jakie torty weselne?

organizacja, lokale, oczepiny, program wesela, podziękowania, menu, terminy

Re: jakie torty weselne?

Postprzez Spinka » Nie Lis 25, 2012 6:48 pm

Monia ten tort wygląda rewelacyjnie, aż chce się go zjeść! Słyszałam dużo pozytywnych opinii o cukierni na Zawalnej :) Dziadkowie kilka razy zamawiali tam tort na różne okazje i zawsze był pyszny.
Awatar użytkownika
Spinka
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez anaia » Wto Lis 27, 2012 1:10 pm

(mam nadzieje ze to nie podlega pod paragraf o reklamie) Aleja we Wroclawiu lubie chodzic na ciasteczka do Spychaly, tam maja zawsze ruch,wiec jest pewnosc że swieże  jest, a nie zalegajace tygodniami ciacho wiec na pewno tam i trosty weselne dobre mają;) i choc wszystko z przedrostkiem 'ślubne' jest drozsze, mozna zamawiac tort 'firmowy' albo po prostu tort i powiedizeć co się chce (czekoladę i wisieńki i bita smietanę, to moje marzenie! a że narzeczony lubi kawę to jeszcze warstwę nasączoną mokką poprosimy, by nie mdliło :)

Awatar użytkownika
anaia
super gaduła
super gaduła

Postprzez madeline » Wto Lis 27, 2012 5:54 pm

anaia napisał(a):(mam nadzieje ze to nie podlega pod paragraf o reklamie) Aleja we Wroclawiu lubie chodzic na ciasteczka do Spychaly, tam maja zawsze ruch,wiec jest pewnosc że swieże  jest, a nie zalegajace tygodniami ciacho wiec na pewno tam i trosty weselne dobre mają;) i choc wszystko z przedrostkiem 'ślubne' jest drozsze, mozna zamawiac tort 'firmowy' albo po prostu tort i powiedizeć co się chce (czekoladę i wisieńki i bita smietanę, to moje marzenie! a że narzeczony lubi kawę to jeszcze warstwę nasączoną mokką poprosimy, by nie mdliło :)

anaia- spychała "to cud, miód , malina" mieszkam bardzo blisko i raz na tydzien zwykle tam byłam (teraz ograniczam się ze względu na ślub i wesele)...jak już pisałam w innym wątku mój M. kupił mi na urodzinki torta i był przepysznyyyy!!! Zawieźliśmy moim rodzicom i też się zachwycali Tylko te ceny ........
Awatar użytkownika
madeline

Postprzez makrela » Wto Lis 27, 2012 7:33 pm

Monia1981 jak nie lubię tortów to ten wygląda tak apetycznie, że aż się głodna zrobiłam. I przy tym na pewno nie jest mdły

Awatar użytkownika
makrela

Postprzez nat89 » Śro Lis 28, 2012 1:28 pm

Madeline zdecydowałaś się w końcu na jakąś cukiernię? Odezwali się do Ciebie S&L? No i nadal chcesz tort z mini torcików czy jednak cena jest zaporowa...? Ja chyba jednak zrezygnuję z tortu z mini torcików i będę zamawiać taki w stylu angielskim :) Zresztą zobaczę co mi S&L powiedzą - bo to oni będą mi ten darmowy tort robić :D

Awatar użytkownika
nat89

Postprzez madeline » Śro Lis 28, 2012 5:44 pm

nat89 napisał(a):Madeline zdecydowałaś się w końcu na jakąś cukiernię? Odezwali się do Ciebie S&L? No i nadal chcesz tort z mini torcików czy jednak cena jest zaporowa...? Ja chyba jednak zrezygnuję z tortu z mini torcików i będę zamawiać taki w stylu angielskim :) Zresztą zobaczę co mi S&L powiedzą - bo to oni będą mi ten darmowy tort robić :D

Nat- tak jak pisałam w wątku z mini torcikami...Dzwoniłam, napisałam maila do przedstawicielki na Wrocław chyba Pani Kamila....i ZERO odpowiedzi!!! Dla mnie to skandal i nie zamierzam się już więcej do tej cukierni zgłaszać. Mam nadzieję ,że będą na targach w styczniu , z chęcią podejdę do ich stoiska i powiem co myślę na ich temat....szkoda gadać!
  A co do cukierni to się jeszcze nie zdecydowałam Wygląda na to ,że DOBREGO torta z mini torcików nie będzie miał kto wykonać Więc postawię na tradycyjny, ale na pewno nie w masie marcepanowej bo większość gości to zostawia-taki tort tylko ładnie wygląda a w smaku gorzej
Awatar użytkownika
madeline

Postprzez Monia1981 » Czw Lis 29, 2012 1:46 pm

Justynka-namiary wysłane na Pana Maćka wysłane.
Monia1981
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Spinka » Czw Lis 29, 2012 10:23 pm

Monia ja również bardzo ładnie proszę o jakiś namiar na pana Maćka :)
Awatar użytkownika
Spinka

Postprzez Monia1981 » Pią Lis 30, 2012 3:01 pm

Wysłane
Monia1981
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Justynak86 » Nie Gru 02, 2012 5:31 pm

Monia1981 napisał(a):Justynka-namiary wysłane na Pana Maćka wysłane.

Moniko bardzo dziekuje

Trzeba być podobnym, aby się zrozumieć i innym, aby się pokochać.                                          
                                                                 Eliza Orzeszkowa
Awatar użytkownika
Justynak86

Postprzez achajq » Wto Gru 11, 2012 10:38 pm

dziewczyny, slyszalyscie cos moze o cukierni Piotr Wrobel? Mamy tort w menu i nasz hotel wspolpracuje wlasnie z ta cukiernia. Bede zamawiala tam jakis na probe, ale chcialabym juz znac jakies opinie :)

Awatar użytkownika
achajq

Miejscowość: Drömmarnas land

Postprzez Mysiakowata » Śro Gru 19, 2012 8:42 am

Jakie ślicznie torty, ale się teraz naoglądałam! ;) Ja niestety jestem w tej kwestii ignorantką, tort ma być smaczny, ale zupełnie nie ma dla mnie znaczenia, jak będzie wyglądać :D Za tort na 80 osób zapłacimy 800 zł, to chyba niedrogo, prawda?
Ziemia staje w miejscu, czując mocne bicie naszych serc... :)

Awatar użytkownika
Mysiakowata
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Piekary Śląskie

Postprzez Anika87 » Sob Gru 29, 2012 4:36 pm

monikam123 napisał(a):odświeżam tamat :) myślę o takim torcie, ale zastanawiam się też, czy we wrześniu dostanę jeszcze świeże maliny?? i czy któraś z Was mogła by zdradzć chociaż orientacyjne ceny tortów za kilogram?
pozdrawiam :)

ale fajny! apetycznie wygląda.
Anika87
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez justta83 » Pią Sty 25, 2013 4:48 pm

Klaudia napisał(a):
wiedzma_wroclawska napisał(a):
Klaudia napisał(a):Dziewczyny a możecie udostępnić zdjęcia waszych tortów? To że były pyszne to już wiem, ale chcialabym zobaczyć jak wyglądały

Jasne :D Oto mój:

Piękny Podobają mi się takie torty piętrowe

bardzo fajny też mi się podoba
ja będę miała okrągły i czerwone różyczki bo mama  czerwony bukiet
justta83
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez cytrusek » Sob Lut 02, 2013 12:48 am

Torty i ciasta z Pereca wyglądają i smakują super. Szkoda tylko, że są tak potwornie drogie. Ja ostatnio rozglądałam się za cukiernią z poza Wrocławia. Czy słyszałyście może jakieś pochlebne opinie na temat cukierni z Krobi  lub Miejskiej Górki?
Czy można im powierzyć przygotowanie weselnego tortu?
cytrusek
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez betalena » Sob Lut 02, 2013 2:07 am

Klaudia napisał(a):Dziewczyny a możecie udostępnić zdjęcia waszych tortów? To że były pyszne to już wiem, ale chcialabym zobaczyć jak wyglądały

Już w podobnym wątku był publikowany, ale niech będzie raz jeszcze :) Może akurat kogoś zainspiruje :)

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez madeline » Sob Lut 02, 2013 10:09 am

cytrusek napisał(a):Torty i ciasta z Pereca wyglądają i smakują super. Szkoda tylko, że są tak potwornie drogie. Ja ostatnio rozglądałam się za cukiernią z poza Wrocławia. Czy słyszałyście może jakieś pochlebne opinie na temat cukierni z Krobi  lub Miejskiej Górki?
Czy można im powierzyć przygotowanie weselnego tortu?

miejska górka to chyba Joker. Jak widzisz w zeszłym roku większość PM miało torty z Jokera Powyżej np. swoje zdjęcie prezentuje Betalena No i torty ponoć pyszne U nas niedługo 50-tka taty i zamierzam wypróbować dwa smaki
Awatar użytkownika
madeline

Postprzez bacteryja » Sob Lut 02, 2013 2:01 pm

u nas w ten weekend druga część próbowania torcików:) Znowu Joker, tym razem tort gruszkowy i jogurtowo-żurawinowy.... Zdania są bardzo podzielone :) Wszyscy zgodnie stwierdzili, że oba torty są naprawdę baaaardzo dobre :) Mi smakował wybitnie gruszkowy ( biały biszkopt, krem śmietanowy i kawałki gruszek z kompotu; z zewnątrz ozdobiony wiórkami gorzkiej czekolady...mmmm). A mojemu K. i jego rodzicom bardziej zasmakował żurawinowy ( ciemny biszkopt i dżemo-galaretka z całymi owocami). Ja bardzo żałowałam, że masa jogurtowa służyła tylko do dekoracji zewnętrznej. Tort jest dość mocno kwaśny.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że na razie wygrywa tort z zeszłego tygodnia- Havana ( ja jednak chyba trochę się waham z gruszką) :) Biorąc pod uwagę opinie osób z forum- pewnie zrobię każda warstwę inna :)

W przyszły weekend świętujemy obronę mojej siostry i już sobie zażyczyła, że będzie testowany tort WZ :p

Trochę mnie zaniepokoiły zdania, ze trzeba rezerwować stelaże nawet 10 miesięcy przed... Ja na razie nie wiem, ilu gości będzie.. skąd mam wiedzieć, jak duży stelaż będzie potrzebny? Czy można zdejmować/ dokładać piętra? Zaproszeń mamy na 160 osob... Ile to będzie pięter takiego normalnego, okrągłego śmietanowego tortu?

Możecie podać swoje przykłady? Ilu gości- ile pięter?  Będę bardzo wdzięczna :*

bacteryja
super gaduła
super gaduła

Postprzez panna_monika » Sob Lut 02, 2013 2:05 pm

bet bardzo ładny tort :)
trochę Wam zazdroszczę, ze same wszystko wybieracie. Tort mamy w cenie i w sumie nie jestem pewna jak będzie wyglądać. Musze pogadać z właścicielką o moich propozycjach

Awatar użytkownika
panna_monika

Miejscowość: Silesia

Postprzez betalena » Sob Lut 02, 2013 9:21 pm

panna_monika napisał(a):bet bardzo ładny tort :)
trochę Wam zazdroszczę, ze same wszystko wybieracie. Tort mamy w cenie i w sumie nie jestem pewna jak będzie wyglądać. Musze pogadać z właścicielką o moich propozycjach

Troszkę szkoda faktycznie. Chyba z kwadrans debatowałam z "panią od tortów" na temat koloru kulek i ich rozmieszczenia na torcie :P Takie drobiazgi to sama przyjemność!

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wesele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>