiąc już o checi otrzymania pieniędzy co nie mieści się w jakichkolwiek granicach dobrego wychowania.
Tomasz20
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez betalena » Śro Kwi 11, 2012 11:25 pm

O, fajnie, że temat odświeżony, przy okazji odpowiem na zastanawiania Martusieńki.

Martusieńka, zdam troszkę relację odnośnie strony internetowej jako głównego informatora. Jestem pozytywnie zaskoczona ilością gości, którzy regularnie sprawdzają na stronie, czy pojawiły się nowe informacje dotyczące np noclegów czy ustawienia stołów. I są to nie tylko goście młodsi, ale także wujkowie i ciotki. Oczywiście mieliśmy również kilka potwierdzeń mailowych poprzez stronę, zamiast tych standardowych telefonicznych. Więc uważam, że to niezły pomysł komunikacji z zaproszonymi tym bardziej, jeśli nie ma się ich wszystkich w jednym miejscu, tam gdzie Ty.

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena
kocham to forum? :)

Miejscowość: LDN

Postprzez Martusieńka » Czw Kwi 12, 2012 9:43 am

kurcze, jak tak opowiadasz Betko, to zaczęła mnie korcić ta strona ;) muszę przedstawić wizję mojemu M.
U Ciebie pewnie tym bardziej się sprawdza, jeśli jesteś w UK a goście w kraju, to spore ułatwienie. Ale nawet na bliższe odległości to w końcu nie tylko dogodny sposób, ale i trochę atrakcja zaszczepiłaś we mnie ziarnko ciekawości i rozterki ;>

Awatar użytkownika
Martusieńka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez betalena » Czw Kwi 12, 2012 11:16 pm

Martuś, nawet gdybyśmy byli w kraju, to nasze rodziny pochodzą z dwóch końców Polski, znajomych mamy w całym kraju. Mamy pierwsze rezerwacje książek i jest fajnie ;)

Tomasz20, też uważam, że umieszczanie wierszyków na zaproszeniu jest niezbyt ładnym zachowaniem, ale każdy robi jak uważa. A w sumie chyba lepiej popełnić faux pas i napisać wierszyk na zaproszeniu, niż sprzedawać na popularnym serwisie aukcyjnym pościel od ciotki - co chyba będzie większym faux pas ;)

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez Phatka » Pią Kwi 13, 2012 7:26 am

Martuś, bardzo polecam Ci stronkę ślubną :) My przy robieniu naszej mieliśmy mnóstwo radości :) Wspaniała zabawa, a dodatkowo duże zaskoczenie dla gości :)

Awatar użytkownika
Phatka

Postprzez Tomasz20 » Sob Kwi 14, 2012 1:43 pm

betalena, faux pas to gafa , pomyłka. np: Ide na urodziny i podczas składania zyczeń mówie "Wszystkiego najlepszego z okazji imienin" (poprostu sie pomyliłem , popełniłem gafę) lub ide do kogoś na 100 urodziny
i mówie "100 lat" bo tak się zwyczajowo mówi i odruchowo tak powiedziałem pomyliłem się. Co innego brak kultury np: pisanie wierszyków o pieniądzach lub o rzeczach które się chce dostać na zaproszeniu ślubnym a co innego popełnienie gafy czyli pomyłki. Zaproszenie na slub powinno zawierac jedynie informację kto z kim bierze ślub, kogo zaprasza, gdzie i kiedy odbędzie się ślub, dodatkowo jeżli zaprasza sie kogoś na przyjęcie to także piszemy w jakim miejscu ma sie odbyć. Na zaproszeniu należy podać drobnym drukiem dane kontaktowe do osoby, która organizuje uroczystość. Sprzedaż pościeli od ciotki nie jest gafą ani brakiem wychowania
a wierszyki na zaproszeniach to  brak wychowania i oznaka chamstwa. Podejrzewam że nawet proste osoby wiedzą że tak się nie robi bo jest to brak kultury. Dziekuje za odpowiedz betalena :)
Tomasz20
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez betalena » Sob Kwi 14, 2012 9:11 pm

Tomaszu20, przyznaję Ci rację. To nie jest gafa, a brak kultury. Zaproszenie to zaproszenie. Jeśli na zaproszeniu wypisuje się wierszyki, to znaczy to tyle, co "przyjdźcie, ale koniecznie z prezentem, a najlepiej z pieniędzmi". Tak jak napisałeś: w treści zaproszenia powinno być kto z kim, kogo, kiedy i gdzie, a także potwierdzenie, jeśli potrzebujemy podać konkretną liczbę gości na sali.

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez kathrin » Pon Kwi 16, 2012 8:10 am

Podpisuje sie obiema rekami. U nas nie bylo zadnych wierszykow bo wydawalo mi sie to meega niekulturalne i nieodpowiednie.
kathrin

Miejscowość: Wroclove

Postprzez Tomasz20 » Pon Kwi 16, 2012 8:20 pm

Jestem niesamowicie zaskoczony że są jescze osoby, które myślą tak jak ja. Już myślałem że zostałem sam :).
Tomasz20
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Acia » Pon Kwi 16, 2012 9:57 pm

Tomasz20 napisał(a):Jestem niesamowicie zaskoczony że są jescze osoby, które myślą tak jak ja. Już myślałem że zostałem sam :).

Pewnie, że są takie osoby. Na moich zaproszeniach też nie bylo dodatków mówiących co chcemy zamiast kwiatów albo co w ogóle chcemy dostać. Ale oczywiście jak ktoś zapytal nas czy chcemy kwiaty czy coś innego to mówiliśmy, że coś innego ale nigdy pieniądze np. książki, dobre wino. Pamiętam jak glupio się czulam kiedy znajoma wziala mnie na dywanik i zaczela pytać co chce dostać..czulam sie dziwnie. Bo tak naprawdę jak to powiedziales Tomaszu zapraszamy kogoś dla samej jego obecności a nie prezentów.
Awatar użytkownika
Acia

Miejscowość: :D

Postprzez agrafka7 » Nie Lut 03, 2013 2:33 pm

Ja przyznam się, że jak kilka lat temu wchodziła w modę zamiana kwiatów na cos innego, to pomysł bardzo mi się podobał, ale teraz gdy sama robię swoje zaproszenia i czym bliżej jest do zdecydowania się czy napisać wierszyk na zaproszeniu, że zamiast kwiatów wino/czekoladki/książki, tym mam większe obawy czy to tak kulturalnie, czy wypada...i przyznam się, że brak mi odwagi, żeby jechać do starszej ciotki z zaproszeniem, gdzie czarno na białym będzie napisane żeby nie przynosiła kwiatów, bo my jednak wolimy wino. Nie wspomnę już o kuponach lotto, albo „że zamiast kwiatów Młodzi proszą o pieniądze”.
Bo diabeł tkwi w szczegółach, nawet ten weselny!
Awatar użytkownika
agrafka7
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez cytrynowe_pole » Pon Lut 04, 2013 7:35 am

agrafko ciocia na pewno zapyta, czy czegoś wam potrzeba, co chcielibyście od niej otrzymać :) Zawsze możesz wtedy delikatnie zasugerować wasze preferencje :) Ja tak będę robić, zwłaszcza że dla osób przyjezdnych będzie to ułatwienie, bo nie będą musiały latać po obcym mieście i szukać kwiaciarni :) Ale niektórzy po prostu nie wyobrażają sobie nie wręczyć kwiatów z takiej okazji, a dodatkowo przyjść do kościoła z butelką wina ;) Po prostu bądź otwarta i pozostaw decyzję gościom, w końcu to dorośli ludzie :)
Awatar użytkownika
cytrynowe_pole

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Justyś88 » Nie Lut 10, 2013 9:53 am

Widzę,że wreszcie ktoś myśli to co ja o wierszykach. Dla mnie to też jest niekulturalne i nie na miejscu,nie podoba mi się wskazywanie na zaproszeniu- przyjdzie ale przynieście:I TU KONCERT ŻYCZEŃ. Fajnie,że też tak myślicie bo już myślałam,że jak tak wydziwiam :)

Dziękujemy kwiaciarni Zielona Oliwka
Awatar użytkownika
Justyś88
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Poprzednia

Wróć do Zaproszenia i podziękowania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>