czego mlodzi NIE CHCA na prezenty:

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Postprzez kociaczek » Czw Lis 26, 2009 2:30 pm

jasada - wyszliśmy z założenia, że stronka w sieci z listą - a baaardzo łatwo taką stronkę zrobić, zresztą chcemy tam umieścić nie tylko listę prezentów, ale tez wszystkie informacje, jak, gdzie, kiedy, jak dojechać, etc... będzie najlepsza forma kontaktu z młodymi ludźmi - naszymi znajomymi :) Babcie i starsze ciocie mogą być ( i w naszym przypadku są) na bakier z komputerem, a z kolei zawężanie się do jednego sklepu, gdzie zostawiamy listę prezentów wydaje nam się być po pierwsze upierdliwe - rodzina spoza miasta, a po drugie, kosztowne - raczej nie uda nam się znaleźć sklepu, gdzie wszystko będzie i w sensownej cenie...

Gatto - my jesteśmy na etapie przedurządzeniowym... nawet łyżki nie mamy... mamy za to rattanowy bujaczek i lustra w kształcie bulajów :) więc i pieniążki i ruchomości są bardzo mile widziane
Awatar użytkownika
kociaczek
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wroclove

Postprzez berbyll » Czw Lis 26, 2009 8:54 pm

Gatto zgadzam się z Tobą i nie dziwię się. W sumie to wydaje mi się, że goście sami powinni się domyślić, że pary, które już dłużej mieszkają razem przed ślubem to większość rzeczy mają. Mam nadzieję, ze moi goście pbędą mieli trochę rozumu i będą wiedzieli. Ja nawet nie wiedziałabym , w którą szafę miałabym cokolwiek upchać :/

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez blanka87 » Czw Mar 18, 2010 12:30 pm

My od rodziny chcemy pieniądze, a od znajomych będziemy prosić o prezenty i tu mieliśmy problem, bo jak wyczuć ile znajomi chcą wydać na prezent, a do tego zależy co my im możemy podpowiedzieć. Do tego dochodzi też ten problem, że wiadomo każdy ma swój gust i mi może spodobać się coś innego, znajomym coś innego. Zapytaliśmy się w jednym sklepie z akcesoriami wyposażenia domowego od sztućcy po ręczniki, czy możemy zrobić u nich listę prezentów i się zgodzili. Lista ta będzie polegała na czymś takim, że: przychodzą znajomi do sklepu, mówią nazwysko narzeczonego (takie będziemy nosić po ślubie) i pani daje im kartkę z różnymi przedmiotami z dokładnym określeniem koloru czy modelu, chodzą po sklepie oglądają co, jak i za ile i wybierają, po zakupie przedmiotu pani skreśla z listy tą kupioną rzecz i w momencie, gdy przychodzą następni znajomi mają z głowy problem, że wybiorą coś co się powótrzy.
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez malgonia i mariunio » Pon Mar 29, 2010 8:33 pm

my wolelibysmy kaske bo mieszkamy za granica i nie bedziemy mieli jak zabrac prezentow. Ale mam nadzieje ze goscie sami dojda do takich wnioskow. A jak sie trafi jakis mikser no to trudno przyda sie jak wrocimy. A jak juz sie trafi jakis koszmarek to sie go sprzeda na allegro choc nie sadze zeby tak sie stalo. W sumie jest mi obojetne co dostaniemy wcale jakos nad tym nie mysle, jak bym przy tym calym zamieszaniu miala jeszcze prezenty wybierac to bym zwariowala
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio
prawie tu mieszkam:)

Postprzez Liziii » Wto Mar 30, 2010 7:30 am

Nasi goscie zwykle pytają, zwlaszcza ci blizsi, z ktorymi utrzymujemy wiekszy kontakt. I wtedy mowimy szczerze ze wolelibysmy pieniadze bo bedziemy remontowac mieszkanie. A wiadomo ze kazdy ma inny gust i zegar czy zastawa stołowa nie zawsze muszą byc trafione.
Liziii
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez Alicjuszek » Wto Mar 30, 2010 9:13 am

Ja z kolei chciałabym dostać prezenty. Niech goście sami zadecydują czy wolą dać kopertę czy coś kupić. Marzy mi się zrobienie listy, w której mniej więcej określę co chcę. Jest to pewne ryzyko, zdanie się na gust gości ale nie sądzę żebyśmy dostali coś całkiem nietrafionego.
Na pewno nie listę w sklepie tylko u rodziców, albo u nas, a może na internecie. Macie może w tej kwestii jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
Alicjuszek
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez myszka_miki » Śro Mar 31, 2010 11:15 am

Pamiętam moja kuzynka dostała mikser, taki chyba z bazarku, bo buczy że na cały dom słychać i trzeba go gdzieś tam trzymać ;) A przyjaciółka dostała koc, który potem widziała na bazarku za 25zł ;)
`Zjawił się jak huragan i porwał mnie, jak suchy liść...
Awatar użytkownika
myszka_miki
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez bunia » Pią Kwi 02, 2010 4:50 pm

Alicjuszek napisał(a):Ja z kolei chciałabym dostać prezenty. Niech goście sami zadecydują czy wolą dać kopertę czy coś kupić. Marzy mi się zrobienie listy, w której mniej więcej określę co chcę. Jest to pewne ryzyko, zdanie się na gust gości ale nie sądzę żebyśmy dostali coś całkiem nietrafionego.
Na pewno nie listę w sklepie tylko u rodziców, albo u nas, a może na internecie. Macie może w tej kwestii jakieś doświadczenia?

Tutaj jest nowość - sklep internetowy i są tu bony, które można kupić na prezent a później sama wybierzesz co ci się spodoba, jest też lista prezentów - fajna rzecz, jeśli komuś ten styl i charakter przedmiotów odpowiada:
http://dekoracjeiprezenty.przewodnikmp.pl/c/pl/13/2/1/0/long/bony.html

Szkoda, że większość jest w takim stylu almi dekor, ja lubię bardziej kolorowe rzeczy, ale wiem, ze wielu osobom takie klimaty się podobają - na przykład boski jest stolik, a pod spodem ma miejsce na winko, mniamm..

Ostatnio edytowany przez bunia, Śro Kwi 14, 2010 11:36 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez bunia » Pią Kwi 02, 2010 4:51 pm

coś sie zepsuło i nie moge linku uaktywnić...
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez ilon_ka » Pon Kwi 19, 2010 11:39 am

Mnie z kolei nie przeszkadza jaki prezent dostane, na pewno bym chciała i tak na zaproszeniu napiszemy żeby zamiast kwiatów dostać misie, Kretki, rysowanki itp. by móc to później przekazać to na dom dziecka:)
ilon_ka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Poznań

Postprzez valhalla » Czw Lip 01, 2010 8:34 pm

moi rodzice kuzynowi fajny prezent kupili, oprócz pieniążków dostał od nich dwa świeczniki, które miały taką ozdóbkę z bursztynu, żaden badziew, bo za jeden ponad 100zł zapłacili :) taki prezent bym mogła dostać, bo to człowiek ma na całe życie, a i przy np. romantycznych kolacjach rocznicowych się przyda
Osobiście jestem antyfanem wszelkiej maści pościeli z kory :D
Natomiast zastanawiam się, czy nie zrobić takiego myku, żeby goście zamiast kwiatów kupili nam książkę (oczywiście z listy, którą stworzymy), bo jesteśmy molami książkowymi, powoli też tworzymy swoją biblioteczkę, a jak wiadomo książki nie są aż tak tanie, żeby kupować po kilkanaście na miesiąc :)

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Miejscowość: Wrocław

Postprzez akad82 » Wto Sie 17, 2010 8:54 pm

ja z moim chcemy prosic o pieniazki. z kilku powodow. raz ze razem mieszkamy juz od jakies czasu i mamy prawie wszystko, dwa ze jest to zagranica i mamy ograniczona mozliwosc przewozu towarow:))) jesli ktos sie uprze na prezent, to poprosze od razu o zapakowanie i przeslanie na adres domowy..brutalne ,ale co innego mam zrobic??. od kilku lat daje znajomym i rodzinie pieniazki, bo tak jest i wygodniej dla mlodej pary i oszczednosc czasu na nieszukanie prezentow dla mnie samej.
akad82
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wroclaw / GB

Re: czego mlodzi NIE CHCA na prezenty:

Postprzez margolcia2167 » Sob Paź 09, 2010 11:45 am

na pewno nie chcemy dostać biżuterii czy zegarków na rękę, bądź jakiegoś badziewnego zegara na ścianę. mój kolega dostał w prezencie ślubnym aż 3 różne zegarki na rękę, nie podobały się im, więc je sprzedali. i tandetnych garnków z bazaru też bym nie chciała.
margolcia2167

Miejscowość: małopolska

Postprzez baska84 » Wto Paź 26, 2010 8:04 pm

Ja nie chciałabym dostać nic tandetnego co by się nie przydało. Goście często nie mają dużego budzetu i kupują coś aby był prezent.  Juz wolę dostać mniej pieniędzy od kilku osób za które będę mogła kupić coś lepszego.
Miłość jest uniwersalna. Każdy może odnaleźć ją w innej melodii
Awatar użytkownika
baska84
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez holalaa88 » Pią Lis 19, 2010 10:29 am

osobiście tez uważam że lepsze pieniądze jak prezet. Przynajmniej wiesz dokładnie co z nimi zrobić. A co sądzicie o kartach upominkowych do sklepów np: do ikei albo duki. Bo mniej się wydaje że to też jest dobry pomysł i jakbym w kopercie coś takiego zobaczyła zamiast pieniędzy, to byłabym równie zadowolona co z kasy.( pewnie dlatego, że dopiero co się wprowadziliśmy i nasze mieszkanko wymaga jeszcze wielu ulepszeń :))
holalaa88
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Nanu » Pią Lis 19, 2010 11:23 am

Karty upominkowe też są dobre, bo możesz kupić co chcesz za tę kwotę. Jedynie jesteś zmuszona zrobić to w konkretnym sklepie ;)
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu

Miejscowość: małopolska

Postprzez michalina » Pią Lis 19, 2010 8:40 pm

Mnie załamują prezenty typu bibeloty, takie ozdoby różnego rodzaju
michalina
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Poprzednia

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>